استقلال- پیکان در ادوار گذشته

استقلال و پیکان در حالی در چارچوب هفته چهارم رقابتهای لیگ برتر به مصاف هم می‌روند که ۴۱۸ روز از آخرین پیروزی آبی پوشان بر این حریف می‌گذرد.

استقلال- پیکان در ادوار گذشته
آنچه دیگران می خوانند:

یکی از دیدارهای جذاب هفته چهارم رقابتهای لیگ برتر بین دو تیم تهرانی استقلال و پیکان است. آبی پوشان در حالی باید در این دربی کوچک با حریف خود دیدار کنند که از آخرین پیروزی شان در این بازی مستقیم ۴۱۸ روز می‌گذرد.

دو تیم تاکنون ۳۰ بار در ۱۹ دوره گذشته لیگ برتر به مصاف هم رفته‌اند که در این ۳۰ بازی سهم استقلال ۱۵ و سهم پیکان ۶ پیروزی است و ۹ بار هم دیدارهای دو تیم با نتیجه مساوی به پایان رسیده است. آبی پوشان در این بازی‌ها ۵۲ بار به گل رسیده و ۳۱ بار هم دروازه شان باز شده است.

بهترین نتیجه استقلال مقابل پیکان که آخرین پیروزی این تیم در بازی‌های مستقیم بوده، پیروزی با نتیجه ۴ بر صفر بوده است. این بازی که مربوط به نیم فصل دوم فصل ۹۸-۹۷ بود، در تاریخ ۱۸/‌۱۱/‌۹۷‬ برگزار شد که آبی پوشان با گلهای مرتضی تبریزی، میلاد زکی‌پور، ایسماعیل گونکالوس و وریا غفوری حریف خود را شکست دادند.

بهترین نتیجه پیکان مقابل استقلال پیروزی با نتیجه ۳ بر ۲ بود که این نتیجه در دو بازی تکرار شد. پیکانی‌ها یکبار در نیم فصل دوم فصل ۸۷-۸۶ با نتیجه ۳ بر ۲ استقلال را شکست دادند و یکبار هم در نیم فصل دوم فصل ۸۹-۸۸ این نتیجه را تکرار کردند.

پیکان ۲ بار استقلال را با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب کرد و تیم استقلال هم ۳ بار با این نتیجه پیکانی‌ها را شکست داده تا نتیجه ۳ بر ۲، پر تکرارترین نتیجه بازی‌های دو تیم در لیگ برتر باشد.

اولین گل در دیدارهای بین دو تیم در تاریخ رقابتهای لیگ برتر را سیروس دین محمدی به ثمر رساند. در دیداری که در تاریخ ۲۹/‌۱۱/‌۸۰‬ و به میزبانی استقلال در ورزشگاه آزادی برگزار شد، آبی پوشان با نتیجه ۳ بر یک پیکان را شکست دادند که دین محمدی اولین گل آن بازی را ثمر رساند.

استقلال و پیکان در فصل گذشته دو بار با هم دیدار کردند که هر دو بازی با نتیجه مساوی به پایان رسید. دو تیم ابتدا در هفته چهاردهم و در نیم فصل اول به مصاف هم رفتند و آبی پوشان در دیداری که سرمربی نداشتند، مقابل میهمان خود به نتیجه مساوی ۲-۲ رسیدند. در این بازی که وریا غفوری و مهدی قائدی برای استقلال گل زدند، سید حسین حسینی موفق به مهار یک ضربه پنالتی شد.

دو تیم در نیم فصل دوم و در چارچوب هفته بیست و نهم لیگ برتر نیز به مصاف هم رفتند که این بازی با نتیجه یک-یک به پایان رسید و در این دیدار ابتدا فراز امامعلی تیم پیکان را پیش انداخت و سپس علی کریمی کار را به تساوی کشید. دو بازیکنی که امسال هیچکدام شان در این بازی حضور نخواهند داشت.

دیدار دو تیم استقلال و پیکان از هفته چهارم رقابتهای لیگ برتر از ساعت ۱۶:۱۵ سه شنبه ۱۱ آذر برگزار می‌شود و این در حالی است که استقلال ۶ امتیاز در رده دوم و پیکان با ۴ امتیاز در رده نهم جدول جای دارند.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه