تشییع میلیونی مارادونا اسطوره فوتبال جهان+ عکس

هزاران آرژانتینی به "CASA ROSADA" آمده اند تا به اسطوره شان دیه گو مارادونا ادای احترام کنند. بسیاری با دیدن تابوت دیگو منقلب می‌شوند.

تشییع میلیونی مارادونا اسطوره فوتبال جهان+ عکس
آنچه دیگران می خوانند:

اسطوره فوتبال آرژانتین شب گذشته در سن ۶۰ سالگی به دلیل حمله قلبی درگذشت و هواداران داغدار فوتبال این کشور طی ساعات گذشته با اشک و ناراحتی پیکر دیگو مارادونا را بدرقه کردند.

هواداران عزادار آرژانتینی صحنه‌های جالبی را در کاخ ریاست جمهوری واقع در بوینس آیرس رقم زدند و گل ها، پرچم‌ها و پیراهن‌های فوتبال مربوط به دیگو آرماندو مارادونا را به سمت پیکر این اسطوره ابدی دنیای فوتبال روانه کردند.

تابوت مارادونا امروز وارد آمبولانس شد و با پرچم آرژانتین و پیراهن شماره ۱۰ او پوشانده شده بود. در واقع قرار است که در یک مراسم سه روزه پیکر مارادونا در کاخ ریاست جمهوری باقی بماند.

پیش از اینکه جمعیت در اطراف تابوت مارادونا جمع شوند و پلیس مجبور شود آن‌ها را متفرق کند، خانواده و نزدیکان او زودتر این کار را انجام داده بودند و به نوعی خود را برای عزاداری به مکان مربوطه رسانده بودند.

از طرفی، دیگر افراد عزادار درگذشت دیگو مارادونا شب گذشته در ورزشگاه آیرس که مارادونا کار خود را از آنجا آغاز کرده بود، جمع شده بودند و به نوعی یک مکان مقدس را برای بزرگداشت افسانه فوتبال دنیا تشکیل داده بودند. تعداد سوگواران لحظه به لحظه زیادتر می‌شد و مقامات آرژانتینی نگرانی‌هایی بابت امنیت حاضران داشتند. شرایط پاندمی کرونا نیز مزید بر علت شده تا مسئولان بهداشت آرژانتین از مردم بخواهند تا نکات ایمنی و فاصله اجتماعی را رعایت کنند با این حال بسیاری در اندوه غم دیگو شرایط روحی مناسبی ندارند و با دیدن تابوت او منقلب شده و حتی به زمین می‌افتند.

درگذشت دیگو مارادونا تنها کشور آرژانتین را تحت تاثیر قرار نداد و اروپا نیز به خاطر این اتفاق در یک شوک بزرگ فرو رفت؛ مخصوصاً ایتالیا و شهر ناپل به احترام اسطوره باشگاه ناپولی عزادار این غم سنگین شده بود. از طرف دیگر در انگلیس که شاید مارادونا خیلی به خاطر آن گل معروف "دست خدا" به این کشور در جام جهانی ۱۹۸۶ محبوب نباشد، شب گذشته دیدار لیورپول و آتالانتا در آنفیلد با یک دقیقه سکوت برگزار شد.

مارادونا که توسط بسیاری به عنوان بهترین بازیکن تاریخ فوتبال شناخته می‌شود در اواخر عمر خود به دلیل استفاده از مواد مخدر و مشروبات الکلی دائماً با بیماری‌های پشت سر هم دست و پنجه نرم می‌کرد و اخیراً چند بار در بیمارستان بستری شده بود تا اینکه نهایتاً در سن ۶۰ سالگی جان خود را از دست داد و بر اساس گزارش‌ها برادرزاده یعنی جانی اسپوزیتو آخرین کسی بود که پیش از درگذشت مارادونا او را ملاقات کرده است.

در آرژانتین آلبرتو فرناندز رئیس جمهور این کشور سه روز را عزای عمومی اعلام کرده است. او در مورد مارادونا گفت: «تو ما را در جایگاه بلند جهانی قرار دادی و بی نهایت ملت را خوشحال کردی. ممنون برای همه چیز.» پاپ فرانسیسکو رهبر آرژانتینی کاتولیک‌های جهان نیز که چندین بار در واتیکان میزبان دیگو بود نیز از مرگ او متاثر است. سخنگوی واتیکان با گفتن اینکه پاپ از درگذشت مارادونا بسیار غمگین است تایید کرد که پاپ در حال دعا و نیایش برای اوست.

از دیگو ۵ فرزند به جا مانده است. دلما و جانینای ۳۳ و ۳۱ ساله از همسر اولش کلودیا که بین سال‌های ۱۹۸۴ تا ۲۰۰۴ باهم زندگی می‌کردند. دیگو فرناندو با هفت سال سن، کوچکترین فرزند مارادوناست و او در ۵ سال گذشته نیز بالاخره تایید کرد که دیگو جونیور ۳۴ ساله و جانای ۲۳ ساله نیز فرزندان او هستند. فرزندانی که نتیجه ارتباط‌های کوتاه مدت او هستند.

اعضای خانواده مارادونا ساعتی قبل از مرگ دیگو به محل اقامت او در تگیره دعوت شده بودند، اما او بر اثر حمله قلبی از دنیا رفت. اهالی "bonaerense de Villa Devoto" محله زادگاه دیگو پرچم‌های منقش به تصویر او را از بالکن خانه‌های شان آویزان کرده اند در حالی که صدای گزارشگرانی که گل‌های او فریاد می‌زنند با صدای بلند در محله طنین انداز شده است.

 

 

 

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر