کری پیشکسوت پرسپولیس برای استقلال

ادموند بزیک بازیکن سابق پرسپولیس و پیشکسوت این تیم گفت بازیکنانی نظیر بیرانوند و علیپور باید در فوتبال اروپا آداپته شوند.

کری پیشکسوت پرسپولیس برای استقلال

ادموند بزیک مهاجم سابق و پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در فوتبال ایران حاشیه ها بیشتر مورد توجه قرار می گیرند و مردم، آدم هایی که سالم کار می کنند را دوست ندارند. او همچنین در مورد دربی و شانس پرسپولیس برای قهرمانی صحبت هایی را مطرح کرد.

ادموند بزیک در مورد شرایط پرسپولیس پس از شکست در لیگ قهرمانان و وضعیت این تیم در لیگ برتر گفت:

پرونده لیگ قهرمانان آسیا بسته شد و پرسپولیس به نائب قهرمانی رسید و این مسئله گذشته است و این تیم باید خودش را پیدا کند و به بازی های لیگ برتر برگردد. فکر کنم بازی در برابر نساجی نشان داد که این تیم همان نشاط و صلابت قبلی را دارد. آنها تیم بسیار خوب و یکدستی هستند و شانس بالایی برای قهرمانی دارند.

ادموند بزیک می گوید که شانس سرخپوشان برای قهرمانی در لیگ برتر بیشتر است. او گفت:

من بازی سایر تیم ها را دیده ام و فکر می کنم پرسپولیس لیاقت قهرمانی را دارد چون آنها فوتبال خوبی بازی می کنند. آنها در زمین قائمشهر که بیشتر شبیه به استخر بود پرسپولیس بازی خوبی انجام داد و به نظر می آید که آن چیزهایی که بین مربی و بازیکنان است، یک چیز خیلی خاصی است و فکر میکنم همین مسائل باعث شده است پرسپولیس نیز تیم خاصی باشد. درک مقابل مربی و بازیکن خیلی بالاست و همین مسائل باعث شده است پرسپولیس به اینجاها برسد.

ادموند بزیک  مهاجم سابق پرسپولیس در مورد اعتراض چند تیم لیگ برتری در رابطه با برنامه ریزی لیگ برتر به سود سرخپوشان نیز گفت:

من فکر می کنم کسانی که این صحبت ها را مطرح کرده اند، اگر به گذشته برگردند، این اتفاق نیز برای خودشان رخ داده است. به نظر من بازی نکردن پرسپولیس به ضرر این تیم تمام شد تا به سودش. چون آنها از مسابقات دور شدند.

ادموند بزیک  گفت:

در ایران دیدن حاشیه ها بیشتر از دیدن فوتبال است. در کل کشورمان، آدمی که سالم کار می کند را دوست ندارند. یک سری ها نتیجه نمی گیرند و آن را به گردن پرسپولیس می اندازند. بالاخره باید یک بهانه ای داشته باشند. اگر به غیر از پرسپولیس، تیم دیگری به فینال می رسید، با آن تیم نیز کنار می آمدند. من اکنون یک سوال دارم، الآن بازی پرسپولیس و نساجی با آن وضعیت باید انجام می شد؟

او ادامه داد:

ایران قصد میزبانی جام ملت های آسیا را دارد به نظر شما این زمین در آسیا دیده شود، برای ما خوشایند است؟ از نظر من حتی مربیانی که از جنبه فنی بالا هستند، فقط باید مدیریت داشته باشند چرا که در فوتبال ایران کارهای فنی جواب نمی دهد. در لیگ برتر و در هفته های ابتدایی مربیان تغییر پیدا می کنند و چند مربی قصد استعفا دارند. در اینجا شما اگر آدم سالمی باشید پیشرفت نمی کنید.

ادموند بزیک در مورد سرنوشت بازیکنانی نظیر مهدی ترابی، علی علیپور، بیرانوند و شجاع خلیل زاده که پس از جدایی از پرسپولیس آنچنان موفق نبوده اند، گفت:

مهدی ترابی که در قطر مصدوم شد ولی آقایان علیپور و بیرانوند به اروپا ترانسفر شده اند. زمانی که شما به کشوری با فرهنگ جدیدی می روید، مدت زمانی برای آداپته شدن نیاز است. به هر حال سیستم بازی و نوع تفکر مربی مزید بر علت است که شاید بازیکن چند وقتی نتواند در ترکیب تیم به میدان برود.

او ادامه داد:

آنجا فوتبال اروپاست و بازیکن باید همیشه سطح آمادگیش بالا باشد تا بتواند بازی کند. اتفاق خیلی خوبی است که بازیکنان به اروپا رفته اند و زندگی حرفه ای را تجربه می کنند و برایشان کمی سخت است تا جا بیفتند چون در فوتبال ایران آن فوتبال حرفه ای خیلی وجود ندارد.

پیشکسوت پرسپولیس در مورد برگزاری شهرآورد گفت:

اگر بخواهیم از جنبه فنی تیم ها را مقایسه کنیم، قطعا پرسپولیس از لحاظ فنی خیلی بالاتر است و روی کاغذ شانس پرسپولیس بیشتر است ولی بازی دربی همیشه نسبت به سایر بازیها متفاوت است و بازیکنان انگیزه دیگری دارند. دربی بازی استفاده از صدم ثانیه و لحظات و موقعیت هاست.

 

ارسال نظر