پرسپولیس و طلسم ۲۷ ساله شکسته نشد

طلسم ۲۷ ساله شکسته نشد و حالا معلوم نیست یک سال یا چند سال دیگر باید برای رسیدن دوباره یک تیم باشگاهی ایرانی به فینال لیگ قهرمانان آسیا صبر کنیم.

پرسپولیس و طلسم ۲۷ ساله شکسته نشد
آنچه دیگران می خوانند:

دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ بین پرسپولیس و اولسان هیوندای در حالی برگزار شد که ۲۷ سال از آخرین قهرمانی نماینده باشگاهی ایران در آسیا می‌گذشت. آخرین بار تیم پاس تهران با سرمربیگری فیروز کریمی و به لطف گل پیروزی‌بخش محسن گروسی در مسابقات قهرمانی باشگاه‌های آسیا در فصل ۱۹۹۳-۱۹۹۲ برابر الشباب عربستان به پیروزی رسیده و قهرمان قاره شده بود.

در این سال‌ها تیم‌هایی همچون‌؛ استقلال، سپاهان و ذوب‌آهن اصفهان و همین پرسپولیس با سرمربیگری برانکو ایوانکوویچ به دیدار فینال جام باشگاه‌ها یا لیگ قهرمانان آسیا رسیده بودند اما در گام آخر ناکام مانده و نتوانستند جام را بالای سر ببرند.

پرسپولیس قهرمان ۴ دوره متوالی لیگ برتر کشورمان، دو سال پیش با برانکو از مرحله مقدماتی صعود کرده و تیم‌های بزرگی مثل الجزیره، الدحیل و السد را در مرحله حذفی شکست داد تا در فینال به کاشیما آنتلرز برسد. تیم ژاپنی با تساوی بدون گل در ورزشگاه آزادی، از برتری ۲ بر صفر خود در دیدار رفت محافظت کرد و انتظار ایران را برای این عنوان طولانی‌تر کرد.

به نظر می‌رسید این مرتبه ماجرا کمی تفاوت داشته باشد. با انتخاب مدافع پیشین پرسپولیس یعنی یحیی گل‌محمدی به عنوان سرمربی این تیم و جذب مهره‌های خوبی نظیر حامد لک، سعید آقایی، احسان پهلوان، عیسی آل‌کثیر، میلاد سرلک و… و هماهنگ شدن سریع این بازیکنان با نفرات قدیمی آنها حذف ناامیدکننده از مرحله گروهی را به دست فراموشی سپردند. تیم یحیی گل‌محمدی با پشت‌سر گذاشتن تیم‌های قدر التعاون عربستان، الشارجه امارات، السد قطر، پاختاکور ازبکستان و النصر عربستان به فینال آسیا رسید تا حریف اولسان شود. دیروز اما پرسپولیس حریف VAR، داور قطری و اولسان کره‌جنوبی نشد و درواقع نشد که بشود!

دو پنالتی تیم کره‌ای روی بازبینی و از طریق تکنولوژی کمک‌داور ویدئویی حاصل شد و امان یحیی گل‌محمدی و شاگردانش را بُرید. طلسم ۲۷ ساله شکسته نشد و حالا معلوم نیست یک سال یا چند سال دیگر باید برای رسیدن دوباره یک تیم باشگاهی ایرانی به فینال لیگ قهرمانان آسیا صبر کنیم. با وجود این شکست باید به یحیی گل‌محمدی و شاگردانش خسته نباشید گفت که با تعصب و غیرت فراوان جنگیدند تا به فینال برسند و هرچه داشتند، گذاشتند اما حیف که…

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر