بدقولی طاهرخانی مانع قراردادش با پرسپولیس شد

معاون اجرایی فعلی باشگاه پرسپولیس گفت: اقای طاهرخانی، پسر خوب! شما هنوز جوان هستی و می‌خواهی کنار سیدجلال حسینی بازی کنی که ۸ بار قهرمان لیگ برتر شده است. اینجا پرسپولیس است...

بدقولی طاهرخانی مانع قراردادش با پرسپولیس شد

پنج‌شنبه هفته گذشته بود که خبری منتشر شد مبنی بر اینکه‌؛ شاهین طاهرخانی در آستانه عقد قرارداد رسمی با پرسپولیس قرار دارد. یحیی گل‌محمدی قبل از فسخ قرارداد این بازیکن با استقلال تهران هم خواهان جذب وی بود که حالا به گزینه پیشنهادی خود در قلب دفاع رسید. در ادامه خبر آمده بود طاهرخانی با تعدیل قیمت پیشنهادی به پرسپولیس ظرف امروز یا فردا سرخپوش خواهد شد اما این اتفاق نیفتاد. چرا؟ دلیل آن را در گزارش زیر می‌توانید پیدا کنید.

من از قطر پیشنهاد داشتم، حالا در خوابگاه نصرت بخوابم؟!

شنیدیم ماجرای جدایی شاهین طاهرخانی از استقلال از زمانی کلید خورد که این مدافع جوان از خوابیدن در خوابگاه نصرت (‌واقع در مجموعه ورزشی انقلاب) سر باز زد. گویا این مدافع جوان به یکی از دست‌اندرکاران باشگاه استقلال گفته بود «من پیشنهاد قطر را رد کردم و در استقلال ماندم. حالا باید در این خوابگاه بخوابم؟!» این اتفاق خیلی زود به گوش مدیریت باشگاه و کادر فنی استقلال رسید تا کمی از دست طاهرخانی گله‌مند شوند. 

بازی نکردن در هفته اول لیگ بیستم

استقلال در حالی با نتیجه ۲ بر صفر هفته اول لیگ برتر را برابر مس رفسنجان با برتری پشت‌سر گذاشت که طاهرخانی یک دقیقه هم فرصت بازی پیدا نکرد. محمود فکری که اعتقاد زیادی به عارف غلامی دارد، از زوج او و سیاوش یزدانی استفاده کرد و بدون خوردن گلی تیمش برنده از زمین خارج شد. در این دیدار محمد دانشگر زننده گل دربی هم دقایق پایانی وارد زمین شد درحالی که محمدحسین مرادمند به دلیل بسته بودن پنجره نقل و انتقالات استقلال نتوانست برای تیم جدیدش به میدان برود. به نظر می‌رسد مرادمند یکی از مدافعان فیکس محمود فکری در فصل جاری باشد. بر همین اساس شاهین طاهرخانی جوان تصمیم گرفت پس از فسخ قراردادش با استقلال به تیمی برود که فرصت بازی پیدا کند. 

انتقاد نرم از مدیریت و سرمربی استقلال

شاهین طاهرخانی پس از فسخ یک‌طرفه قراردادش با استقلال مصاحبه‌ای انجام داد و گفت: اینکه چرا از استقلال جدا شدم را باید از مسئولان باشگاه و مسئولان فنی تیم سؤال کنید. من در این مدت تمرین کردم، در بازی‌های دوستانه حاضر شدم و همه چیز خوب بود اما به یک‌باره شاهد تغییر رفتارها شدم. وقتی با کادر فنی صحبت کردم و دلایل تغییر رفتار آنها را پرسیدم، گفتند اگر این شرایط را دوست نداری، به باشگاه برو و رضایتنامه بگیر! وی ادامه داد: همه بدانند وقتی جایی من را نمی‌خواهند من هم ۱۰ برابر نمی‌خواهم که بمانم. وقتی به من احترام نمی‌گذارند، نمی‌توانم چنگ بزنم و شخصیت خودم را زیر سؤال ببرم. مدافع فصل گذشته استقلال یادآور شد: ابتدای همین فصل از باشگاه الشحانیه قطر پیشنهاد داشتم و این باشگاه نامه رسمی برای جذب من زد، در آن زمان آقای سعادتمند اعلام کرد تیم به تو نیاز دارد و تو جوان و سرمایه باشگاه هستی، در اینجا بمان و قراردادت را هم تمدید کن. 

طاهرخانی در پایان گفت: خدا را شکر می‌کنم که هر وقت به من فرصت رسید، کم نگذاشتم. الان هم آنقدر از خودم مطمئن هستم که مطمئن باشید به هر تیمی بروم کار را می‌گیرم. همان‌طور که گفتم هیچ ادعایی ندارم ولی عیار بازیکن خوب در بازی بزرگ مشخص می‌شود. خدا را شکر در بازی‌های بزرگ مربی از من راضی بود. فصل قبل در بازی با الریان، بازی با الکویت و...  برای تیم بازی کردم. از ۱۰ بازی که برای استقلال بازی کردم، فقط یک بازی را باختیم که آن هم مقابل الاهلی بود که پنالتی صددرصد را برای ما نگرفتند. 

جمعه بیا باشگاه پرسپولیس برای مذاکره

اما همان‌طور که در ابتدای مطلب نوشتیم شاهین طاهرخانی قراردادش با استقلال را فسخ کرد و منتظر پیشنهادات ماند. یکی از این پیشنهادات باشگاه پرسپولیس بود. ابراهیم شکوری معاون باشگاه پرسپولیس با طاهرخانی تماس گرفته و از او می‌خواهد رأس ساعت معینی به دفتر این باشگاه رفته و مذاکره کند. 

با مدیر برنامه‌هایم صحبت کنید

دو ساعت قبل از ساعت مقرر نشست روز جمعه، شاهین طاهرخانی با مسئولان باشگاه پرسپولیس تماس گرفته و اطلاع می‌دهد که نمی‌تواند در جلسه شرکت کند! وقتی دلیل آن را می‌پرسند، جواب می‌دهد: «شما باید با مدیر برنامه‌هایم صحبت کنید»! مدیران باشگاه پرسپولیس هم به این مدافع جوان یادآوری می‌کنند فقط با خودش مذاکره می‌کنند و نیازی به حضور ایجنت و مدیر برنامه نیست. پرسپولیسی‌ها به طاهرخانی می‌گویند طبق ساعت مقرر منتظر خودش خواهند بود. 

طاهرخانی مدیران پرسپولیس را سر کار گذاشت

در حالی که ابراهیم شکوری و پرسپولیسی‌ها روز جمعه را در باشگاه منتظر طاهرخانی نشسته بودند، خبری از این بازیکن جوان نمی‌شود که نمی‌شود. این رفتار باعث دلخوری و عصبانیت مدیران باشگاه پرسپولیس می‌شود تا اعلام کنند دیگر نیازی به شاهین طاهرخانی ندارند. 

پسرجان! شما باید یک پولی هم دستی به پرسپولیس بدهی

«شما باید برای بازی در پرسپولیس یک پولی هم بدی و...» این یک جمله آشنا بود که علی پروین اسطوره پرسپولیس هنگام مذاکره با بازیکنان مد نظرش در دهه ۶۰ بر زبان می‌آورد. فرقی هم نمی‌کرد طرفش فرشاد پیوس باشد یا مجید نامجومطلق و همین جملات را تکرار می‌کرد. حالا چرا یاد علی پروین افتادیم؟

شنیدیم ابراهیم شکوری دبیرکل سابق فدراسیون فوتبال و معاون اجرایی فعلی باشگاه پرسپولیس که خودش هم سابقه بازی در این تیم را دارد، این جمله را به شاهین طاهرخانی و مدیر برنامه‌هایش هم گفته است: «آقای طاهرخانی، پسر خوب! شما هنوز جوان هستی و می‌خواهی کنار سیدجلال حسینی بازی کنی که ۸ بار قهرمان لیگ برتر شده است. اینجا پرسپولیس است و شما باید یک پولی هم دستی بدهی نه اینکه ما را سر کار بگذاری و سر قرار حاضر نشوی و...»

شاید در نگاه اول گفته شود شاهین طاهرخانی از دست پرسپولیس پرید اما این یک طرف ماجراست. طرف دیگر داستان باشگاه پرسپولیس است که روی اصول خود ایستاد. گفته می‌شود شاهین طاهرخانی هم از این اتفاق پشیمان شده اما به طور یقین درس بزرگی گرفته که به قول و قرارش پایبند باشد.

 

ارسال نظر