عکس/ خانه مارادونا

خانه روزهای نوجوانی مارادونا در بوینس آیرس که رؤیای فوتبالیست شدن را آن جا در سر می‌پروراند اکنون به طور کامل بازسازی شده و به عنوان موزه از آن استفاده می‌شود.

عکس/ خانه مارادونا

در فوتبال هیچکس غیر از دیگو مارادونا پیدا نمی‌شود که پیچیده‌ترین نوع زندگی را از کودکی تا همین حالا تجربه کند. اعجوبه‌ای که فقر را در محله‌های ضعیف بوینس آیرس با تمام وجود لمس کرد با جادو در زمین فوتبال به شهرت رسید و پولدار شد، همه نوع مواد مخدر را مصرف کرد، به نیمکت تیم ملی آرژانتین رسید و هزاران اتفاق فوتبالی و غیرفوتبالی دیگر را تجربه کرد. دیگو مارادونا در منطقه‌ای بزرگ شد که حالا به محلی برای تماشای مردم تبدیل شده است. خانه روزهای نوجوانی مارادونا در بوینس آیرس که رؤیای فوتبالیست شدن را آن جا در سر می‌پروراند اکنون به طور کامل بازسازی شده و به عنوان موزه از آن استفاده می‌شود. در آن خانه بود که مارادونا در ذهن خودش فوتبالیست شدن و رسیدن به شهرت را تصور میکرد. خانه‌ای که حالا می‌تواند الگوی بسیاری از نوجوان‌های فقیر بوینس آیرسی برای رسیدن به پیشرفت باشد. این خانه بی‌شک بعد از درگذشت دُن‌دیگو در ۶۰ سالگی بیش از پیش هم مورد توجه قرار خواهد گرفت.

درآمدزایی

برای اینکه وارد خانه مارادونا شوید باید مبلغی را به عنوان ورودی بپردازید. این خانه یادآور خاطرات مارادونا از دهه هفتاد میلادی و بستن اولین قرارداد حرفه‌ای فوتبالی‌اش در سال ۱۹۷۸ است.

خرید از صاحبخانه اصلی

خانه نوجوانی مارادونا در واقع متعلق به خودش نیست. این خانه از سال ۱۹۸۱ به یک خانم فروخته شد که تمام این سال‌ها آنجا سکونت داشت. آلبرتو پرس مربی سابق باشگاه آرژانتینیوس جونیورز بود که این خانه را در سال ۲۰۰۸ به مبلغ ۸۱ هزار پوند خریداری کرد تا بتواند خاطرات مارادونا را برای طرفدارانش زنده کند. خاطراتی که خودش هم آن را به خاطر داشت: «گویا این رومانتیک‌ترین لحظه زندگی مارادونا باشد. ما دیگو را در آژانتینیوس جونیورز بزرگ کردیم و نمی‌توانیم جایگاه دیگو برای باشگاه و همسایگان را فراموش کنیم. در سطح جهانی مردم باشگاه ما را به واسطه مارادونا می‌شناسند.»

طراحی به سبک قدیم

خانه نوجوانی دیگو مارادونا دقیقاً به همان سبکی طراحی شده که آن زمان بود. در و دیوارهای اتاق دیگو پر از پوسترهای مختلف است، صفحات مختلف گرامافون روی زمین پخش است، پیانو که مارادونا عاشقش بود و یخچال قدیمی در آشپزخانه که همان تلویزیون کوچک سیاه و سفید بالای آن وجود دارد، همه و همه خانه مارادونا را تشکیل می‌داد.

زندگی سخت با خانواده

دیگو اگرچه در زمان فوتبالش پر از حاشیه بود اما تا قبل از ورود به دنیای حرفه‌ای فوتبال با خانواده زندگی میکرد. او در همین خانه حضور داشت و به گفته پرس برای خودش کلی رؤیاپردازی میکرد: «دیگو در اتاق خودش می‌خوابید و دستشویی بیرون از خانه بود. در زمستان هوا سرد می‌شد و رفت‌وآمد به حیاط سخت بود. دیگو بازیکنی بود که همیشه با خانواده‌اش زندگی کرد.»

اولین قرارداد

در بخشی از خانه دیگو ویترینی وجود دارد که بعضی از افتخارات مربوط به آن زمان او در آن ویترین نگهداری می‌شود. افتخاراتی مثل اولین برگه قرارداد حرفه‌ای مارادونا که با باشگاه آرژانتینیوس جونیورز بود و دور نام پدرش هایلایت شده بود. این خانه به تلاش پرس در سال ۲۰۱۶ به موزه تبدیل شد تا محلی برای درآمدزایی و شناسایی هرچه بیشتر مارادونا و همچنین باشگاه اولش باشد.

 

ارسال نظر

 

روی خط رسانه