آخرین وضعیت خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس

مسعود سلطانی فر ، وزیر ورزش و جوانان می گوید دو باشگاه استقلال و پرسپولیس برای ورود به بازار سرمایه مراحل پایانی کار را پشت سر می گذارند.

آخرین وضعیت خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس

مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در مجمع عمومی عادی باشگاه پرسپولیس با بیان اینکه سرخابی های پایتخت در چهار سال اخیر، از جهت ساماندهی، شفاف سازی و مستندسازی اموال و دارایی ها، بهترین دوران خود را پشت سرگذاشته اند، اظهار داشت:با وجود این شرایط پرسپولیس توانست بدهی یک و نیم میلیون یورویی برانکو و دستیارانش و استقلال هم بخش قابل توجهی از بدهی های خارجی و داخلی را پرداخت کنند و منابع اداره خود را نیز تامین نمودند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر استقلال و پرسپولیس بیش از ۲ برابر بدهیهایشان صاحب سرمایه هستند، شرایط دو باشگاه را مطلوب توصیف کرد و افزود: خوشبختانه عمده مسائل سرخابی های پایتخت بخصوص برای ورود به بازار سرمایه شفاف سازی شده است. اسناد مالکیت دو مجموعه شهید مرغوبکار و کمپ حجازی اخذ و به نام استقلال ثبت و اسناد مالکیت دو مجموعه درفشی فر و شهدای گمنام صادر و به نام پرسپولیس شده است.

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اهمیت ورود باشگاه های پرسپولیس و استقلال به بازار سرمایه گفت:هر دو باشگاه دارای اسپانسرهای توانمند و معتبر بوده که منابع مالی مورد نیاز را تامین می نمایند. مراحل تهیه گزارش ها و اسناد مختلف برای ورود این دو باشگاه به بازار سرمایه در مراحل پایانی است.

 

سلطانی فر با اثر بخش خواندن برگزاری مجامع عمومی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس اظهار داشت:در این مجامع، مدارک و گزارش های مالی مورد بررسی قرار گرفته و در اولین فرصت در شورای پذیرش بررسی و مجوزهای لازم اخذ خواهد شد. از همراهی همکارانم در مجموعه وزارت ورزش و جوانان، مسوولان دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، سازمان حسابرسی و سازمان خصوصی سازی و سازمان بورس و اوراق بهادار برای ورود به بازار سرمایه تشکر می کنم و امیدوارم این همگرایی منجر به نتیجه مطلوب شود.


 

ارسال نظر