موانع بازگشت ترابی و رضاییان به پرسپولیس برطرف می شود؟

با اوج‌گیری شایعات در خصوص احتمال جذب مهدی ترابی و رامین رضاییان توسط باشگاه پرسپولیس، باید دید این باشگاه قادر به انجام این مهم خواهد بود یا خیر.

موانع بازگشت ترابی و رضاییان به پرسپولیس برطرف می شود؟

با جدایی ستاره‌های پرسپولیس طی مدت اخیر، اکنون هواداران این تیم پذیرای هرگونه شایعات جذابی در خصوص نقل و انتقالات و احتمالا بازگشت بازیکنان باکیفیت قبلی و یا جذب نفرات جدید برای زمستان هستند.

تازه‌ترین شایعات در خصوص رامین رضاییان و مهدی ترابی برای بازگشت به پرسپولیس شکل گرفته که طی روز‌های اخیر به ترند شماره یک صفحات هواداری این تیم تبدیل شده است و با جدیت بالایی از سوی آن‌ها دنبال می‌شود و البته با واکنشی از سوی باشگاه پرسپولیس و همچنین این دو بازیکن همراه نشده است تا به صورت قطعی بتوان درباره آن نظر داد.

با این حال رامین رضاییان که طی فصول اخیر و بعد از جدایی از پرسپولیس همواره در صدر اخبار مربوط به بازگشت به این تیم همراه بوده، در این فصل در انتقالی جذاب شرایط حضور در الدحیل به عنوان یکی از دو غول فوتبال قطر حضور یافته است. پیش از این نیز بعد از حضوری کوتاه مدت در فوتبال اروپا و تیم اوستنده بلژیک نیز شایعات زیادی درباره بازگشت رامین رضاییان به پرسپولیس شکل گرفته بود که البته می‌شد حدس زد که با حضور برانکو ایوانکوویچ این انتقال صورت نخواهد گرفت.

در ادامه در فصل گذشته نیز که رضاییان قرارداد خود با الشحانیه تمدید کرده بود نیز شایعات درباره بازگشت وی به پرسپولیس شدت گرفته بود. جایی که رضاییان تصور نمی‌کرد برانکو ایوانکوویچ به همکاری‌اش با پرسپولیس خاتمه دهد و خیلی زود قراردادش را با این باشگاه قطری تمدید کرده بود و در نهایت با نمایشی درخشان در این تیم توانست راهی الدحیل قطر شود.

در خصوص مهدی ترابی نیز شایعات داغ شده است. هافبک تکنیکی و گلزن پرسپولیس بعد از یک فصل و نیم حضور در جمع سرخپوشان در ابتدای این فصل با فسخ قراردادش راهی قطر و تیم العربی شده است. با این حال با مصدومیت‌های فراوان و حضوری کمرنگ در این تیم، شایعات درباره جدایی‌اش از جمع بازیکنان العربی شدت گرفته است. اتفاقی که البته بعید به نظر می‌رسد مدیران و خصوصا کادرفنی العربی چندان مایل به آن باشند و حتی در دوران مصدومیت این بازیکن ملی‌پوش و تکنیکی بار‌ها خارج از دوره درمانی وی، خواهان بازگشت به ترکیب شده‌اند که همین عاملی برای تشدید مصدومیت ترابی طی هفته‌های اخیر بوده است.

شرایط دو ستاره در الدحیل و العربی

رامین رضاییان با قراردادی دو ساله و مهدی ترابی با قراردادی یک ساله به الدحیل و العربی پیوسته‌اند. طی روز‌های اخیر شایعات و اخبار زیادی درباره احتمال جدایی رامین رضاییان از الدحیل شکل گرفته است که رسانه‌های مطرح قطر نیز به آن پرداخته‌اند. با این حال هنوز موضع رسمی باشگاه الدحیل در این خصوص اعلام نشده است.

مهدی ترابی نیز که با اعتماد ویژه‌ای از سوی العربی همراه است و این موضوع باعث شده حتی فرصت کافی برای استراحت و طی کردن مناسب دوران نقاهت نیز به این بازیکن داده نشود. اتفاقی که باعث شده بازگشت زودهنگام این بازیکن طی چند مرحله به ترکیب العربی باعث تشدید مصدومیت این بازیکن نیز شود. با این حال بعید است ترابی در شرایط فعلی اولویت باشگاه العربی برای خروج از لیست تلقی شود.

پرسپولیس ترابی و رضاییان را می‌‎خواهد؟

مهمترین موضوع و سوال اینجاست که آیا کادرفنی پرسپولیس در شرایط کنونی به این دو بازیکن و خصوصا رامین رضاییان احتیاج دارد؟ یحیی گل محمدی طبق ادعای باشگاه هنوز لیستی برای نقل و انتقالات زمستانی ارائه نداده است. این در حالیست که مطمئنا اولویت او و کادرفنی‌اش برای نقل و انتقالات، جذب مدافع میانی و مهاجم خواهد بود. جدایی شجاع خلیل زاده بعد از نقل و انتقالات این باشگاه، یک خلا بزرگ را شکل داده است که نیازمند این است تا سرخ‌ها به دنبال جایگزینی برای وی باشند. از سوی دیگر محرومیت آل کثیر و ناکامی دیگر مهاجمان تیم نیز نیاز برای جذب مهاجم جدید را شکل داده است تا در اولویت این تیم قرار داشته باشد. با این حال هجمه‌هایی که طی روز‌های اخیر در خصوص سمت راست دفاعی تیم شکل گرفته و بکارگیری از بازیکن غیرتخصصی در این پست، شاید احتمال بازگشت رامین رضاییان را افزایش دهد. با این حال همچنان موانعی در این راه وجود خواهد داشت.

در خصوص مهدی ترابی هم شاید این تیم و خصوصا کادرفنی‌اش با توجه به ترافیک موجود در خط میانی، نیازی به بازگرداندن وی نداشته باشند. بعد از جدایی ترابی، یحیی گل محمدی احسان پهلوان را به خدمت گرفت. موضوعی که باعث می‌شود شانس بازگشت ترابی در شرایط فعلی را کم تصور کرد.

موانع در جذب بازیکنان مدنظر

همانطور که گفته شد برای بازگشت رامین رضاییان و مهدی ترابی و یا هر کدام از این دو بازیکن، سه شرط درخواست کادرفنی برای جذب و مذاکره، تمایل بازیکن برای این انتقال و در نهایت شرایط مالی برای دریافت رضایتنامه و قرارداد باید دید برای این موضوع مهیا خواهد شد یا خیر.

با توجه به قرارداد دو ساله رامین رضاییان با الدحیل قطر، قطعا این باشگاه برای دریافت رضایتنامه او مبلغ بالایی درخواست خواهد کرد که در کنار آن باید به درخواست مالی این بازیکن نیز توجه کرد. مانع دیگر برای پیشنهاد با رامین رضاییان باز هم به موضوع قرارداد دو ساله او با الدحیل مرتبط است که در صورت مذاکره مستقیم این باشگاه با بازیکن سابقش، می‌تواند با شکایت باشگاه الدحیل و محرومیت و جرایمی برای پرسپولیس همراه باشد. بازیکنان و باشگاه‌ها تنها در صورتی قادر به مذاکره مستقیم با بازیکنان خواهند بود که تنها شش ماه از قرارداد وی با باشگاه متبوعش باقی مانده باشد.

برای مهدی ترابی نیز به همین شکل خواهد بود. ترابی حدود دو ماه قبل با العربی قرارداد بسته است و ۱۰ ماه دیگر از زمان همکاری طرفین باقی مانده است و در صورت درخواست کادرفنی برای جذب این بازیکن، باشگاه پرسپولیس باید این درخواست را از باشگاه العربی داشته باشد و مذاکره مستقیم با ترابی می‌تواند دردسر دیگری برای این باشگاه شکل دهد.

البته به شروط بالا باید این نکته را هم اضافه کرد که پرسپولیس تا زمان نقل و انتقالات بتواند شرایط خروج از بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی احتمالی را هم شکل دهد. شرایطی که با شکایت ماریو بودیمیر و در ادامه گابریل کالدرون این احتمال را شکل داده است.

 

 

ارسال نظر