ماجرای دریافت ارز فرهاد مجیدی چه شد؟

کمتر کسی است که ماجرای دعوای ارزی فرهاد مجیدی فوتبالیست کشورمان با احمد امیر آبادی فراهانی نماینده قم در مجلس را نشنیده باشد.

ماجرای دریافت ارز فرهاد مجیدی چه شد؟

کمتر کسی است که ماجرای دعوای ارزی فرهاد مجیدی فوتبالیست کشورمان با احمد امیر آبادی فراهانی نماینده قم در مجلس را نشنیده باشد. ماجرایی که در آن نماینده مجلس ادعا کرد که نام فرهاد مجیدی ۹ بار در لیست تخصیص ارز دولتی قرار گرفته، اما مجیدی آن را رد و قرار بود بابت این مسئله از آقای نماینده شکایت کند.

ماجرا که جنجالی شد هرکس در فضای مجازی و یا رسانه در این خصوص اظهار نظر می‌کرد و یا واکنش نشان می‌داد. از جمله انتقادات اساسی که در این جریان مطرح کرده بودند این بود که اصلا چطوری به فرهاد مجیدی ارز دولتی تعلق گرفته است؟ از همین رو بعد از آن همه ادعا‌ها انتظار می‌رفت که ماجرا برای تنویر افکار عمومی، نتیجه قابل قبولی را درپی داشته باشد، اما بعد از گذشت تفریبا دو هفته از این اتفاق هنوز پایان داستان مشخص نشده است. با این اوصاف به نظر می‌رسد که این همه هیاهو برای هیچ بوده است.

 ماجرا چه بود؟

اما ماجرای این جدل از این قرار بود که چندی پیش امیرآبادی فراهانی نماینده قم طی توئیتی نوشته بود که آقای فرهاد مجیدی ۹ بار در لیست تخصیص ارز دولتی بوده است. بعد از این توئیت، مجیدی هم در واکنش به این اتهام عنوان کرد که هیچ‌وقت در ایران شرکت و فعالیت بازرگانی نداشته‌ام و تا به حال حتی یک دلارهم ارز دولتی نگرفته‌ام. علیه این فرد که متاسفانه نماینده مجلس هم هست، اعاده حیثیت و شکایت خواهم کرد. آدرس غلط می‌دهند تا برای اندکی شهرت، مردم را مقابل دزدی‌ها و اختلاس‌ها فریب بدهند.

در ادامه نماینده قم اظهار می‌دارد که بعد از شکایت مجیدی اسنادی را درباره ادعایش در دادگاه منتشر می‌کند. وی همچنین در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما در خصوص جزئیات بیشتر ماجرا گفته بود: «حدود یک ماه پیش یکی از وارد‌کنندگان غله کشور گزارشی را به بنده ارائه دادند مبنی بر اینکه برخی از فوتبالیست‌ها در وزارت صنعت و معدن رفت و آمد‌هایی دارند و در حال گرفتن ارز برای شرکت‌هایی هستند که به نام خودشان نیست. ایشان این ادعا را نیز مطرح کردند که با یکی از این فوتبالیست‌ها به نام فرهاد مجیدی درگیر شدم و به او اعتراض کردم که در اینجا چیکار می‌کنید مگر شما فوتبالیست نیستید هرکس باید به حرفه و شغل خود بپردازد. برای صحت سنجی این ادعا، نامه‌ای را به وزارت صنعت، معدن و تجارت نوشتم و از وزارتخانه خواستم که این موضوع را بررسی کند که بعد از گذشت چند روز، حراست وزارتخانه این موضوع را تایید و عنوان داشتند که آقای فرهاد مجیدی در تاریخ‌های ۲۸ و ۳۱ تیرماه به دفتر خدمات بازرگانی مراجعه کرده و درخواست ایشان مبنی بر دریافت ارز توسط یکی از مسئولان وزارتخانه تائید شده است»

 

 


 

ارسال نظر