کار سخت پرسپولیس برای فینال آسیا

پاین رافت گفت: قطعاً با غیبت امیری، پهلوان و آل‌کثیر کار پرسپولیس در دیدار فینال سخت خواهد بود همانگونه که تیم صعودکننده در شرق آسیا هم قطعاً کار سختی مقابل نماینده ایران دارد.

کار سخت پرسپولیس برای فینال آسیا
آنچه دیگران می خوانند:

پایان رأفت درباره برتری 3 بر صفر تیم فوتبال پرسپولیس مقابل شهرخودرو در هفته چهارم لیگ برتر اظهار داشت:‌ به نظر من پرسپولیس نسبت به سه دیدار قبلی‌اش خیلی متحدتر و منسجم‌تر بازی کرد. در کل 90 دقیقه صاحب توپ و میدان بود و نفراتش خیلی خوب در زمین همدیگر را پیدا می‌کردند. به ویژه در نیمه دوم با تعویض‌هایی که گل‌محمدی انجام داد میل به هجوم تیم پرسپولیس بیشتر شد و به جز 3 گلی که به ثمر رساند 6-7 موقعیت صددرصدی را هم از دست داد.

وی افزود: در نیمه اول اگر موقعیتی که آرمان رمضانی روی اشتباه حریف به دست آورد به گل تبدیل می‌کرد زودتر به گل می‌رسید اما در نهایت سیدجلال حسینی توانست از روی ضربه ایستگاهی گل اول تیم را به ثمر برساند و پرسپولیس برنده به رختکن برود. در نیمه دوم هم کیفیت تیم با تدابیر کادر فنی بالاتر رفت و موقعیت‌های بهتری هم نصیب پرسپولیس شد. خیلی خوب شد این تیم توانست با یک برد پرگل سه امتیاز را کسب کرده و روحیه‌اش را بالاتر ببرد.

پیشکسوت پرسپولیس با اشاره به عملکرد ضعیف شهرخودرو عنوان کرد: شهرخودرو سال گذشته تیم سرحالی نشان داد و جزو باکیفیت‌ترین تیم‌های لیگ برتر بود. اما امسال استحکام خود را تا حدی زیادی از دست داده و مهدی رحمتی هم این موضوع را می‌داند. شهرخودرو مقابل پرسپولیس خیلی آشفته بازی کرد و انسجام نداشت. می‌توانم بگویم شهرخودرو تیم هُلی بود که گویا برای اولین‌بار بازیکنانش در لیگ برتر بازی می‌کنند.

رأفت افزود: وقتی فوتبال شهرخودرو را با سال گذشته مقایسه می‌کنیم متوجه می‌شویم خیلی افت کرده و مهدی رحمتی به عنوان یک مربی جوان باید علت این موضوع را ریشه‌یابی کند.

وی درباره دلیل گل نزدن مهاجمان پرسپولیس توضیح داد: بارها گفته‌ام نباید تا این اندازه هواداران و پیشکسوتان بگویند پرسپولیس مهاجم ندارد و برای همین نفرات هم مشکل‌ساز شوند. فکر می‌کنم آرمان رمضانی بازیکن زحمتکشی است و در بازی با شهرخودرو هم دچار بدشانسی شد و تا حدی  شتابزده بود. به این دلیل که قصد داشت خودش را سریع‌تر در ترکیب تیم جا بینداز، تا حدی استرس داشت و تمرکز خود را از دست داده بود.

پیشکسوت پرسپولیس ادامه داد:‌ مربیان پرسپولیس وظیفه دارند روی مسائل روحی و روانی آرمان کار کنند و البته نفراتی مثل رمضانی و عبدی نباید به همین راحتی موقعیت از دست بدهند. احساس می‌کنم با بهتر شدن شرایط تیم، آرمان هم به عنوان یک بازیکن با ادب و زحمتکش می‌تواند به پرسپولیس کمک کند. امیدوارم اتفاقی که برای عیسی آل‌کثیر افتاد برای رمضانی هم از لحاظ فنی بیفتد و وی بتواند با گلزنی جای خود را در این تیم پیدا کند.

پایان رأفت درباره میزان آمادگی پرسپولیس برای فینال لیگ قهرمانان آسیا خاطرنشان کرد: همانطور که در بازی‌های اخیر دیده‌اید کادر فنی به دلیل اینکه نمی‌تواند از وحید امیری و احسان پهلوان در دیدار فینال استفاده کند نفرات دیگر را بازی می‌دهد. به همین دلیل امید عالیشاه و سیامک نعمتی در پست این دو بازیکن بازی کردند و تا حدود دقیقه 55 با همان نفرات مدنظر گل محمدی بازی خوبی انجام شد. در ادامه هم با آمدن امیری و پهلوان کیفیت تیم بهتر شد.

وی ادامه داد: قطعاً با غیبت امیری، پهلوان و آل‌کثیر کار پرسپولیس در دیدار فینال سخت خواهد بود همانگونه که تیم صعودکننده در شرق آسیا هم قطعاً کار سختی مقابل نماینده ایران دارد. البته نباید از یاد برد کیفیت تیم‌های شرق آسیا بسیار بالا است و وقتی تیم‌های کره‌ای، ژاپنی و چینی را رصد می‌کنیم متوجه می‌شوم آنها حریف آسانی برای پرسپولیس نیستند. البته در نهایت پرسپولیس با وجود این کار سخت قهرمان آسیا خواهد شد.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر