تحسین رسانه های اروپایی از بازیکن سابق پرسپولیس

صادق محرمی ، ستاره پیشین خط دفاعی پرسپولیس در چند وقت اخیر در ترکیب تیم دیناموزاگرب کرواسی عملکرد خیلی خبی را از خودش به نمایش گذاشته است . که باعث تمجید رسانه های کروات هم شده است .

تحسین رسانه های اروپایی از بازیکن سابق پرسپولیس

صادق محرمی در نخستین سالی که از پرسپولیس به دینامو زاگرب رفت، در ۱۹ مسابقه از ۳۸ بازی رسمی لیگ یک کرواسی حضور ثابت و تعویضی داشت و جایگاه همیشگی در ترکیب این تیم به دست نیاورده است.

مدافع راست سابق پرسپولیس در دور رفت فصل گذشته به‌عنوان بازیکن قرضی راهی لوکوموتیو زاگرب شد، اما در ۱۹ مسابقه نیم‌فصل فقط هفت بازی انجام داد و پس از بازگشت به دینامو زاگرب در نقل و انتقالات زمستانی، در ۹ دیدار به میدان رفت و دومین قهرمانی متوالی را با این باشگاه تجربه کرد.

اما فصل ۲۱-۲۰۲۰ که هم‌اکنون در جریان است، بهترین سال برای محرمی بوده و او توانسته با پُخته‌تر شدن و نمایشی بهتر از همیشه به ترکیب دینامو زاگرب برسد و با اعتمادی هم که دراگان اسکوچیچ از او در تیم ملی داشته، در رقابت‌های داخلی و اروپایی نیز جایگاه ثابتی به دست آورد.

 

محرمی تا هفته هفتم لیگ یک کرواسی تنها در سه مسابقه حضور ثابت داشت و در یک مسابقه مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان اروپا نیز به‌عنوان یار جانشین به میدان رفت که طی این مدت او در چهار دیدار داخلی و دو بازی اروپایی هم نیمکت‌نشین بود.

 

اما پس از دعوت صادق محرمی به اردوی تیم ملی ایران توسط دراگان اسکوچیچ، روزگار برای مدافع سابق پرسپولیس در دینامو زاگرب هم متفاوت شد و او توانست بعد از نمایش موفق در دیدار تدارکاتی مقابل تیم ملی ازبکستان، در کرواسی هم به ترکیب تیمش برسد.

این مدافع راست تکنیکی و سرعتی که در دو دیدار دوستانه ایران مقابل ازبکستان و بوسنی و هرزگوین حضور ثابت داشته، پس از مسابقه تدارکاتی برابر ازبک‌ها تنها دو بار به‌طور کامل نیمکت‌نشین بوده و در یک بازی هم حضور تعویضی داشته، اما در سایر مسابقات‌شان از ابتدا به میدان رفته است.

 

محرمی طی چهار هفته اخیر لیگ یک کرواسی و دو دیدار مرحله گروهی لیگ اروپا برابر ولفسبرگر اتریش در ترکیب دینامو زاگرب بوده و توانسته در این ۶ مسابقه نمایش خوبی ارائه دهد.

 

او پس از جایگاهی که سرمربی کروات تیم ملی به او داده، توانسته در دینامو زاگرب هم با اعتماد به نفس بیشتری بازی کند و به مرور زمان بازی‌های بهتری ارائه دهد که ویژه‌ترین نمایش او شب گذشته مقابل ولفسبرگر اتریش بود.

 

دینامو زاگرب شب گذشته در چارچوب مسابقات هفته چهارم فصل ۲۱-۲۰۲۰ لیگ اروپا مهمان ولفسبرگر اتریش و موفق شد به برتری ۳ صفر خارج از خانه دست پیدا کند و با ۸ امتیاز صدرنشین گروه K شود که در این مسابقه صادق محرمی یکی از ستاره‌های تیمش بود.

 

مدافع راست تیم ملی ایران که دور از حواشی و انتقاداتی که علیه او وجود دارد در کرواسی مشغول انجام بازی است، شب گذشته عملکردی مقابل ولفسبرگر اتریش داشت که سایت sportske.jutarnji در تمجید از او نوشته که صادق محرمی بهترین نمایش خود را پس از پیوستن به دینامو زاگرب(طی سه سال اخیر) داشته است.

محرمی در دیدار برابر ولفسبرگر ۸۰ لمس توپ، دو سانتر، دو دفع توپ، یک شوت، دو بار جلوگیری از گل، سه تکل، یک دریبل موفق، هشت برد در دوئل‌های زمینی و سه برتری در نبردهای هوایی داشت و چهار بار هم خطا گرفت تا نمایش او مورد تمجید سایت‌های کروات قرار بگیرد.

بدون تردید محرمی با ادامه این روند می‌تواند از مقایسه‌هایی که با وریا غفوری، رامین رضاییان و … می‌شود، سربلند بیرون بیاید و علاوه بر تثبیت جایگاهش در ترکیب دینامو زاگرب، در تیم ملی نیز تبدیل به بازیکن ثابت در سمت راست خط دفاعی شود.

 

ارسال نظر