حسرت بازیکنان پرسپولیس از روبه‌رو نشدن با اینیستا

در اردوی قطر اکثر پرسپولیسی‌ها حسرت بازی نکردن جلوی آندرس اینیستا، ستاره پیشین بارسلونا را می‌خورند و دوست داشتند به جای اولسان با ویسل‌کوبه در فینال ملاقات می‌کردند.

حسرت بازیکنان پرسپولیس از روبه‌رو نشدن با اینیستا

کاروان پرسپولیس برای برگزاری دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا عصر یک‌شنبه با پرواز چارتر راهی دوحه شد تا شنبه آینده مقابل اولسان کره‌ جنوبی بازی نهایی این فصل لیگ قهرمانان آسیا را برگزار کند.

رضایت پرسپولیسی‌ها از پرواز 

کاروان پرسپولیس با پرواز هواپیمایی ایران‌ایر راهی دوحه شد. امکانات پرواز و راحتی آن رضایت اعضای پرسپولیس را در پی داشت و آنها بدون مشکل به قطر رسیدند. 

خلبان پرسپولیسی برای فینالیست آسیا 

نکته جالب پرواز پرسپولیسی‌ها این بود که خلبان این پرواز به شدت پرسپولیسی بود و ضمن خوشامدگویی به سرخپوشان و کادر فنی برای آنها در دیدار نهایی آسیا آرزوی موفقیت کرد و بسیار امیدوار بود پرسپولیس جام قهرمانی را با خود به تهران بیاورد. بازیکنان و کادر فنی پرسپولیس هم حسابی از کادر پرواز و مهمانداران هواپیما تشکر و قدردانی کردند و به آنها قول دادند همه تلاش‌شان را برای قهرمانی در آسیا انجام خواهند داد. 

 

پرسپولیسی‌ها پیگیر قهرمان شرق 

پرواز پرسپولیسی‌ها تقریباً مصادف شد با بازی فینال شرق آسیا بین اولسان و ویسل‌کوبه از همین‌رو سرخپوشان به شدت پیگیر نتیجه آن دیدار بودند و افشین پیروانی مدام از خلبان پرواز نتیجه آن بازی را جویا می‌شد و به اطلاع اعضای تیم می‌رساند. گفتنی است خلبان طی تماس‌هایی که با فرودگاه می‌گرفت از نتیجه با خبر می‌شد. البته به محض رسیدن به فرودگاه دوحه و روشن شدن موبایل‌ها بعضی از بازیکنان پرسپولیس به صورت زنده دقایق پایانی بازی فینال شرق آسیا را مشاهده کردند. 

روحیه بالای تیم 

اعضای تیم فوتبال پرسپولیس در طول سفر بسیار با روحیه بودند و بساط شوخی و خنده به راه بود. 

تماس با تهران 

پرسپولیسی‌ها به محض رسیدن به قطر با خانواده‌هایشان تماس گرفتند تا خبر رسیدنشان را بدهند و آنها را از نگرانی دربیاورند. 

حسرت بازیکنان پرسپولیس از روبه‌رو نشدن با اینیستا

 

جواب تست اول منفی بود

سرخپوشان به محض رسیدن به فرودگاه دوحه تست کرونا دادند که خدا را شکر دیروز بعد از رسیدن جواب این تست‌ها مشخص شد پرسپولیسی‌ها در سلامت کامل هستند. 

 

فینالیست‌ها در یک هتل 

طبق دستورالعمل‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا دو تیم فینالیست باید شرایطی مشابه داشته باشند و در یک هتل مستقر می‌شدند. اگر نماینده ژاپن به فینال می‌رسید اعضای کاروان پرسپولیس باید به هتل سیجل دوحه که ویسل‌کوبه در آن اسکان داشت می‌رفتند ولی با توجه به پیروزی اولسان و رسیدن این تیم به فینال پرسپولیسی‌ها راهی هتل المشعل شدند تا همسایه کره‌ای‌ها شوند. 

رضایت سرخپوشان از امکانات هتل 

هتلی که سرخپوشان در آن حضور دارند بسیار شیک و مدرن است و تقریباً همه چیز دارد. این هتل پنج ستاره و فوق‌العاده مجهز در کنار ورزشگاه بین‌المللی خلیفه و کمپ اسپایر قرار دارد و به نظر می‌رسد سرخپوشان از زمین‌های تمرینی این مرکز مدرن برای برگزاری تمرینات خود استفاده می‌کنند. اعضای پرسپولیس هم بعد از رسیدن به هتل و دیدن امکانات آن بسیار رضایت داشتند. ضمن اینکه به گفته پرسپولیسی‌ها میزبانی قطر نسبت به مراحل قبلی بهتر شده است. هتل المشعل شبیه یک شمع است و در نزدیکی یکی از مراکز خرید لوکس و مدرن قاره آسیا واقع شده است. پرسپولیسی‌ها در زمان برانکو سابقه حضور در این هتل را داشتند. 

پرسپولیس در اسپایر تمرین نمی‌کند 

هتل محل اقامت سرخپوشان فاصله بسیار کمی تا کمپ معروف اسپایر که یکی از بهترین‌های قاره است دارد ولی طبق هماهنگی‌های انجام شده پرسپولیسی‌ها در کمپ اگلا دوحه تمرینات خود را تا روز بازی فینال انجام خواهند داد. 

پرسپولیسی‌ها حبس شدند 

بعد از انجام تست‌های کرونا در فرودگاه بازیکنان بلافاصله در اتاق‌هایشان قرنطینه شدند و هیچ کس حتی اجازه نداشت از اتاقش بیرون بیاید. اقدامات بهداشتی کشور قطر برای مبارزه با کرونا به حدی خوب و جدی بود که می‌تواند الگوی مناسبی برای مدیران فوتبال ما هم باشد. سرخپوشان بعد از حبس شدن در اتاق‌هایشان تا مشخص شدن جواب قطعی تست‌ها حق خروج نداشتند و حتی وعده‌های غذایی آنها در پشت در گذاشته می‌شد و اعضای تیم غذا را در داخل اتاقشان صرف کردند. گفتنی است بر خلاف مرحله قبلی که کیفیت بد غذاها صدای پرسپولیسی‌ها را درآورده بود این بار غذای هتل میزبان سرخپوشان کیفیت خوبی دارد. 

حسرت پرسپولیسی‌ها از روبه‌رو نشدن با اینیستا

پرسپولیسی‌ها تا به حال چند بار با ژاوی هم به عنوان بازیکن و هم سرمربی روبه‌رو شدند و آخرین بار هم در مرحله یک‌هشتم نهایی همین فصل لیگ قهرمانان آسیا ژاوی را با گل آل‌کثیر بردند. از همین‌رو اکثر بازیکنان پرسپولیس دوست داشتند در فینال جلوی اینیستا بازی کنند ولی مصدومیت و البته حذف ویسل‌کوبه این تقابل جذاب را از بین برد. به همین خاطر در اردوی قطر اکثر پرسپولیسی‌ها حسرت بازی نکردن جلوی این ستاره را می‌خورند و دوست داشتند به جای اولسان با ویسل‌کوبه در فینال ملاقات می‌کردند. 

خوشحالی پرسپولیسی‌ها از حضور تماشاگر 

با اعلام مشاور وزیر بهداشت قطر، فینال جام‌ حذفی قطر که یک روز قبل از فینال لیگ قهرمانان آسیا برگزار می‌شود با حضور ۲۰ هزار تماشاگر انجام خواهد شد. گفته می‌شود با تصمیم AFC و کمیته محلی برگزاری مسابقات، احتمال دارد فینال لیگ قهرمانان آسیا هم با حضور ۲۰ هزار تماشاگر که نصف ظرفیت ورزشگاه است برگزار شود. همین موضوع با واکنش مثبت و خوشحالی پرسپولیسی‌ها مواجه شد چون که قطر ایرانی‌های زیادی دارد و حضور آنها قطعاً در بازی روز شنبه به نفع پرسپولیس خواهد بود. 

تمرین ویژه پرسپولیسی‌ها روی ضربات پنالتی

با توجه به اینکه پرسپولیس در مرحله قبلی با ضربات پنالتی موفق شد النصر عربستان را شکست دهد و اینکه احتمال کشیده شدن دیدار فینال به ضیافت پنالتی‌ها نیز وجود دارد، کادر فنی تیم پرسپولیس در تمرینات اخیر و تمریناتی که قرار است این تیم در قطر انجام دهد، روی زدن ضربات پنالتی تأکید ویژه‌ای داشته‌اند. بر همین اساس، سرخپوشان در برنامه‌های تمرینی خود زدن ضربات پنالتی را هم در دستور کار قرار داده‌اند تا در صورت رفتن بازی به ضربات پنالتی، این تیم مشکلی از بابت پنالتی زدن نداشته باشد. پرسپولیس در لیگ برتر یکی، دو پنالتی خود را خراب کرده و به همین خاطر، گل‌محمدی تأکید ویژه‌ای روی این ضربات دارد تا هیچ فرصتی برای تیمش از دست نرود.


 

ارسال نظر