پرسپولیس به دنبال جلوگیری از وقوع اتفاق تکراری برابر نساجی

پرسپولیس در حالی برای پنجمین بار به مصاف نساجی می‌رود که در هر ۲ رویاروییِ در مازندران مقابل میزبان خود به تساوی یک بر یک رسیده است.

پرسپولیس به دنبال جلوگیری از وقوع اتفاق تکراری برابر نساجی
آنچه دیگران می خوانند:

تیم فوتبال پرسپولیس بعد از سه هفته‌ای که در لیگ برتر به میدان نرفت، باید روز جمعه به مصاف تیم نساجی مازندران برود تا تنها بازی عقب افتاده هفته پنجم به انجام برسد. این دیدار در ورزشگاه وطنی قائمشهر برگزار می‌شود.

این ۲ تیم در تاریخ لیگ برتر چهار بار به مصاف هم رفته‌اند که حاصل آن ۲ برد برای سرخپوشان تهرانی و ۲ تساوی بوده است. نماینده مازندران در ۲ فصل قبلی که در بالاترین سطح فوتبال کشورمان بوده موفق به شکست پرسپولیس نشده است. در تنها بازی جام حذفی هم تیم پرسپولیس با یک گل به برتری رسید.

نکته جالب توجه در تقابل‌های این ۲ تیم این است که در بازی‌هایی که در تهران برگزار شده پرسپولیس به برتری رسیده و در مسابقاتی که نساجی میزبان بوده نتیجه مساوی یک بر یک به دست آمده است. در هر ۲ بازی هم تیم نساجی بود که ابتدا پیش افتاد و حریف در ادامه کار را به تساوی کشاند. در دیدار اول سرمربی نساجی مجید جلالی بود و در دومین بازی محمود فکری کوچینگ تیم را به عهده داشت.

یحیی گل‌محمدی هم بعد از تساوی در بازی برگشت لیگ نوزدهم، برای بار دوم به عنوان سرمربی پرسپولیس رو در روی تیم اسبقش قرار می‌گیرد. وحید فاضلی نیز در بازی برگشت فصل قبل کمک مربی نساجی بود. در هر ۲ بازی که در مازندران برگزار شده این تیم نساجی بوده که گل اول را زده و در ادامه پرسپولیس جبران مافات کرده است.

در هر چهار بازی قبلی پرسپولیس موفق به زدن گل شده است. از پنج گلی که سرخپوشان پایتخت‌نشین به حریف خود زده‌اند یک گل، گل به خودی بوده است. سروش رفیعی و علی علیپور هم به ترتیب یک و ۲ گل زده‌اند و حالا در پرسپولیس حضور ندارند و تنها وحید امیری است که به نساجی گل زده و همچنان پرسپولیسی است.

در اردوی تیم مازنی، محمد مهدی نظری سابقه گلزنی به پرسپولیس با لباس نساجی را دارد. حامد شیری نیز که گل به خودی زده در این دیدار بازهم حاضر خواهد بود. اما چهره ویژه مسابقه علی شجاعی است که باید با تیم سابقش پیکار کند. شجاعی در اولین رویارویی ۲ تیم از زمین مسابقات اخراج شد.

 

 


 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه