مراکز درمانی پایتخت روزانه به ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ واحد خون نیاز دارند

مدیرکل انتقال خون استان تهران با تاکید بر حضور مردم پایتخت در مراکز اهدای خون گفت: روزانه به ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ واحد خون نیاز داریم.

مراکز درمانی پایتخت روزانه به ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ واحد خون نیاز دارند
آنچه دیگران می خوانند:

محمدرضا مهدی زاده مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت‌: با اشاره به کاهش میزان مراجعه مردم به مراکز انتقال خون به دلیل شیوع بیماری کرونا اظهار کرد: ذخایر خون ما بعد از شیوع گسترده موج سوم کرونا و نگرانی‌های مردم برای خروج از منزل، با کاهش شدید و محسوس مواجه شد.

او با اشاره به اینکه ۱۶۰ بیمارستان در تهران به مردم خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌دهند، ادامه داد: در فراخوان‌های روز‌های اخیر به مردم گفتیم که ذخایر خون به مرز هشدار رسیده و خوشبختانه مثل همیشه مردم پر شورتر از همیشه به مراکز اهدای خون مراجعه کردند.

مهدی زاده افزود: میزان توزیع خون و فر آورده‌های خونی مانند پلاکت و پلاسما بستگی به درخواست بیمارستان‌ها و مراکز درمانی دارد و این میزان در هر روز متفاوت است.

نیازمند گروه های خونی منفی هستیم

او اضافه کرد: در شرایط کنونی به تمام گروه‌های خونی به ویژه گروه‌های منفی نیازمندیم و برای گذران از فصل زمستان نیازمند مشارکت بیشتر مردم در زمینه اهدای خون هستیم.

مهدی زاده بیان کرد: در حال حاضر به طور کلی ما در سطح استان تهران نیازمند ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ واحد خون هستیم که این میزان با شیوع بیماری کرونا به ۸۰۰ واحد در روز رسیده است.

مدیرکل انتقال خون استان تهران با اشاره به نیاز روزانه بیماران به فرآورده‌های خونی بیان کرد: مردم باید بدانند که نیاز به خون برای نجات جان بیماران همیشگی است و این حضور و مسئولیت پذیری وفادارانه باید در روز‌های سرد پیش رو و تا پایان زمستان ادامه داشته باشد تا از این شرایط سخت بگذریم.

مهدی زاده افزود: بار دیگر از حضور مردم در مراکز اهدای خون تشکر می‌کنم و خوشحال هستیم که هرجا نیاز به مردم باشد، مهربانی و ایثار را در حرکات آن‌ها می‌بینیم.

او گفت: بازتاب‌های خبری کاهش ذخایر خونی در رسانه‌های جمعی و مجازی موجب شد تا تعداد زیاد و قابل توجهی از اقشار مختلف مردم به مراکز دوازده گانه انتقال خون در سراسر پایتخت مراجعه کنند.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه