استقلال به زمین سفت نرسیده است!

تیم فوتبال استقلال که با کسب هشت امتیاز از دیدارهای ابتدایی لیگ بیستم در رده سوم جدول رده‌بندی قرار گرفته، پیروزی‌های خود را برابر تیم‌های قعر جدول به دست آورده است!

استقلال به زمین سفت نرسیده است!
آنچه دیگران می خوانند:

تیم فوتبال در ۵ هفته ابتدایی رقابتهای لیگ برتر سه بار در ورزشگاه آزادی و دو بار در خانه حریفان به میدان رفته و در مجموع این ۵ بازی با دو پیروزی، دو تساوی و یک شکست، ۸ امتیاز به دست آورده است تا بعد از گل گهر و پرسپولیس در رده سوم جدول قرار بگیرد.

جایگاه استقلال به لحاظ آماری جایگاهی تقریباً مناسبی است اما نگاهی به بازی‌های این تیم و نحوه امتیازگیری از حریفان، قدری نگرانی برای آینده آنها ایجاد می‌کند.

شاگردان محمود فکری در ورزشگاه آزادی مقابل مس رفسنجان و ماشین سازی با نتایج ۲ بر صفر و یک بر صفر به برتری رسیدند و مقابل صنعت نفت در همین ورزشگاه با نتیجه یک - یک متوقف شدند. آنها در شهر قدس مقابل پیکان بدون گل متوقف شدند و مقابل فولاد در اهواز با نتیجه ۲ بر یک شکست خوردند.

استقلال دو پیروزی خود را مقابل مس و ماشین سازی به دست آورده که به ترتیب با ۲ و یک امتیاز در قعر جدول قرار دارند، به ترتیب ۳ و ۴ شکست دارند و همچنین ضعیف‌ترین خطوط دفاع و حمله را در اختیار دارند.

ماشین سازی که با نتیجه یک بر صفر مقابل استقلال شکست خورد، مقابل شهر خودرو با ۳ گل، مقابل تیم پایین جدولی آلومینیوم با ۴ گل و مقابل گل گهر در تبریز با یک گل شکست خورد.

مس رفسنجان هم که در ورزشگاه آزادی با ۲ گل مغلوب استقلال می‌شود، با همین نتیجه در خانه مقابل گل گهر شکست می‌خورد و یک شکست خانگی دیگر هم مقابل تراکتور در رفسنجان دارد. این تیم دو تساوی بدون گل هم دارد که اولی مقابل آلومینیوم پایین جدولی و دومی مقابل سایپا است.

آبی پوشان به جز پیروزی مقابل تیم‌های پانزدهم و شانزدهم جدول، مقابل فولاد، پیکان و صنعت نفت به میدان رفته‌اند که به ترتیب در رده‌های هشتم، پنجم و چهارم قرار دارند و از ۹ امتیاز ممکن مقابل این ۳ تیم تنها ۲ امتیاز گرفته‌اند. آنها مقابل این ۳ تیم ۲ بار گل زده و ۳ بار گل خورده‌اند.

بررسی شرایط نتایج آبی پوشان مقابل ۵ حریف هفته ابتدایی نشان می‌دهد با اینکه آنها با ۸ امتیاز در رده سوم هستند، اما هنوز موفق به شکست دادن تیم‌های میانه و بالای جدولی نشده‌اند که این می‌تواند یک هشدار جدی به لحاظ فنی برای این تیم باشد.

آبی پوشان در هفته ششم لیگ برتر میهمان شهر خودرو هستند که این دیدار از ساعت ۱۵:۴۵ یکشنبه ۲۳ آذر در مشهد برگزار می‌شود. شهر خودرو با ۷ امتیاز در رده هفتم جدول قرار دارد و نزدیکی امتیاز و جایگاه دو تیم حساسیت این دیدار را افزایش می‌دهد.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر