فرق گذاشتن وزارت بین پرسپولیس و استقلال

وقتی به همراه پیشکسوتان پرسپولیس در جلسه با نمایندگان مجلس شرکت کردم، هیچ‌کس از وزارت نیامد تا حرف ما را بشنود ولی برای جلسه با پیشکسوتان استقلال وزارت نماینده فرستاد تا به مشکلات‌شان رسیدگی شود.

فرق گذاشتن وزارت بین پرسپولیس و استقلال

سپهر حیدری یکی از آدم‌های تحصیلکرده فوتبال ما به حساب می‌آید و انصافاً همیشه حرف‌هایش شنیدنی است. سپهر که مثل هواداران پرسپولیس از وضعیت تیم فینالیست آسیا راضی نیست، در گفت‌وگو با ما حرف‌های جالبی درخصوص اوضاع این روزهای پرسپولیس به زبان آورد. 

می‌خواهیم از دیدار با سایپا شروع کنیم. بازی را چطور دیدی؟ 

بازی بدی نبود، پرسپولیس نمایش خوبی داشت، خب به دلیل فاصله کم لیگ قهرمانان و شروع فصل جدید کمی خستگی در تیم مشهود بود ولی با این حال پرسپولیس موقعیت‌های بسیار خوبی ایجاد کرد که اگر بدشانسی و درخشش گلر سایپا نبود، سه امتیاز را به راحتی به دست می‌آورد. ضمن اینکه سایپا تیم بسیار جوان و دونده‌ای دارد و همین دوندگی بالا پرسپولیس را اذیت کرد و اجازه بازیسازی به خط میانی پرسپولیس به خصوص بشار که به نوعی بازیساز اصلی تیم بود را نداد. 

پرسپولیس در این فصل مدعی قهرمانی است؟ 

با یک بازی نمی‌شود تیمی را قضاوت کرد و پیش‌بینی مدعیان قهرمانی از حالا خیلی زود است ولی پرسپولیس همیشه مدعی قهرمانی به حساب می‌آید و در این موضوع شکی وجود ندارد. 

عملکرد خط دفاعی را در بازی با سایپا چطور دیدی؟ 

به جز چند دقیقه ابتدایی که بازیکنان سایپا از پشت مدافعان کناری حرکت کردند، در سایر دقایق خط دفاعی پرسپولیس عالی کار کرد و موقعیت زیادی به حریف نداد. 

به هر حال با جدایی مدافعان باکیفیتی مثل شجاع و نادری هواداران پرسپولیس نگران وضعیت خط دفاعی هستند. 

خب در اینکه آنها مدافعان باکیفیتی هستند، شکی نیست ولی به هر حال جدا شدند و کاری نمی‌شود کرد. خودم به شخصه علاقه‌ای ندارم خیلی در مورد جدایی بازیکنان در این فصل حرف بزنم چون عقیده دارم باید از فکر آنهایی که رفتند بیرون بیاییم و بازیکنانی که ماندند و در حال حاضر در پرسپولیس حضور دارند را دریابیم. این بازیکنان سرمایه‌های پرسپولیس هستند و باید از سوی هواداران حمایت شوند. 

پرسپولیس بعد از رسیدن به فینال آسیا دچار حواشی زیادی شد. به نظرت دلیلش چیست؟ 

واقعاً از وقتی تیم به فینال رسیده، هواداران پرسپولیس یک روز خوش ندیدند و آرامش نداشتند. هر روز پرسپولیس را می‌زنند و به آن شوک وارد می‌کنند. نمی‌دانم چه بر سر این باشگاه آمده که اینقدر حاشیه در آن زیاد است. به خدا یحیی عجب صبری دارد که تا الان حرفی نزده. من به شخصه به او تبریک می‌گویم. به نظرم کادر فنی خیلی خوب حواشی را مدیریت کردند و نگذاشتند شرایط از این بدتر شود. وقتی می‌گویند فقط ٧، ٨ میلیون در حساب باشگاه پول وجود دارد، یعنی فاجعه. دیگر از این بدتر نمی‌شود. الان تیم نیاز به بازیکن دارد و کادر فنی دستش خالی است ولی با کدام پول یار بگیرند؟ با کدام پول بازیکن جذب کنند؟ تیم‌ها که مجانی بازیکنان‌شان را به پرسپولیس نمی‌دهند. اگر هیئت مدیره نمی‌تواند پول به باشگاه بیاورد و تزریق کند، پس حضورش چه فایده‌ای دارد؟ الان پرسپولیس نیاز به پول دارد ولی هیئت مدیره کجاست؟ چرا کاری نمی‌کند؟ وقتی درآمدزایی نمی‌تواند بکند پس به چه دردی می‌خورد؟ این درحالیست که در تیمی مثل استقلال می‌بینیم اعضای هیئت مدیره‌اش فعال هستند و به تیم کمک می‌کنند، پول به باشگاه تزریق می‌کنند ولی در پرسپولیس این‌طور نیست در صورتی که ما باید تا یک ماه دیگر در فینال آسیا حاضر شویم. 

یعنی وزارت ورزش بین دو تیم فرق می‌گذارد؟ 

دیگر چطور باید فرق بگذارد تا باورتان شود؟ سؤال من خیلی ساده و شفاف است؛ می‌گویم چطور هیئت مدیره تیم رقیب چند عضو اقتصادی دارد که به باشگاه‌شان پول تزریق می‌کنند ولی چنین افرادی در پرسپولیس وجود ندارند؟ من اصلاً به استقلال ایراد نمی‌گیرم و روی صحبتم آنها نیستند چون وظیفه هیئت مدیره همین است که اعضای باشگاه استقلال انجام می‌دهند. کاملاً صحبتم با مدیران وزارت ورزش است که این شرایط سخت برای پرسپولیس به وجود آمده است. ضمن اینکه چند وقت قبل به چشم فرق گذاشتن وزارت ورزش بین دو تیم را دیدم. وقتی به همراه پیشکسوتان پرسپولیس در جلسه با نمایندگان مجلس شرکت کردم، هیچ‌کس از وزارت نیامد تا حرف ما را بشنود ولی برای جلسه با پیشکسوتان استقلال وزارت نماینده فرستاد تا به مشکلات‌شان رسیدگی شود.

 

ارسال نظر