جای خالی علی کریمی در میان استقلالی ها

بازی های اخیر استقلال نشان داده که این تیم در میانه میدان خود خلا علی کریمی را به شدت احساس می کند.

جای خالی علی کریمی در میان استقلالی ها

علی کریمی بعد از ناکامی در لیگ کرواسی ترجیح داد که به ایران برگردد و در بازگشت پیراهن استقلال را برتن کرد.

علی کریمی در استقلال به روزهای خوب خود برگشت و حتی دوباره به تیم ملی فوتبال ایران هم دعوت شد. او یک هافبک کلاسیک بود که هم در کارهای دفاعی بسیار خوب بود و هم در حمله اضافه می شد و مهم تر اینکه شوت های پشت محوطه جریمه را بسیار خوب می زد و بارها توانست دروازه حریفان را باز کند.

علی کریمی در استقلال جا افتاده بود و تیم هم به شدت به بازی این بازیکن وابسته شد اما او در تابستان وسوسه شد و به تیم اف سی قطر پیوست تا استقلال یکی از بهترین و تاثیر گذارترین بازیکنان خود را از دست دهد.

خلا کریمی به شدت در میانه میدان استقلال احساس می شود. حداقل در این چهار بازی به شدت چنین چیزی احساس شده است مگر اینکه جایگزین او در دیدارهای بعدی بتواند خودی نشان دهد.

در فوتبال ایران هافبک های با توانایی علی کریمی به ندرت یافت می شوند و به همین خاطر آبی پوشان اصرار به حفظ این بازیکن داشتند و در نهایت موفق نشدند.

در پرسپولیس احمد نوراللهی چنین وظیفه ای را برعهده دارد و به همین خاطر هم گزینه اصلی یحیی گل محمدی است. نوراللهی بسیار جنگنده و دونده ظاهر می شود. او هم در کارهای دفاعی شرکت می کند و هم در حمله به تیمش کمک می کند و شوت های از راه دور او دقیق و تاثیر گذار هستند.

استقلال برای جایگزینی کریمی، مهدی پور را از ذوب آهن جذب کرد اما جالب اینکه این بازیکن گزینه اصلی محمود فکری نیست و تاکنون در ترکیب اصلی تیمش به میدان نرفته است.

مهدی پور در ذوب آهن همان نقشی را که نوراللهی و علی کریمی ایفا می کردند برعهده داشت و در این ایفای نقش بسیار خوب بود و همین باعث شد تا راهی آبی پوشان پایتخت شود اما تاکنون در استقلال محک جدی نخورده است.

میانه میدان آبی پوشان می لنگد و خلا علی کریمی در ترکیب تیم به شدت احساس می شود. پس از جدایی علی کریمی استقلال در مرکز میدان لنگ می زند زیرا فردی را در اختیار ندارد که در وسط زمین توپ را خوب به گردش دربیاورد و خوب شوت بزند. البته در کل فوتبال ایران هافبک شوتزن کم داریم و این تنها مختص استقلال نیست.

مهدی پور تنها گزینه ای است که می تواند خلا علی کریمی را در میانه میدان استقلال پر کند و باید دید که آیا این بازیکن به ترکیب اصلی آبی پوشان خواهد رسید یا نه. شاید آسیب دیدگی ریگی باعث شود تا فکری چاره ای جز استفاده از مهدی پور در ترکیب اصلی نداشته باشد.

 

ارسال نظر