اتفاق عجیب برای پرسپولیس در آستانه فینال لیگ قهرمانان آسیا

تیم فوتبال پرسپولیس ایران در تازه‌ترین رده‌بندی باشگاه‌های جهان، با ۴ پله سقوط در رتبه ۹۰ قرار گرفت.

اتفاق عجیب برای پرسپولیس در آستانه فینال لیگ قهرمانان آسیا

بر اساس تازه‌ترین رده‌بندی تیم‌های باشگاهی فوتبال جهان که امروز (۲۵ آذر) از سوی سایت «فوتبال دیتابیس» اعلام شد، تیم فوتبال پرسپولیس در رتبه نخست باشگاه‌های ایران قرار گرفت.

قهرمان فصل گذشته لیگ برتر فوتبال ایران با ۱۶۲۲ امتیاز، مانند هفته گذشته در رتبه چهارم قاره کهن ایستاده است؛ این در حالی است که با تیم سوم آسیا تنها یک امتیاز اختلاف دارد، اما این تیم در سطح جهانی و در مقایسه با هفته گذشته با ۴ پله سقوط در رتبه ۹۰ جهان قرار گرفت.

استقلال با ۱۵۳۲ امتیاز مانند هفته گذشته در رتبه دوم فوتبال باشگاهی ایران جای گرفته، اما نسبت به هفته قبل در آسیا ۲ پله صعود کرده و در رتبه ۱۴ ایستاده است، این تیم در سطح جهانی نیز با ۵ پله صعود در رده ۲۲۴ قرار گرفت.

سپاهان اصفهان با ۱۴۶۵ امتیاز بدون تغییر نسبت به رده بندی قبلی، سومین تیم برتر فوتبال ایران است. جایگاه این تیم نسبت به هفته گذشته در آسیا تغییر نکرده و همچنان در رتبه بیست و پنجم قرار گرفته است. سپاهان با ۱۳ پله صعود در سطح جهانی در رتبه ۳۷۴ قرار دارد.

در این رده بندی تیم‌های تراکتور، فولاد و شهرخودرو به ترتیب در رتبه‌های چهارم تا ششم فوتبال ایران جای گرفته‌اند. صنعت نفت آبادان و ذوب آهن هم به ترتیب در رتبه هفتم و هشتم فوتبال باشگاهی ایران قرار دارند.


 

ارسال نظر