تعداد خودروهای جریمه شده در ممنوعیتهای کرونایی آذر از یک میلیون عبور کرد+جزئیات

نیروی انتظامی در تشریح عملکرد خود در محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های مرتبط با کرونا از اول آذرماه تا دیروز از جریمه بیش از یک میلیون و ۱۸۳ هزار دستگاه خودرو در طرح ممنوعیت تردد شبانه خبر داد.

تعداد خودروهای جریمه شده در ممنوعیتهای کرونایی آذر از یک میلیون عبور کرد+جزئیات

نیروی انتظامی در تشریح عملکرد خود در اجرای طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا از تاریخ اول آذرماه تا روزگذشته، ۲۸ آذرماه، اعلام کرد که در مجموع بیش از ۲۶۸ هزار نیروی خود را برای اجرای این طرح در ۱۹۵۸ نقطه از کشور به کار گرفته است که مجموع این اقدامات منجر به کاهش ۲۹ درصدی تردد خودروها در این بازه زمانی نسبت به مدت مشابه سال قبل در معابر درون و برون شهری شده است.

نیروی انتظامی همچنین در مورد اقدامات انتظامی مرتبط با صنوف نیز اعلام کرد که طی این مدت از ۹۱۸هزار و ۹۰ واحد صنفی در سراسر کشور بازدید به عمل آمده که به ۴۹۰ هزار و ۸۶۶ مورد تذکر داده و برای ۷۷هزار و ۱۴۱ مورد نیز صورت جلسه تشکیل شده است. ۲۵هزار و ۸۱۱ واحد صنفی نیز پلمب شده‌اند.

در طول این چهار هفته دو میلیون و ۶۶هزار و ۶۵۶ راننده خودروی سواری نیز تذکر لسانی دریافت کرده و از سفر یک میلیون و ۱۷۸هزار و ۱۵۱ دستگاه خودرو نیز جلوگیری شده و آنان به مبداء خود بازگشته‌اند.

همچنین تعداد یک میلیون و ۱۸۳هزار و ۳۶۶ دستگاه خودروی سواری نیز در طرح ممنوعیت و محدودیت تردد شبانه جریمه شده‌اند. ۷۷۶هزار ۶۹۲ دستگاه خودرو نیز در مناطق نارنجی و ۵۲۲هزار و ۲۵ دستگاه خودرو نیز در مناطق قرمز جریمه شده‌اند.

طی این ۲۸ روز یک میلیون و ۳۷۳ هزار و ۹۷۱ پیامک نیز برای رانندگی خاطی ارسال شده است.

نکته قابل توجه در اجرای این طرح کاهش تصادفات رانندگی و پیامدهای ناشی از آن است، به طوریکه در این مدت آمار تصادفات ۳۸ درصد، متوفیان سر صحنه تصادفات ۳۹ درصد و مجروحین تصادفات نیز۲۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.

 

ارسال نظر

 

روی خط رسانه