همه لیگ علیه قهرمان پرسپولیس

در واکنش به انتقادات تیم‌های دیگر که از پرسپولیس به عنوان یک تیم «خاص» که برنامه بازی‌ها را خودش می‌چیند، یاد کردند، پرسپولیسی‌ها هم واکنش جالبی نشان دادند.

همه لیگ علیه قهرمان پرسپولیس

وقتی استقلال، فولاد، نکونام، ذوب‌آهن، نساجی و… علیه پرسپولیس موضع گرفته و برنامه‌ریزی لیگ را به سود این تیم قلمداد کردند، کم‌کم صدای پرسپولیسی‌ها هم درآمد. تیم‌های دیگر می‌گویند چرا ۳ بازی پرسپولیس در آستانه فینال آسیا باید لغو می‌شد و چرا بازی با ذوب‌آهن هم ۲۴ ساعت به تعویق افتاد؟ در این میان سازمان لیگ جوابی منطقی ندارد ولی پرسپولیسی‌ها نه تنها می‌گویند این تعویق حق ما بود بلکه می‌گویند بازی با ذوب‌آهن باید ۳ بر صفر شود!

در واکنش به انتقادات تیم‌های دیگر که از پرسپولیس به عنوان یک تیم «خاص» که برنامه بازی‌ها را خودش می‌چیند، یاد کردند، پرسپولیسی‌ها هم واکنش جالبی نشان دادند؛ مثلاً کمال کامیابی‌نیا در واکنش به انتقادات نوشت از این لقب (یک تیم خاص) تو بیانیه‌ها خیلی خوشم می‌آید چون کاملاً برازنده تیم ماست. شکوری و سایر مسئولان پرسپولیس هم در همین راستا واکنش‌هایی نشان دادند و از لقب تیم خاص استقبال کردند ولی بامعنا و مفهوم مثبتش.

ماجرا اما از سال ۲۰۱۸ شروع شد که پرسپو‌لیس به فینال آسیا رفت و تا امسال طول کشید. البته اینکه صدای همه تیم‌ها درآمده و همه علیه پرسپولیس بسیج شده‌اند، یک دلیلش بعضی دخالت‌ها و البته ضعف مفرط سازمان لیگ است. خیلی راحت می‌شد قبل از فینال آسیا به‌جای لغو ۳ بازی پرسپولیس حداقل ۲ بازی را لغو کنند اما خب این کار را نکرده و دودش به چشم خود پرسپو‌لیس هم رفت. حتی همین تعویق ۲۴ ساعته بازی با ذوب‌آهن کار صد درصد غلطی بود، چون به هر حال پرسپولیس در آسیا بود و طبیعی است که بازی‌هایش ۵ روز یک‌بار برگزار شود اما سازمان لیگ با یک حرف‌شنوی عجیب همه لیگ را علیه پرسپولیس کرد و حالا حساسیت‌ها به حدی زیاد شده که حداقل نصف تیم‌ها بیانیه داده‌اند. استقلالی‌ها هم که جای خود دارند. آنها می‌گویند تمام برنامه‌ریزی‌ها به سود پرسپولیس است و چرا باید قبل از دربی استقلال ۲ بازی بیشتر از پرسپو‌لیس کرده باشد؟! البته سازمان لیگ پیش از این به حرف استقلالی‌ها هم گوش کرد، آنجایی که بازی‌های معوقه پرسپو‌لیس را طبق خواست آبی‌ها برنامه‌ریزی کرد.

حالا تیم‌های دیگر پرسپو‌لیس را تیم خاص و سفارشی فوتبال ایران می‌دانند که فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هوایش را دارند ولی خود پرسپولیسی‌ها از این تاکتیک به عنوان یک ضد تاکتیک استفاده کرده‌اند. باتوجه به بیانیه تند ذوب‌آهن علیه پرسپولیس بازی پنج‌شنبه دو تیم هم حساس‌تر شده است. پرسپولیس بعد از این دیدار هم باید خود را برای جدال با مدعیان سنتی یعنی سپاهان و استقلال آماده کند.

 

ارسال نظر