هدیه ی شبنم قلی خانی به دخترش در کنار درخت کریسمس + عکس

شبنم قلی خانی عکسی از هدیه اش به دخترش با لباس های مخصوص کریسمس در کنار درخت کریسمس منتشر کرد

هدیه ی شبنم قلی خانی به دخترش در کنار درخت کریسمس + عکس

شبنم قلی‌خانی (زادهٔ ۱۹ آبان ۱۳۵۶ در تهران) هنرپیشه و کارگردان اهل ایران است که در تلویزیون، سینما و تئاتر فعالیت می‌کند. شبنم قلی‌خانی در ۱۹ آبان ۱۳۵۶ در تهران زاده‌شد. شبنم قلی‌خانیفعالیت بازیگری را در سال ۱۳۷۶ با بازی در تئاتر آنتیگونه در تئاتر شهر تهران آغاز نمود. شبنم قلی‌خانی مورد توجه شهریار بحرانی قرارگرفت و در فیلم سینمایی مریم مقدس به کارگردانی وی درخشید. او نقش مریم، مادر عیسی مسیح را در این فیلم سینمایی ایفاکرد. او در نخستین مجموعهٔ تلویزیونی خود به نام اولین شب آرامش به کارگردانی احمد امینی به ایفای نقش پرداخت. در سال ۲۰۰۵، شبنم نخستین اثر خود به نام حقیقت یک دست‌فروش را که یک فیلم مستند بود، کارگردانی کرد و وارد عرصهٔ کارگردانی شد. او تاکنون چندین فیلم مستند و کوتاه و یک فیلم انیمیشن را کارگردانی کرده‌است

هدیه ی شبنم قلی خانی به دخترش در کنار درخت کریسمس + عکس14

مصاحبه با شبنم قلی خانی درباره زندگی شخصی و هنری

شبنم قلی خانی را همه ی وقت در نقش های مثبت دیده ایم, سریالهای ماندگار معروفی را با حضور وی دیده ایم و در عرصه سینما بازیگر توانمندی هست. آنهایی که نقش هما در« پنجمین خورشید‌» و نقش آیدا را در« پنج کیلومتر تا بهشت» به یاد دارند مفید می‌دانند که تصور این نقش‌ها بدون چهره آرام شبنم قلی خانی امکان پذیر نمی‌توانست باشد.

اودر فیلم‌ها و به ویژه سریال‌هایی که بازی کرده حس سادگی , خوش بینی, مردم داری و خویشتن داری به نمایش گذاشته‌هست, مثل نقش یکتا در سریال «هشت و نیم دقیقه» و نقش خورشید در فیلم «پریناز» که آخرین بازی های دیده شده جدید او در سینما و تلویزیون میباشند.

گفت و‌گو با این بازیگر در خلال بازی او در سریال در حال تولید «آنام» به وقوع ضمیمه. با قلی خانی از بازی‌هایش در سینما, تلویزیون و تئاتر, از علاقه‌اش به کارگردانی فیلم‌های کوتاه و مستند, از تحصیلات, دنیای مد, از مهاجرت و بازگشت‌اش به ایران و هم‌چنین از آشنایی او با همسرش رضا و… پرسیدیم.

هدیه ی شبنم قلی خانی به دخترش در کنار درخت کریسمس + عکس20

بانو قلی خانی این روزها مشغول چه کاری هستید؟

مشغول بازی در سریال« آنام» به کارگردانی جواد افشار و تهیه کنند گی آقای عفیفه هستم. دراین سریال نقش آرزو را بازی می کنم, نقش لطیف و قشنگی هست. حکایت سریال را خیلی دوست داشتم. محوریت حکایت درمورد زنان هست.

شروع بازی‌تان در تئاتر با نمایش آنتیگونه در سال ٧٦ در تئاتر شهر بود. آن موقع پیشباز از آنتیگونه چگونه بود؟

یک اجرای نوین با حرکات فرم از آنتیگونه بود. نقش ایرودیکه زن سلطان را بازی کردم . یکسال تمرین و بعد از آن اجرا کردیم. سالن اجرا کوچک بود, اما پیشباز خوبی شد. به شاگردانم میگویم یک سال تمرین کردیم تا درنهایت به اجرایی یک ماهه برسیم. هر روز آن, برای ما کلاس درس بود. بچه هایی که همین اکنون شروع به کار می کنند شتاب ای برای دیده شدن نداشته باشند. باید صبور بود و هر کاری را به وقتش انجام داد.

 

ارسال نظر