خطر بیخ گوش پرسپولیس پیش از فینال لیگ قهرمانان آسیا

در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی شاگردان یحیی گل محمدی جریمه خواهند شد.

خطر بیخ گوش پرسپولیس پیش از فینال لیگ قهرمانان آسیا

پاسخ اولین تست کرونای تمام اعضای تیم پرسپولیس منفی بود تا نماینده ایران پرسپولیس بدون مشکل اولین تمرین خود را در دوحه انجام دهد.

مسئله قوانین و پروتکل‌های بهداشتی در قطر اما فقط مربوط به تست‌های PCR نیست. هرگونه خروج غیر الزامی از حباب ایمنی، می‌تواند افراد را دچار دردسر کند.

در آخرین روز از دیدارهای مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در استادیوم الجنوب، یکی از افرادی که در استادیوم‌ها مسئولیت پزشکی داشت، به دلیل تخطی از قوانین، از تورنمنت اخراج شد.

این پزشک که در حباب ایمنی تورنمنت و محل استقرار AFC بود، برای چند دقیقه از محوطه استادیوم الجنوب بیرون رفت و برای استعمال سیگار از تونل استادیوم خارج شد که اقدام او با دوربین مداربسته (CCTV) کنترل شده بود و دیگر اجازه بازگشت به محوطه استادیوم به این فرد داده نشد. این پایان ماجرا نبود، بلکه بلافاصله او از تورنمنت اخراج شد و حتی اجازه بازگشت به هتل برای جمع آوری لوازمش را هم پیدا نکرد. لوازم او توسط مسئولان هتل از اتاقش خارج و به منزلش ارسال شد.

یک راننده هم که در مسیری خارج از مسیر مشخص شده حرکت کرده بود و مسیر او توسط جی‌پی‌اس کنترل می‌شد، به دلیل نقض قوانین با شدیدترین برخورد انضباطی مواجه و از میان رانندگان تورنمنت اخراج شد.

دو حباب ایمنی در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا وجود دارد که این حباب برای تیم‌ها هتل، زمین تمرین و استادیوم است. مسئولان برگزاری هم فقط در هتل AFC ، محل تمرینات و استادیوم می‌توانند تردد کنند. حتی خروج از تونل، حضور در محوطه و پارکینگ مجاور استادیوم‌ها و همچنین تغییر مسیر میان هتل تا استادیوم یا محل تمرین و بالعکس نیز ممنوع است.

بازیکنان و اعضای کادر پرسپولیس که در ماه سپتامبر و اکتبر (شهریور و مهر) برای بازی‌های مرحله گروهی تا نیمه نهایی در قطر حضور داشتند، به خوبی از این قوانین با خبرند، اما اطرافیان تیم که در شرایط کرونایی برای اولین بار به قطر سفر کرده‌اند، باید این هشدار را جدی بگیرند که برای تیم مشکل ایجاد نکنند. حتی مسیر اختصاصی "مرکز خرید ویلاژیو" از هتل تورچ، محل اقامت پرسپولیسی‌ها، با توجه به این حباب ایمنی بسته شده است و امکان دسترسی از هتل به این مرکز وجود ندارد.

چندی پیش هم رئیس فدراسیون بسکتبال ایران و سرپرست تیم ملی نیز قوانین قرنطینه را زیر پا گذاشته بودند که برخوردی قانونی با آنها صورت گرفت.

 

 


 

ارسال نظر