پیراهن 10 پرسپولیس به سرلک رسید

هافبک تیم فوتبال پرسپولیس گفت: اینکه هواداران و کادر فنی از عملکرد من راضی هستند باعث خوشحالی و افتخار من است و البته مسئولیتم را سنگین می‌کند.

پیراهن 10 پرسپولیس به سرلک رسید

 روز اولی که با پرسپولیس قرارداد بست خیلی‌ها از یحیی بابت خرید میلاد سرلک انتقاد کردند ولی عملکرد او در همین مدت کوتاه در پرسپولیس آنقدر خوب بود که هم کارشناسان و هم هواداران به تعریف از این بازیکن پرداختند. سرلک که در بازی‌های آسیایی شماره ٦٦ را بر تن می‌کرد با شروع فصل جدید لیگ برتر پیراهن شماره ١٠ این تیم را پوشید که قبلاً بازیکنان بزرگی آن را بر تن می‌کردند. امروز فرصتی دست داد تا دقایقی با میلاد در مورد مسائل مختلف گپ بزنیم که در ادامه می‌خوانید.

شرایط خودت و پرسپولیس چطور است؟

خدا را شکر اوضاع تیم ما خوب است و به طور منظم تمرین می‌کنیم تا برای بازی مقابل صنعت نفت آبادان آماده شویم. خودم هم شرایط خوبی دارم و کاملاً آماده‌ام تا در خدمت پرسپولیس باشم. 

دو امتیاز حساس را مقابل سایپا در شروع لیگ از دست دادید؛ این موضوع در ادامه لیگ چقدر می‌تواند تأثیرگذار باشد؟

به نظرم جلوی سایپا خیلی خوب کار کردیم و از هر لحاظ شایسته برد بودیم ولی بدشانسی مانع گرفتن سه امتیاز شد. فکر می‌کنم فرصت‌های زیادی در این دیدار داشتیم و می‌توانستیم در هر دو نیمه به گل برسیم ولی درخشش گلر حریف و کمی بی‌دقتی باعث شد به پیروزی نرسیم. تازه شروع لیگ است و می‌توانیم خیلی زود این بازی را جبران کنیم و امتیازات لازم را در دیدارهای بعدی به دست بیاوریم.

با توجه به آمادگی‌ات خیلی‌ها انتظار داشتند از ابتدا به میدان بروی.

این مسائل در اختیار کادر فنی است و آنها هر زمان صلاح بدانند از من استفاده می‌کنند. یک دقیقه بازی برای پرسپولیس هم افتخار بزرگی است و چه یک دقیقه و چه ۹۰ دقیقه بازی کنم تمام تلاشم را برای موفقیت تیم انجام می‌دهم و هر چه در توان دارم می‌گذارم.


خودت هم یک شوت عالی زدی ولی گلر حریف نگذاشت اولین گلت را برای پرسپولیس به ثمر برسانی.

بله، خودم هم فکر می‌کنم ضربه خوبی زدم و توپ داشت به گوشه دروازه می‌رفت ولی گلر حریف که روز بسیار خوبی جلوی ما داشت توپ را به کرنر فرستاد. به هر حال همه اینها جزیی از فوتبال است و من هم تلاش می‌کنم در بازی‌های آینده اگر فرصتی برایم پیش آمد بهتر استفاده کنم و برای پرسپولیس گل بزنم.

چی شد شماره ١٠ را انتخاب کردی؟

خب من روز اولی که به پرسپولیس آمدم برای بازی‌های آسیایی نمی‌توانستم شماره ١٠ را بپوشم و شماره ۶۶ را انتخاب کردم. برای فصل جدید وقتی دیدم شماره ١٠ خالی است خواستم که این شماره را بپوشم چون خودم خیلی به این شماره علاقه دارم. می‌دانم این شماره قبلاً بر تن فوتبالیست‌های بزرگی بوده و باعث افتخار من است که شماره ١٠ پرسپولیس را بر تن می‌کنم.

معمولاً شماره ١٠ را بازیکنان هجومی انتخاب می‌کنند و کمتر دیدیم بازیکنی در پست تو این شماره را بر تن کند.

بله درست است ولی مواردی داشتیم که بازیکنی در پست من این شماره را بپوشد. ضمن اینکه خودم عاشق این شماره هستم و همیشه دلم می‌خواست شماره ١٠ را بر تن کنم.

پرسپولیس در این فصل می‌تواند قهرمان شود؟

خب پرسپولیس تحت هر شرایطی مدعی قهرمانی است. تیم ما در چهار فصل اخیر قهرمان شده و قطعاً امسال هم برای قهرمان شدن تلاش می‌کنیم. وقتی به پرسپولیس وارد می‌شوی باید تفکر قهرمانی داشته باشی چون ذهنیت کل تیم به این صورت است و همه در مورد قهرمانی حرف می‌زنند. چیزی جز قهرمانی تیم ما و هواداران میلیونی‌مان را راضی نمی‌کند و این موضوع اهمیت زیادی دارد.

روز اولی که به پرسپولیس پیوستی خیلی‌ها از یحیی گل‌محمدی بابت خرید تو انتقاد کردند ولی وقتی بازی‌هایت را در لیگ قهرمانان آسیا دیدند نظرها عوض شد.

خب بازی در پرسپولیس با سایر تیم‌ها فرق دارد چون در پرسپولیس انتظارات از بازیکنان خیلی زیاد است. من به توانایی‌های خودم ایمان داشتم و مهم‌تر از آن عاشق پرسپولیس بودم و دوست داشتم در تیم محبوبم بازی کنم. کلاً اهل حاشیه نیستم به همین خاطر همیشه یاد گرفتم سرم به کار خودم باشد و فقط روی فوتبال تمرکز کنم. اینکه هواداران و کادر فنی از عملکرد من راضی هستند باعث خوشحالی و افتخار من است و البته مسئولیتم را سنگین می‌کند. امیدوارم بتوانم مهره مفیدی برای پرسپولیس باشم.

حدود یک ماه دیگر فینال لیگ قهرمانان آسیا برگزار می‌شود که شاید مهم‌ترین بازی تاریخ باشگاه پرسپولیس باشد؛ چقدر امیدواری با جام قهرمانی از دوحه برگردید؟

تیم ما نشان داد کیفیت بالایی دارد و با همه مشکلاتی که وجود داشت توانستیم تیم‌های قدرتمندی را ببریم و به فینال آسیا برسیم. همه بازیکنان از اهمیت بسیار زیاد این بازی با خبر هستند و می‌دانیم که نباید اصلاً اشتباه کنیم. مطمئن باشید هر کسی در زمین قرار بگیرد همه توانش را برای موفقیت تیم می‌گذارد تا به امید خدا با جام قهرمانی از قطر برگردیم.

به تیم ملی هم فکر می‌کنی؟

خب آرزوی هر بازیکنی است که به تیم ملی دعوت شود و من هم دوست دارم این اتفاق بیفتد و از پرسپولیس به تیم ملی برسم ولی همه چیز به نظر کادر فنی تیم ملی برمی‌گردد و آنها تصمیم می‌گیرند چه کسانی دعوت شوند. من هم تمام تلاشم را می‌کنم تا ابتدا مهره مؤثری برای پرسپولیس باشم و اگر خدا خواست و دعوت شدم بتوانم در خدمت تیم ملی کشورم باشم.

 

منبع: خبر ورزشی

ارسال نظر