باز شدن پای وزیر سعودی به پرونده پرسپولیس

نکته نگران‌کننده هم اینجاست که عبدالعزیز بن ترکی‌الفیصل، وزیر ورزش عربستان در ای‌اف‌سی نفوذ بالایی دارد و در گرفتن میزبانی از تیم‌های ایرانی و برگزاری بازی‌ها در کشور ثالث هم نقش پررنگی داشته است

باز شدن پای وزیر سعودی به پرونده پرسپولیس

پس از مخالفت باشگاه پرسپولیس، دادگاه عالی ورزش پذیرفت شکایت النصر به صورت فوری بررسی نشود. دادگاه عالی ورزش در نامه‌ای از باشگاه پرسپولیس خواست تا درباره شکایت باشگاه النصر و نحوه رسیدگی به آن اظهار نظر کند. باشگاه پرسپولیس هم رسما با بررسی فوری این شکایت مخالفت کرد. حالا CAS در نامه‌ای رسمی به پرسپولیس با درخواست این باشگاه موافقت کرده تا پرونده به صورت فوری بررسی نشود.

به این ترتیب پرونده شکایت النصر به صورت عادی بررسی خواهد شد. پیش از این باشگاه النصر درخواست کرده بود که با بررسی فوری پرونده شکایت از پرسپولیس تا قبل از فینال لیگ قهرمانان آسیا رای نهایی این پرونده صادر شود، اما این بار هم موکلین این باشگاه عربستانی شکست دیگری را تجربه کردند. با وجود این‌که کمیته انضباطی و استیناف کنفدراسیون فوتبال آسیا در ۲ بررسی جداگانه شکایت باشگاه النصر را رد کردند، اما این باشگاه عربستانی پیگیر پرونده در CAS است.

پس از برتری پرسپولیس برابر النصر در مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا، این باشگاه عربستانی از پرسپولیس ایران به کمیته انضباطی ای‌اف‌سی شکایت کرد و مدعی شد سرخ‌ها در انعقاد قرارداد بازیکنان جدیدشان مرتکب تخلف شده‌اند. آن‌ها با این فرض که پرسپولیس به خاطر شکایت برانکو از نقل‌وانتقالات محروم بوده و نباید بازیکن جدید جذب می‌کرد شکایت خود را در کمیته انضباطی ای‌اف‌سی پیگیری کردند و درنهایت این کمیته شکایت النصر را رد کرد. با این حال عربستانی‌ها به کمیته استیناف اعتراض کردند و باز هم با توجه به مستندات ارائه‌شده از سوی پرسپولیس، این شکایت رد شد تا این‌که حالا النصر پیگیر این شکایت در دادگاه عالی ورزش شده است.

از آنجایی که ٢٩ آذر دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا در قطر برگزار می‌شود، باشگاه النصر ابتدا به دنبال تعویق این دیدار بود تا شکایتش در دادگاه عالی ورزش بررسی شود، اما به نظر می‌رسد با توجه به مسائل مربوط به اسپانسرینگ، این درخواست رد شده است. در همین حال CAS با ارسال نامه‌ای به باشگاه پرسپولیس از این باشگاه خواست تا نظرش درباره رسیدگی فوری به پرونده را ارائه کند، پرسپولیس هم مخالفت خود را با این موضوع اعلام کرد. پس از پاسخ پرسپولیس، دادگاه عالی ورزش اعلام کرده این پرونده به صورت فوری بررسی نمی‌شود و قرار است به صورت عادی بررسی شود. از آنجایی ١۶ روز دیگر بازی فینال باید برگزار شود و از طرف دیگر ای‌اف‌سی هم مخالف تعویق بازی است، باید دید CAS درنهایت چه تصمیمی اتخاذ خواهد کرد.

گفتنی است؛ صفوان السویکت، مدیرعامل باشگاه النصر رابطه بسیار دوستانه و خوبی با وزیر ورزش عربستان دارد. گفته می‌شود او دست به دامن وزیر ورزش عربستان شده تا با رایزنی به تعویق فینال آسیا تا رای نهایی کاس کمک کند. نکته نگران‌کننده هم اینجاست که عبدالعزیز بن ترکی‌الفیصل، وزیر ورزش عربستان در ای‌اف‌سی نفوذ بالایی دارد و در گرفتن میزبانی از تیم‌های ایرانی و برگزاری بازی‌ها در کشور ثالث هم نقش پررنگی داشته است. البته اگر فوتبالی به قضیه نگاه کنیم فینال باید همان تاریخ اعلام‌شده برگزار شود، اما تصمیمات غیرفوتبالی در ای‌اف‌سی کم ندیدیم!


 

ارسال نظر