تاریخچه پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا

تیم فوتبال پرسپولیس تاکنون در مسابقات آسیایی در مجموع در ۱۲۲ بازی به میدان رفته است.

تاریخچه پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا

تیم فوتبال پرسپولیس تاکنون در مسابقات آسیایی در مجموع در ۱۲۲ بازی به میدان رفته است.

پرسپولیس روز ۲۹ آذر در چارچوب دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا باید در قطر به مصاف تیم اولسان هیوندای کره‌جنوبی برود؛ به همین بهانه نگاهی داشته‌ایم به عملکرد سرخ‌ها در ادوار مسابقات آسیایی:

جام باشگاه‌های آسیا

۳۸ بازی، ۱۹ برد، ۱۰ تساوی، ۹ باخت، ۶۱ گل زده و ۳۴ گل خورده حاصل عملکرد پرسپولیس در جام باشگاه‌های آسیا بوده است.

سرخ‌ها همچنین ۴ بار به مرحله نیمه‌نهایی این مسابقات رسیده‌اند.

جام در جام آسیا

۱۸ بازی، ۸ برد، ۷ تساوی، ۳ باخت، ۲۸ گل زده و ۱۲ گل خورده حاصل تلاش تیم پرسپولیس در این مسابقات بوده است. سرخپوشان ۲ بار به فینال این مسابقات راه یافته و یکبار قهرمان و بار دیگر نایب قهرمان شده‌اند. پرسپولیس یک بار با غلبه بر الهلال و بار دیگر با برتری مقابل المحرق بحرین با گل محمدحسن انصاری‌فرد قهرمان جام در جام باشگاه‌های آسیا شد و یک بار دیگر با قبول شکست ناباورانه در تهران مقابل نیسان ژاپن در فینال، نائب قهرمان شد.

لیگ قهرمانان آسیا

۶۶ بازی، ۳۱ برد، ۱۵ تساوی، ۲۰ باخت، ۸۴ گل زده و ۷۰ گل خورده حاصل حضور پرسپولیس در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا بوده است. سرخ‌ها با ۲ بار حضور در فینال و یک بار حضور در نیمه نهایی (در مجموع ۳ حضور در جمع ۴ تیم برتر) موفق‌ترین تیم ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا هستند.

تیم پرسپولیس در ادوار مسابقات آسیایی، مجموع ۱۲۲ بازی، ۵۸ برد، ۳۲ تساوی و ۳۲ باخت را برجای گذاشته است. شاگردان گل محمدی امیدوار هستند تا دومین فینالشان در لیگ قهرمانان آسیا با قهرمانی در این مسابقات همراه باشد.


 

ارسال نظر