گزارش خبرگزاری معروف دنیا از پرسپولیس

خبرگزاری رویترز در گزارشى از دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا به تلاش تیم پرسپولیس براى پایان دادن به ناکامى تیم‌های ایرانى در مسابقات قاره‌اى اشاره کرده است.

گزارش خبرگزاری معروف دنیا از پرسپولیس
آنچه دیگران می خوانند:

اولسان هیونداى کره‌جنوبی تلاش مى‌کند در فینال لیگ قهرمانان آسیا با پیروزى مقابل پرسپولیس ایران ناکامى در رقابت‌هاى داخلى را جبران کند. اولسان در دو فصل اخیر مسابقات لیگ کره جنوبى جایگاه دوم جدول را کسب و در این فصل هم فینال جام حذفى را واگذار کرد در حالى که سال ۲۰۱۲ به عنوان قهرمانى آسیا رسید و تلاش مى‌کند در استادیوم الجنوب دوحه براى بازگشت به روزهاى جشن و موفقیت این افتخار را تکرار کند.

کیم دو هون سرمربى اولسان بعد از بازى نیمه نهایى مقابل ویسل کوبه ژاپن در این خصوص گفت: پیش از اینکه به اینجا بیاییم روحیه اعضاى تیم در هم شکسته بود چرا که دو عنوان داخلى را از دست داده بودیم، اما وقتى وارد قطر شدیم تلاش کردیم جو روحى حاکم بر تیم را عوض کنیم و بازیکنان مى خواستند از لحظات خودشان لذت ببرند.

اولسان در همه بازى‌هاى خودش به پیروزى رسید به جز تساوى یک - یک برابر توکیو در مرحله گروهى. از ترکیبى که در سال ۲۰۱۲ با این تیم قهرمان آسیا شد به جز لى کون هو بازیکن دیگرى باقى نمانده هرچند آن‌ها استعدادهاى دیگرى در اختیار دارند مثل یون بیت در خط میانى و لى چونگ یونگ و البته جونیور بازیکن برزیلى.

در ترکیب پرسپولیس هم نسبت به تیمى که در فینال ۲۰۱۸ آسیا مقابل کاشیماى ژاپن شکست خورد تغییرات زیادى ایجاد شده است. پرسپولیس نفرات زیادى را از دست داده و برخی از بازیکنان این تیم قادر به حضور در مسابقه فینال نیستند مثل احسان پهلوان و وحید امیرى که به دلیل محرومیت این بازى را از دست مى دهند و عیسى آل کثیر که محرومیت ٦ ماهه‌اش را به اتهام رفتار نژادپرستانه را سپرى مى‌کند.

تیم یحیى گل محمدى در همین هفته وارد دوحه شد در حالى که آخرین بازى آن‌ها در مسابقات داخلى به ۳۰ اکتبر باز مى‌گردد و پرسپولیس بعد از حدود سه هفته استراحت امیدوار است به دورى و ناکامی تیم‌های ایرانى از رسیدن به عنوان آسیایى بعد از قهرمانى پاس در سال ١٩٩٣ که مسابقات به شکل قدیم برگزار مى‌شد، پایان دهد.

دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۱۵:۳۰ فردا (شنبه) میان پرسپولیس و اولسان هیوندای کره‌جنوبی در کشور قطر آغاز می‌شود.


 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه