چرا پرسپولیس در ورزشگاه الجنوب تمرین نکرد؟

وضعیت چمن ورزشگاه الجنوب و آسیب به آن باعث شد تا با تمرین تیم فوتبال پرسپولیس در این ورزشگاه قبل از فینال لیگ قهرمانان آسیا مخالفت شود.

چرا پرسپولیس در ورزشگاه الجنوب تمرین نکرد؟
آنچه دیگران می خوانند:

تیم‌های فوتبال پرسپولیس ایران و اولسان هیوندای کره جنوبی از ساعت ۱۵:۳۰ فردا شنبه در دیدار فینال لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ آسیا در ورزشگاه الجنوب به مصاف هم خواهند رفت.

پرسپولیس که چند روزی است در کشور قطر به سر می‌برد، به دنبال برگزاری تمرین در ورزشگاه الجنوب بود که با درخواست نماینده ایران موافقت نشد.

دلیل مخالفت مسئولان برگزاری با درخواست پرسپولیس برای تمرین در ورزشگاه الجنوب به خاطر چمن این ورزشگاه بوده است.

طبق اعلام کانال «فوتبال آسیایی در قطر»، استادیوم‌های فوتبال در قطر، از دو نوع چمن بهره می‌برند که در فصل گرما چمن گرمسیری و در فصل سرما چمن سردسیری مورد استفاده قرار می‌گیرد. تعویض چمن برای فصل سرما، اواسط ماه سپتامبر انجام می‌شود تا چمن رشد طبیعی خود را داشته باشد.

تعویض چمن استادیوم الجنوب که میزبان مسابقات غرب و شرق لیگ قهرمانان آسیا بوده، به علت برگزاری بازی‌های منطقه غرب تا ۳ اکتبر، ۲۵ روز به تاخیر افتاد و همین مسئله در رشد چمن وقفه ایجاد کرد.

از آنجایی هم که مسابقات منطقه شرق هر سه روز یک بار (دو بازی در یک روز) در استادیوم الجنوب برگزار شد، آسیب چمن بیش از حد معمول بود که برای ترمیم آن، مسابقه نیمه نهایی منطقه شرق نیز به جای این استادیوم، در استادیوم جاسم بن حمد برگزار شد تا وضعیت چمن برای دیدار فینال شرایط مناسبی داشته باشد. این در شرایطی است که در روال طبیعی، چنین اتفاقی رخ نخواهد داد و با تعویض به موقع چمن، مشکلی ایجاد نمی‌شود.

از سوی دیگر، در مسابقات بین‌المللی جهانی و قاره‌ای، فیفا و کنفدراسیون‌ها هستند که تصمیم می‌گیرند تیم‌ها در زمین اصلی تمرین کنند یا نه؛ گاهی فقط اجازه قدم زدن به تیم‌ها داده می‌شود و آنها حق تمرین در زمین اصلی را ندارند. یعنی قانون و اجباری برای تمرین تیم‌ها در چمن اصلی نیست و از همین‌رو، جهت حفظ چمن و بالا رفتن کیفیت آن اجازه تمرین در استادیوم الجنوب، به فینالیست‌های لیگ قهرمانان آسیا داده نشد.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه