شگرد گل محمدی برای برد

پرسپولیس یکی از معدود تیم های فوتبال ایران است که مالیک توپ را در اختیار می‌گیرد و با پاس‌های فراوان راهی برای گلزنی پیدا می‌کند.

شگرد گل محمدی برای برد
آنچه دیگران می خوانند:

شاگردان یحیی گل محمدی در پرسپولیس در سه بازی ابتدایی خود در لیگ برتر بیش از ۶۰ درصد مالکیت توپ را در اختیار داشتند و حتی در بازی با سایپا به ۶۴ درصد مالکیت توپ هم رسیدند. آماری که نشان می‌دهد تیم یحیی گل محمدی روی زمین فوتبال بازی می‌کند و هدفش حمله با تمامی نفرات است. آن‌ها در بازی با سایپا چند موقعیت را در عمق دفاع حریف و روی شوت‌زنی ایجاد کردند که با درخشش اکبر منادی بی‌ثمر شد و از طرفی هم در بازی با نفت مسجدسلیمان و صنعت نفت آبادان با پاس به عمق دفاع حریف پنالتی گرفتند. همه این موارد در شرایطی رقم خورد که زمین بازی‌های پرسپولیس برای گردش توپ در هر سه بازی مناسب نبود. در دستگردی توپ پله می‌شد، در آزادی زمین لغزنده و در مسجد سلیمان هر دو عامل لغزندگی و ناهمواری‌های زمین فرصت به نمایش توانایی‌های پرسپولیس را نمی داد تا عامل مهمی در عدم موفقیت این تیم در گلزنی باشد.

پرسپولیس برای اثبات قدرت تهاجمی خود نیاز به یک زمین هموار دارد تا با پاس های زیاد دفاع حریف را باز کند، اتفاقی که بارها در همین سه هفته ابتدایی رخ داد اما بی‌دقتی مهاجمان این تیم و نمایش خیره کننده دروازه‌بان‌های حریف مانع گلزنی شاگردان یحیی شد اما زمین مناسب اعتماد به نفس بیشتر به مهاجم در هنگام زدن ضربه آخر را می‌دهد و پرسپولیسی ها در زمین چمن‌های بهتر می‌توانند بیشتر از موقعیت‌های خود استفاده کنند. اتفاقی که در لیگ قهرمانان آسیا با وجود چمن هموار ورزشکاه‌های قطر امکان‌پذیر می‌شد.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه