پیراهن "دست خدا" مارادونا قیمت گذاری شد

امکان خرید پیراهن مشهور دیه‌گو مارادونای فقید با پرداخت ۲ میلیون دلار وجود دارد.

پیراهن "دست خدا"  مارادونا قیمت گذاری شد

 داوید آمرمان، کارشناس فروش یادگاری‌های ورزشی و مالک حراجی گولدین در نیوجرسی به خبرگزاری رویترز گفت: امکان خرید پیراهنی که مارادونا با آن به انگلیس در جام جهانی ۱۹۸۶ در مکزیک گل زد و به «دست خدا» معروف شد با پرداخت ۲ میلیون دلار وجود دارد.

پیراهن دست خدای مارادونا در مالکیت استیو هوج، بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال انگلیس است که پس از بازی با آرژانتین از مارادونا به یادگاری گرفت. این پیراهن اکنون در موزه فوتبال ملی انگلیس در شهر منچستر به نمایش گذاشته شده است.

داوید آمرمان در مورد ارزش پیراهن دست خدا با توجه به درگذشت دیگو مارادونا گفت: «خیلی سخت است که بخواهیم قیمتی برای این پیراهن بگذاریم اما می‌دانم که مالکش به دنبال فروش در حراجی خصوصی با مبلغ ۲ میلیون دلار بود، البته تصور اینکه چگونه به این قیمت رسیده است سخت خواهد بود اما درک نمی‌کنم شخصی که پول دارد چرا نباید چنین هزینه‌ای برای خرید پیراهن دست خدا بکند. در واقع نمی‌توانیم برای چنین چیزی مبلغی تعیین کنیم. اگر خریدار خوبی در جای مناسبی پیدا شود، امکان هر چیزی وجود خواهد داشت.»

این کارشناس فروش یادگاری‌های ورزشی افزود: «ما مدتی قبل کارت فوتبال مارادونا را با قیمت ۱۰ هزار دلار فروختیم. این کارت شاید تا چند سال پیش فقط چند صد دلار ارزش داشت و دیروز یک نفر درخواست خرید آن با پرداخت ۲۰ هزار دلار را ارائه کرد. در شرایط کنونی با توجه به درگذشت مارادونا شاهد درخواست‌های بیشتری خواهیم بود. لیام برادی، بازیکن پیشین آرسنال و یوونتوس پیراهن غیرمعمول مارادونا با شماره ۱۷ را از او دریافت کرده بود. اگر او بخواهد به سراغ یک کلکسیونر خصوصی برود و آن را بفروشد من حاضرم این کار را بکنم، البته پیراهن را در سالن حراجی نخواهم فروخت.»

 

ارسال نظر