دغدغه این روزهای استقلال

کادر فنی استقلال در فصل جدید با یک دغدغه کاملا متفاوت با فصل گذشته مواجه شده است.

دغدغه این روزهای استقلال
آنچه دیگران می خوانند:

به گزارش پندار ورزشی، کادر فنی استقلال در فصل گذشته دغدغه این را داشت که در نبود یک دروازه‌بان دوم مطمئن اگر حسینی محروم یا مصدوم شود، چه‌کار کند و امسال این دغدغه به شکل کاملاً معکوس ایجاد شده که در این پست دو نفر مدعی ایستادن درون دروازه حضور دارند. باید دید محمود فکری از چه شیوه‌ای برای استفاده از این دو دروازه‌بان بهره می‌برد!

حالت اول‌؛ لیگ و حذفی

یکی از روش‌های سرمربیان برای حل مواجهه با چنین دغدغه‌هایی استفاده از یک دروازه‌بان در لیگ و از دیگری در جام ‌حذفی است و باید دید فکری چنین نظری درباره مظاهری و حسینی دارد یا نه! البته همین هم می‌تواند دردسرساز باشد چراکه باید دید کدام‌یک راضی به نیمکت‌نشینی در لیگ می‌شود؟

حالت دوم‌؛ هرکس گل خورد

یکی دیگر از روش‌هایی که در چنین مواردی استفاده می‌شود، زمانی است که یکی از دروازه‌بانان درون دروازه می‌ایستد و مادامی که گلی دریافت نکرده، فیکس بازی می‌کند و به محض دریافت گل، جای خود را به نفر دوم می‌دهد. در این قبیل موارد هم وقتی دروازه‌بانی در بازی برده که چند موقعیت جدی را از حریف گرفته تغییر کند، مشکلات استارت می‌خورد!

حالت سوم‌؛ روش یکی درمیان

روش دیگری که سال‌ها قبل سرمربیان سنتی وطنی از آن در استفاده از دروازه‌بانان همتراز استفاده می‌کردند، شیوه بازی یکی در میان بود. اینکه تحت هر شرایطی دروازه‌بانان یک خط درمیان به دروازه می‌رسیدند و اینکه تیم می‌باخت یا برنده می‌شد، تأثیری در بازی کردن و نکردن‌شان نداشت. روشی که این روزها به ندرت در تیمی دیده می‌شود.

حالت چهارم‌؛ بحث تیم ملی هم هست

بین حسینی و مظاهری همه می‌دانند که دروازه‌بان تازه‌وارد استقلال در تیم ملی حضور دارد و با فیکس شدن سیدحسین حسینی این بحث پیش می‌آید که اگر محمدرشید مظاهری نتواند در ترکیب تیم باشگاهی‌اش به زمین برود، ممکن است تیم ملی را از دست بدهد. جایی که رقبای جدی مانند علیرضا بیرانوند، حامد لک، امیر عابدزاده و سایر نفرات حاضر در تیم ملی با قدرت دنبال گرفتن جای رقبا هستند!

حالت پنجم‌؛ بدترین شکل ماجرا

اغلب در پیشنهاد دادن راه حل برای رسیدن به نتیجه در چنین مواردی باید پیش‌بینی بدترین حالت را هم کرد. اینکه تحت هر یک از حالت‌های بالا آبِ دروازه‌بانان استقلال در یک جوی نرود و هر کدام مدعی پوشیدن دستکش‌هایی باشند که بیشترین بازی را در طول فصل بازی کنند! در آن صورت وضعیت به شکل بدی تغییر خواهد کرد و تمرکز، از مهمترین پست استقلال خارج می‌شود. فکری در این باره کار بسیار مهمی دارد و باید از حالا به این موضوع به‌طور دقیق فکر کند.

 

منبع: خبر ورزشی
آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر