نظرسنجی AFC در خصوص محبوب‌ترین باشگاه آسیا

سه باشگاه پُرطرفدار کشورمان در میان نامزدهای عنوان محبوب‌ترین باشگاه قاره کهن در منطقه جنوب و مرکز هستند.

نظرسنجی AFC در خصوص محبوب‌ترین باشگاه آسیا

سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا یک نظرسنجی برای انتخاب محبوب‌ترین تیم‌های منطقه جنوب و مرکزی آسیا منتشر کرد که تراکتور، پرسپولیس و استقلال از ایران در این نظرسنجی حضور دارند.

AFC درخصوص این سه باشگاه نوشت:

پرسپولیس

پرسپولیس که قدرتی بیرون و درون زمین به شمار می‌رود، قهرمان چهار دوره آخر لیگ برتر ایران است. این تیم که روز شنبه در فینال لیگ قهرمانان آسیا در دوحه به مصاف اولسان هیوندای می‌رود، این شانس را دارد تا برای اولین بار به قهرمانی این مسابقات برسد.

باشگاهی که خانه بازیکنانی چون علی دایی، کریم باقری، خداداد عزیزی، مهدی مهدوی‌کیا و بسیاری دیگر بوده است. پرسپولیس به‌عنوان پایگاهی برای ایرانیان سراسر جهان باقی مانده است و در هر لیست محبوب‌ترین باشگاه‌های آسیا جای دارد.

تراکتور

از محبوب‌ترین تیم مربوط به نظرسنجی ماه گذشته ایران آغاز می‌کنیم، تیم شهر تبریز که پیش‌تر به نام تراکتورسازی خوانده می‌شد. هرچند آنها تاکنون نتوانسته‌اند به فراتر از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کنند، تراکتور ثابت کرده که یکی از پُرشورترین باشگاه‌های آسیا از لحاظ هواداری است و جمعیت عظیمی تا ۶۷ هزار  نفر - گنجایش ورزشگاه یادگار امام (ره) - را به خود جذب می‌کند.

این باشگاه که در سال ۱۹۵۰ تأسیس شد، در دو جام حذفی از سال ۲۰۱۴ قهرمان شده و نخستین باشگاه حرفه‌ای یکی از بزرگان تاریخ فوتبال ایران، یعنی کریم باقری بوده است.

 

استقلال

پرسپولیس نیمی از دربی تهران است و  استقلال در این مسابقه که بزرگترین بازی لیگ در هر جای قاره است، تیم دیگر است. آنها نمی‌توانند با عناوین رقیب همشهری خود برابری کنند، اما در مسابقات قاره‌ای از حریف خود پیش هستند. تاج تهران که نام اولیه استقلال به شمار می‌رود، اولین باشگاه ایرانی بود که به قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا در سال ۱۹۷۰ رسید و استقلال این قهرمانی را با شکست لیائونینگ در فینال فصل ۹۱-۱۹۹۰ تکرار کرد».

تیم‌های بنگال شرقی، موهون باگان و کرالا بلاسترز هند، نسف قارشی و پاختاکور ازبکستان و FC آلای قرقیزستان، سایر نامزدهای محبوب‌ترین عنوان تیم منطقه جنوب و مرکز آسیا هستند.

 

 

 

ارسال نظر