امیرعابدزاده بهترین آسیا

سایت ۹۰min در گزارشی بهترین دروازه بانان هر قاره را در سال ۲۰۲۰ میلادی معرفی کرد که طی آن امیر عابدزاده لژیونر ایرانی تیم ماریتیمو بهترین دروازه بان آسیایی شد .

امیرعابدزاده بهترین آسیا

سایت ۹۰min در گزارشی اقدام به انتخاب بهترین دروازه بان های حال حاضر از هر قاره کرده و در این گزارش امیر عابدزاده به عنوان بهترین دروازه بان حال حاضر آسیا معرفی شده است.

در این گزارش آمده است:

” ما از بین ۶ کنفدراسیون فوتبال جهان بهترین دروازه بان های فعلی هر قاره را انتخاب کرده ایم.

۱- امیر عابدزاده –آسیا

بهترین دروازه بان آسیایی اینروزها امیرعابدزاده دروازه بان تیم ملی ایران و ماریتیمو پرتغال است. او که در برنتفورد آموزش دید در رده های پایین تاتنهام و همچنین فوتبال در ایالات متحده نیز فعالیت کرد. کارلوس کی روش امیر را به جام جهانی ۲۰۱۸ برد و او اکنون نیز یکی از دروازه بان های اصلی تیم ملی ایران است.

۲-آندره اونانا-آفریقا

در میان آفریقایی ها برجسته ترین دروازه بان حال حاضر یک کامرونی است که در آژاکس بازی می کند. او که در لاماسیا کارش را شروع کرد در سال ۲۰۱۵ توسط تیم هلندی خریداری شد بدون اینکه در تیم اصلی بازی کند. او از آن زمان رشد زیادی کرده به طوری که قیمتش در بازار ۳۶ میلیون یورو است. او دروازه بان تیم ملی کامرون هم هست.

۳- یان اوبلاک -اروپا

دروازه بان اسلوونیایی نه تنها در اروپا بلکه در جهان یکی از بهترین دروازه بانان و البته با ارزش ترین دروازه بان حال حاضر بازار نقل و انتقالات است. این دروازه بان ۲۷ ساله از ۲۰۱۴ وارد اتلتیکو شده و یکی از مهمترین مهره های سیمئونه است.

۴-کیلر ناواس –کونکاکاف

پس از چند قهرمانی با رئال مادرید ، ورود تیبو کورتوا باعث شد که او باشگاه را ترک کند اما در پاری سن ژرمن توانست سطح خودش را حفظ کرده و به مقام قهرمانی در لیگ ۱ و همچنین فینال لیگ قهرمانان برسد.

۵-آلیسون بکر-آمریکای جنوبی

بهترین دروازه بان آمریکای جنوبی در لیورپول بازی می کند. او که در اینتر آموزش دید قبل از رسیدن به لیورپول از رم عبور کرد. او با تیم ملی برزیل قهرمان کوپا امریکا ۲۰۱۹ شد و تا الان ۴۴ بازی ملی انجام داده است.

۶-متیو رایان –اقیانوسیه

بهترین دروازه بان اقیانوسیه در تیم برایتون بازی می کند. رایان با ۲۸ سال سن از سال ۲۰۱۷ و از والنسیا به لیگ برتر آمده است. او ۵۸ بازی برای تیم ملی استرالیا انجام داده است.

 

ارسال نظر