جنجال در شهرآورد؟

سرخآبی‌های پایتخت در حالی قرار است برای دوازدهمین بار در دی‌ماه به مصاف هم بروند که تمامی تقابل‌های این ۲ تیم در دی‌ماه به تساوی انجامیده و در اکثر آن‌ها شاهد درگیری‌های شدیدی بودیم.

جنجال در شهرآورد؟

با اعلام سازمان لیگ فدراسیون فوتبال، شهرآورد شماره ۹۴ پایتخت باید در روز ۲۲ دی‌ماه سال ۱۳۹۹ برگزار شود. دیداری که قرار بود پنج دی‌ماه به انجام برسد، ولی حضور پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا و مخالفت استقلال با بازی در زمان زودتر با رقیب دیرینه باعث شد تا تاریخ جدیدی برای این دیدار مشخص شود.

سرخآبی‌های پایتخت قرار است برای دوازدهمین بار در دهمین ماه سال به مصاف هم بروند. در ۱۱ بازی قبلی که در اولین ماه زمستان بین این ۲ تیم انجام شده در عین ناباوری هر ۱۱ مسابقه با نتیجه مساوی به اتمام رسیده، اما ۲ دیدار به دلیل احکام انضباطی با برتری تیم آبی‌پوش تمام شده است. به عبارتی در بازی‌های دی‌ماهی، پرسپولیس به برتری دست پیدا نکرده است.

شهرآورد‌های دی‌ماهی همواره آبستن حوادث زیادی بوده و بار‌ها شاهد درگیری، زد و خورد و اخراج بازیکنان بودیم. در دربی شماره هفت که در تاریخ ۲۷ دی ماه سال ۱۳۴۹ برگزار شد تیم‌ها به تساوی یک بر یک رسیدند، اما سه بازیکن اخراج شدند و در نهایت استقلال (تاج سابق) سه بر صفر برنده شد.

در شهرآورد شماره ۳۴ با وجود تساوی یک بر یک، باز هم دو بازیکن از زمین اخراج شدند. سی‌ام دی‌ماه سال ۱۳۷۳ یکی از جنجالی‌ترین دربی‌های پایتخت برگزار شد. دیداری که ۲ بر ۲ نیمه‌کاره ماند و در نهایت بازهم استقلال با رای انضباطی سه بر صفر برنده شد. در آن دیدار سه بازیکن از زمین اخراج شدند.

در دربی شماره ۵۰ بار دیگر یک اتفاق تلخ رخ داد. بازی جذابی که ۲ بر ۲ تمام شد، اما درگیری پرویز برومند و پایان رافت در لحظات آخر، استارت جنجالی عظیم را زد. بازیکنان ۲ تیم به شدت باهم زد و خورد داشتند و چند نفر برای چند ماه محروم شدند. در دربی دی‌ماهی سال ۱۳۸۰ هم یک بازیکن از زمین اخراج شد.

۲۷ دی‌ماه سال ۱۳۹۲، شاهد برگزاری آخرین شهرآورد استقلال و پرسپولیس در ماه دی بودیم که با نتیجه مساوی بدون گل به اتمام رسید. به عبارتی دیگر در پنج دربی اخیر دی‌ماهی نتیجه مساوی حاکم شده و حتی تیمی با رای انضباطی هم برد را مال خود نکرده است.

باید دید در بازی روز بیست و دوم، تیمی می‌تواند طلسم برنده نشدن در جریان بازی را بشکند یا خیر.

نتایج شهرآورد‌های دی‌ماهی:

سه: ۲۰ دی ۱۳۴۷: پرسپولیس ۰-۰ استقلال

هفت: ۲۷ دی ۱۳۴۹: استقلال ۱-۱ پرسپولیس (۳-۰)

۲۶: ۱۷ دی ۱۳۶۱: پرسپولیس ۱-۱ استقلال

۳۴: ۲۸ دی ۱۳۶۹: پرسپولیس ۱-۱ استقلال

۳۸: ۱۱ دی ۱۳۷۱: استقلال ۰-۰ پرسپولیس

۳۹: ۳۰ دی ۱۳۷۳: استقلال ۲-۲ پرسپولیس (۳-۰)

۴۲: ۸ دی ۱۳۷۴: پرسپولیس ۰-۰ استقلال

۵۰: ۹ دی ۱۳۷۹: پرسپولیس ۲-۲ استقلال

۵۲: ۲۸ دی ۱۳۸۰: استقلال ۱-۱ پرسپولیس

۵۴: ۲۰ دی ۱۳۸۱: پرسپولیس ۱-۱ استقلال

۷۹: ۲۷ دی ۱۳۹۲: پرسپولیس ۰-۰ استقلال

 

در دربی قرار است کتک کاری شود؟!

 


 

ارسال نظر