حیاط خانه علی پروین در اختیار عروس ودامادها!

علی پروین اسطوره سرخ‌های تهرانی همیشه حرف‌های جالبی درباره خانواده‌اش می‌زند.

حیاط خانه علی پروین در اختیار عروس ودامادها!

علی پروین گهگاه در مصاحبه‌هایش درباره همسرش حرف می‌زند و به شدت از او تعریف می‌کند. او یک بار در مصاحبه‌ای گفته بود: «حاج خانم یه چیز دیگه ست. خیلی دلش پاکه. مدام سفره می‌ره، سفره می‌ذاره، هی پی مراسم مذهبیه. بعد می‌شینه از این سریالا نگاه می‌کنه. می‌گم بابا حاج خانوم نه به اون نماز خوندنت نه به این چیزا، بابا خوب نیست. اما الان همه نگاه می‌کنن. دیگه چاره‌ای نیست. ولی همه‌ش به فکر اینه که یه کاری بکنه برای کمک به این و اون. الان حیاط خونه رو می‌ده برای عکاسی زوج‌های جوون. بفهمه عکاس‌ها ازشون پول گرفتن، راه نمی‌ده. ولی همین جوری چرا. کلی به گلهای باغچه می‌رسه که جمعه‌ها صبح عروس و دامادها بیان اونجا عکاسی. اصلاً این عروسا که میان تو خونه انگار انرژی می‌گیره. کلی چایی و شیرینی و پذیرایی هم براشون داره. عشقش این جور کاراست دیگه.»

علی پروین (زاده ۳ مهر ۱۳۲۵ تهران) بازیکن، مربی پیشین تیم ملی و پرسپولیس است. علی پروین پس از بازی در تیم‌های کیان و پیکان به مدت ۱۸ سال به عنوان بازیکن در باشگاه پرسپولیس به میدان رفت، و به مدت ۱۷ سال سرمربیگری این تیم را در سه مقطع جداگانه به عهده داشت. او پس از فرشاد پیوس بیشترین گل زده برای پرسپولیس را در کارنامه دارد.

علی پروین در ۷۶ بازی ملی ۸ گل به ثمر رساند و سه بار قهرمانی در آسیا را با تیم ملی تجربه کرد. او در مسابقات جام ملت‌های آسیا ۱۹۷۶ که در ایران برگزار شد، بهترین بازیکن این تورنمنت انتخاب شد و در بازی فینال نیز گل پیروزی بخش تیم ملی را به ثمر رساند. او در مسابقات جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین کاپیتان تیم ملی ایران بود.

علی پروین که از پرافتخار‌‌‌ترین مربیان پرسپولیس به شمار می‌رود؛ از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۲ نیز به مدت ۴ سال، هدایت تیم ملی را بر عهده داشت و در سال ۱۹۹۰ همراه با تیم ملی، قهرمانی بازی‌های آسیایی پکن را به دست آورد.

 

 

ارسال نظر