اولین تجربه آسیایی پرسپولیس بدون شجاع خلیل زاده

اهمیت غیبت شجاع خلیل‌زاده در فینال لیگ قهرمانان آسیا از محرومیت ۳ بازیکن دیگر پرسپولیس بیشتر است.

اولین تجربه آسیایی پرسپولیس بدون شجاع خلیل زاده

پرسپولیس سه محروم در فینال آسیا دارد که نمی توانند این تیم را همراهی کنند. وحید امیری دو کارته است و احسان پهلوان هم به دلیل دریافت کارت قرمز اجازه حضور در فینال را ندارد. سومین محروم پرسپولیس هم عیسی آل‌کثیر است که ۶ ماه از فعالیت های ورزشی محروم شد حتی با تیم تا قطر هم نمی تواند سفر کند اما در این بین یکی دیگر از بازکنان مهم پرسپولیس که به غیبت او کمتر اشاره شده هم تنها می تواند بازی پرسپولیس را از روی سکو تماشاگران ببیند. شاید غیبت این سه بازیکن اهمیت زیادی داشته باشد اما ثابت می کنیم که غیبت شجاع از محرومیت ۳ بازیکن دیگر تیم بیشتر است.

شجاع خلیل‌زاده از ابتدای راه لیگ قهرمانان آسیا در ترکیب پرسپولیس قرار داشت. او در هر ۹۰ دقیقه ۹ بازی پرسپولیس در این جام حضور داشت و حتی در ۳۰ دقیقه وقت های تلف شده بازی با النصر هم به میدان رفت تا بیشترین دقیقه بازی را در میان هم تیمی هایش ثبت کند. عملکرد شجاع به نحوی بود که یحیی گل محمدی جانشینی برای او در تیم نداشت و خلیل زاده تمامی دقایق را به میدان می رفت. علاوه بر این شجاع رکورد دار ارسال پاس در لیگ قهرمانان آسیا است که نشان از اعتماد به نفس و اهمیت حضور او در تیم را می دهد. فینال آسیا اولین تجربه پرسپولیس در جام باشگاه های آسیا ۲۰۲۰ بدون شجاع خلیل‌زاده است و همه این ها نشان از اهمیت حضور او را می‌دهد.

چهار بازیکن از لیست نهایی پرسپولیس برای حضور در فینال آسیا نسبت به سفر قبلی به قطر کم شده اند که بازیکنان تاثیر گذار تیم بودند. برای بهتر مشخص شدن اهمیت حضور آن ها باید بگوییم که شجاع خلیل‌زاده بیشترین دقایق حضور در لیگ قهرمانان را داشته و بعد از او در پرسپولیس وحید امیری رکورد دار است. از ۱۱ بازیکنی که بیشترین دقایق را در ترکیب حضور داشتند ۴ بازیکن در فینال غایب هستند و این یعنی ۳۶ درصد ترکیب اصلی تغییر خواهد کرد که بیش از یک سوم تیم را به خود اختصاص می دهد. جالب است بدانید سید جلال حسینی ، محمدحسین کنعانی‌زادگان و مهدی شیری که تشکیل دهنده خط دفاع پرسپولیس هستند در جمع ۱۱ بازیکنی که بیشترین دقایق را به میدان رفتند قرار ندارند.

لیست بازیکنانی که بیشترین دقایق را در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ برای پرسپولیس به میدان رفتند:

۱. شجاع خلیل زاده ۸۴۰

۲. وحید امیری ۸۲۵

۳. بشار رسن ۶۹۶

۴. حامد لک ۶۶۰

۵. سیامک نعمتی ۶۵۷

۶. احمد نورالهی ۶۴۷

۷. احسان پهلوان ۶۲۱

۸. سعید آقایی ۵۵۴

۹. عیسی آل کثیر ۴۷۰

۱۰. کمال کامیابی نیا ۴۶۸

۱۱. میلاد سرلک ۴۵۷

 

ارسال نظر