حمایت فرشاد پیوس از مهاجم پرسپولیس

فرشاد پیوس پیشکسوت پرسپولیس معتقد است موتور مهدی عبدی با زدن یک گل روشن می شود و این بازیکن در ادامه لیگ می‌تواند کمک‌های زیادی به سرخپوشان بکند.

حمایت فرشاد پیوس از مهاجم پرسپولیس

روز گذشته با فرشاد پیوس تماس گرفتیم که در مورد ناکامی مهاجمان پرسپولیس در دو هفته ابتدایی لیگ برتر صحبت کنیم. گلزن‌ترین بازیکن تاریخ پرسپولیس هم صحبت‌های فنی و جالبی در این رابطه انجام داد که خواندن آن خالی از لطف نیست‌.

دو هفته یک گل آن هم از روی نقطه پنالتی آمار خوبی برای تیم پرسپولیس نیست؛ قبول دارید؟

دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد. شما ببینید این پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیده و طبیعی است تیم‌ها با یک دفاع بسته و فشرده جلوی این تیم بازی می‌کنند. شما دیدید سایپا و صنعت نفت آبادان هم با تمام احترامی که برای این دو تیم قائل هستم جلوی پرسپولیس موقعیت آنچنانی نداشتند و برای کسب حداقل امتیاز به میدان آمده بودند. بازی برابر چنین تیم‌هایی خیلی سخت است.

 اما خط حمله پرسپولیس موقعیت‌های خوبی هم به دست آورد که از دست داد!

بله، ولی اگر حریفان بازتر بازی کنند موقعیت‌های بیشتری نصیب مهاجمان می‌شود. من فکر می‌کنم فشار زیادی روی دوش مهدی عبدی 21 ساله گذاشته شده و باید به این جوان فرصت داد.

 شما عبدی را قبول دارید؟

صد درصد! وقتی یک مهاجم جوان می‌تواند به آن زیبایی در نیمه ‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا با ضربه سر گل بزند و دروازه النصر عربستان را باز کند یعنی پتانسیل بالایی دارد. گل خیلی خوشگلی به النصر زد و نشان داد مایه‌های بزرگی را دارد.

پس مشکل کجاست که در بازی با سایپا و صنعت نفت آبادان موقعیت‌ها را تبدیل به گل نمی‌کند؟

این مشکل ممکن است برای هر مهاجمی پیش بیاید. من خودم هم این شرایط را تجربه کردم اما مطمئن هستم با اولین گلی که مهدی حتی در همین بازی با نفت مسجد سلیمان بزند موتور گلزنی‌اش روشن خواهد شد. باید به این پسر روحیه و اعتماد به نفس داد. عبدی هم قدرت سرزنی دارد و هم با پا خوب بازی می‌کند.

وحید امیری چطور؟

من وحید امیری را بیشتر یک هافبک می‌بینم تا مهاجم. البته او خیلی می‌دود و تکنیک بالایی دارد. وحید امیری در شرایطی که تیم مهاجم تخصصی کم دارد فداکارانه برای پرسپولیس بازی می‌کند و این جای تقدیر دارد. دوندگی بی‌امان و تعصب وحید امیری قابل ستایش است.

نتیجه بازی با نفت مسجد سلیمان را چگونه پیش‌بینی می‌کنید؟

ان‌شاءا... با اختلاف یکی، دو گل می‌بریم.

فکر می‌کنید چه کسی یا کسانی شانس بیشتری برای گلزنی داشته باشند؟

فرقی نمی‌کند، مهم برد پرسپولیس است. من دوست دارم مهدی عبدی گل بزند و روحیه‌اش بالاتر برود.

 

ارسال نظر