این دو ستاره کلید پرسپولیس برای بازگشت به صدر

وحید امیری و احسان پهلوان دو بازیکنی هستند که با استراحت در دیدار فینال، حالا می‌توانند روند را برای پرسپولیس تغییر دهند.

این دو ستاره کلید پرسپولیس برای بازگشت به صدر

در شب بازی پرسپولیس با النصر تمام فکر و ذکر کادر فنی و هواداران معطوف به رسیدن به فینال بود؛ جایی که پرسپولیس بهت زده از محرومیت عیسی آل کثیر مقابل ستاره های تیم متمول عربستان قرار گرفت. سرخ ها عقب افتادند و مهدی عبدی, بازیکن کم سن اما خو گرفته با گلزنی در بازی های بزرگ با پرش و ضربه سر دیدنی کار را به تساوی کشاند. بعد از دقیقه ۹۰ و فشار ناشی از بازی های متمرکز و پشت سر هم ساق های بازیکنان را خسته و تمرکز آن ها را پایین آورده بود.

 

امیری بازیکن خستگی ناپذیر قرمزها با کارت زرد رنگ داور مواجه شد تا دو اخطاره شود و حسرت حضور در فینال را بچشد. پس از آن احسان پهلوان تازه سرخپوش شده که داشت با پرسپولیس طعم پیروزی و حضور در مراحل بالای باشگاه های آسیا را میچشید با خطاهایش داور را مجاب کرد او را در اخرین دقایق اخراج کند تا سرخ ها در نیمه نهایی دقایقی ده نفره شوند و از آن مهمتر مهره ای کلیدی را در فینال نداشته باشند.

 

پرسپولیس در فینال تاوان بی احتیاطی بازیکنان خوب میانی اش در بازی النصر را پس داد چرا که اگر این دو بودند کار پس از عقب افتادن مقابل اولسان کمتر گره میخورد و چه بسا بازی به تساوی میکشید.

 

پرسپولیس که چند سالی است نام مدافع عنوان قهرمانی را یدک میکشد، با وجود نقره ای بودن رنگ مدال آسیایی اش حالا فرصتی برای صبر ندارد. سرخ ها در ۴ هفته ابتدایی لیگ، نداشتن امیری و پهلوان در فینال آسیا را تمرین کردند و یحیی گلمحمدی دو بازیکن موثر تیمش را به اجبار ذخیره کرده بود.

 

حالا نوبت به دو هافبک پرسپولیس رسیده تا دوباره خودی نشان دهند و با وجود خداحافظی بشار رسن از اردوی سرخ ها، اجازه ندهند خط میانیاین تیم از تکاپو بیفتد. رقابت پهلوان با امید عالیشاه وینگر با تجربه این تیم که در فینال آسیا دوندگی و عملکرد قابل قبولی هم داشت میتواند روی بهتر شدن کیفیت این دوبازیکن تاثیر مثبت داشته باشد.

 

پهلوان که در سمت چپ خط هافبک بازی می‌کند، یک دیدار ویژه را در برابر تیم سابقش ذوب آهن خواهد داشت. وحید امیری نیز احتمالا زوج مهدی عبدی در خط حمله خواهد بود و نقش مهمی در موقعیت سازی برعهده خواهد داشت.

 

ارسال نظر