دفع کرونا با مصرف روزانه ۳۰۰ میلی لیتر شیر

تقویت بدنی و سیستم گوارشی نیازمند مصرف روزانه لبنیات است تا مقابل کرونا ایمن بمانیم.

دفع کرونا با مصرف روزانه ۳۰۰ میلی لیتر شیر
آنچه دیگران می خوانند:

مصرف لبنیات در درمان بسیاری از بیماری‌ها در دنیا اثرگذار است ولی تا کنون اطلاعات دقیقی در مورد تاثیر این محصول غذایی در مقابله با بیماری کرونا منتشر نشده بود و برخی اطلاعات غلط درباره آن نشر داده شده است.

در این خصوص اخیرا وب سایت foodnavigator گزارشی انتشار داد که دستورالعمل مصرف لبنیات در ارتقای سیستم ایمنی و مواجهه با بیماری کرونا را رونمایی کرد.

درنتیجه مطالعات انجام شده توسط اتحادیه‌های تولید کنندگان فرآورده‌های لبنی در کشور چین که به تایید مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های کشورچین هم رسیده است، شیر و فرآورده‌های لبنی دارای منبع ارزشمندی از پروتئین باکیفیت هستند و دارای مواد مغذی مهمی از قبیل ویتامین‌های B2، ویتامین A، کلسیم، روی و دیگر مواد مغذی برای سلامت انسان است.

بر پایه این گزارش، افزایش مصرف این فرآورده‌های غذایی ارزشمند برای افرادی که مصرف پروتئین پایینی دارند و به‌خصوص در زمانی که تقویت سیستم ایمنی برای مقابله با ویروس کوید-۱۹ یک امر ضروری است، می تواند مزایای زیادی به همراه داشته باشد.

در سوی دیگر این منافع، مصرف فرآورده‌های لبنی باعث می‌شود تا سیستم گوارش هم تقویت شده و در صورت ورود احتمالی ویروس کرونا به سیستم گوارش، به سرعت از بدن دفع شود.

چه میزان لبنیات مصرف شود؟

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های کشور چین اعلام کرده است مصرف روزانه ۳۰۰ گرم شیر مایع معادل ۳۷.۵گرم شیر خشک یا ۳۰ گرم پنیر در روز می‌تواند پروتئین مورد نیاز بدن را تامین کند.

افزایش مصرف فرآورده‌های لبنی غنی شده با ویتامین دی و پروبیوتیک‌ها  اهمیت بیشتری دارد.

مصرف لبنیات برای زنان باردار و مادران شیرده در این روزهای بحرانی اهمیت بیشتری دارد و توصیه شده است که این دو گروه مصرف شیر مایع را به ۵۰۰ میلی لیتر در روز برسانند یا معادل این میزان از فرآورده‌های لبنی دیگر استفاده کنند.

به گزارش سایت سبک زندگی پگاهی، کودکان در فاصله سنی ۲ تا ۷ سال هم توصیه می‌شود بین ۳۵۰ میلی‌لیتر تا ۵۰۰ میلی‌لیتر شیر در هر روز مصرف کنند تا بتوانند سیستم ایمنی قدرتمندی برای مقابله با ویروس داشته باشند.

 همچنین کودکان زیر دوسال باید از شیرهای خشک مخصوص نوزاد استفاده کنند و استفاده از فرآورده‌های لبنی دیگر برای این گروه ضرورتی ندارد ولی بزرگسالانی که با آنها در ارتباط هستند باید مصرف لبنیات را افزایش دهند تا احتمال ابتلا به بیماری در آنها کمتر شود.

چه زمانی مصرف کنیم؟

از طرف دیگر مصرف فرآورده‌های لبنی برای این گروه قبل از غذا و با شکم خالی توصیه نمی‌شود و بهتر است بعد از غذا استفاده شود.

اهمیت مصرف این فرآورده‌های ارزشمند غذایی در روزهای کنونی به اندازه‌ای است که مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های چین از افرادی که تحمل مصرف لاکتوز را ندارند، خواسته است از مصرف شیر و لبنیات اجتناب نکنند و  مصرف محصولات دارای لاکتوز کم یا بدون لاکتوز را در برنامه غذایی خود قرار دهند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های چین به افرادی که تحمل مصرف لاکتوز را ندارند توصیه کرد که از مصرف حجم کم لبنیات در روز شروع کنند تا به تدریج بدنشان به این محصولات ارزشمند غذایی عادت کند زیرا حذف آنها تاثیر بسیار مخربی روی سلامتشان دارد.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر