جنجالی دوباره در هیئت مدیره پرسپولیس

جدیدترین چالش پرسپولیسی ها در هیات مدیره این تیم رقم خورد. مهدی رسول پناه راضی به امضای توافق نامه ای که سمیعی با روبیکا امضا کرده و گفته شده در ازای آن پول گرفته، نمی شود و این اتفاق باعث ایجاد تعهد ۱۵ میلیاردی برای پرسپولیس به جای درآمدزایی از قرارداد همکاری شده است.

جنجالی دوباره در هیئت مدیره پرسپولیس

قبل از اعزام پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا جعفر سمیعی مدیرعامل جدید باشگاه که از تامین منابع مالی نا امید شده بود، با کارگزار پرسپولیس وارد مذاکره شد تا مبلغی را از آنها قرض بگیرد اما این مذاکره بی فایده بود. در نهایت سمیعی از کارگزار مجوز گرفت برای پرسپولیس درآمدزایی کند. کارگزار اجازه داد مدیرعامل پرسپولیس به شرطی که دنبال قرارداد با بانک ها و ایجاد تعهد جدید تبلیغاتی نباشد، در زمینه هایی که آنها موفق به ایجاد درآمد برای پرسپولیس نشده اند، قرارداد ببندد. با همین مجوز، سمیعی سراغ روبیکا رفت و با آنها قرارداد تولید محتوا بست و در ازایش مبلغی نزدیک به ۱۵ میلیارد تومان پول گرفت.

البته گفته می شود طرف مقابل چون مطمئن بود پرسپولیس از فینال آسیا پاداش خوبی می گیرد، این مبلغ را پیشاپیش به سمیعی داد چرا که گارانتی داشت حتی اگر قرارداد همکاری به اجرا در نیاید، پرسپولیس بعد از دریافت پاداش آسیایی خود، می تواند پول دریافتی را برگرداند. مشکل اما از جای دیگری پیش آمد. همان طور که شرکت مینو به استقلالی ها گفته بود تنها در صورتی با آنها کار می کند که پرسپولیس هم پای کار بیاید چرا که همکاری با یکی از این دو باشگاه پر طرفدار می تواند باعث دلخوری طرفداران تیم رقیب شود و اثر منفی روی فروش محصولات مینو بگذارد، گویا روبیکا هم به پرسپولیسی ها اعلام کرده بود تنها در صورتی کار تولید محتوا با آنها را شروع می کند که استقلال هم پای کار باشد.

گفته می شود کارگزار استقلال حاضر نشد با این شرکت قرارداد تولید محتوا ببندد. کارگزار استقلال که پیش از این هم خبر رسیده بود بابت یک قرارداد همکاری با پرسپولیس، مبلغی را به صورت غیرمستقیم در اختیار این باشگاه قرار داده، مدعی است کار خودش تولید محتواست و دلیلی ندارد چنین توافقی با روبیکا داشته باشد. های وب مدعی است اگر بخواهد با پرسپولیس همکاری کند در نهایت ترجیح می دهد تبلیغ خود را روی لباس پرسپولیس داشته باشد. همان طور که اگر نتواند از تولید محتوا برای استقلال درآمدزایی کند، متضرر نمی شود چرا که دست کم در ازای پولی که به استقلال داده، روی پیراهن این تیم تبلیغ کرده است.

با این حساب توافق با روبیکا، کمی پیچیده شد و حالا یک اتفاق تازه این پیچیدگی را بیشتر کرده است. شایعه شده با این که سمیعی هم کارگزار پرسپولیس و هم روبیکار را متقاعد کرده فعلا تولید محتوا با این شرکت آغاز شود، در جلسه هیات مدیره پرسپولیس مهدی رسول پناه به عنوان رییس هیات مدیره حاضر به امضای این قرارداد نشده و مدعی است توافق با روبیکا موازی با قرارداد پرسپولیس و کارگزار است و امضای آن می تواند از لحاظ قانونی برای باشگاه دردسر درست کند.

قرار است جلسه ای با حضور کارگزار در هیات مدیره برگزار شود تا رسول پناه و سمیعی به یک تصمیم مشترک برسند. اگر قرارداد همکاری طرفین به اجرا در نیاید، این ۱۵ میلیارد تومان هم به قرض های پرسپولیس اضافه خواهد شد.

 

ارسال نظر