افشین پیروانی: دلواپسان کرونا چرا در لیگ جدید ساکت شده‌اند؟

افشین پیروانی مدیر تیم فوتبال پرسپولیس می گوید جعفر سمیعی تازه مدیرعامل باشگاه شده و باید به ایشان زمان داد.

افشین پیروانی: دلواپسان کرونا چرا در لیگ جدید ساکت شده‌اند؟

دوشنبه‌شب گذشته برنامه «فوتبال برتر» مهمانان جنجالی و پرسروصدایی داشت. احمد مددی، سرپرست مدیرعاملی باشگاه استقلال و سعید آذری مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان حسابی از خجالت یکدیگر آن‌هم در یک برنامه زنده تلویزیونی درآمدند! در این میان این برنامه یک مهمان تلفنی دیگر هم داشت. افشین پیروانی که ظاهراً دل پُری از برخی مربیان، مدیران و باشگاه‌ها در فصل گذشته داشت، حرف‌هایی زد و… در همین ارتباط بد ندیدیم دقایقی با سرپرست تیم پرسپولیس هم‌کلام شویم‌.

به‌نظر می‌رسد هنوز هم بابت اتفاقات فصل گذشته دلخور باشید. در شبکه سه خیلی تند صحبت کردید!

افشین پیروانی گفت:

من صحبت تندی انجام ندادم…

منظور ما این بود که دل پُری داشتید!

بله، هنوز هم بابت اعتراض‌های بی‌دلیل برخی از رقیبان پرسپولیس در فصل گذشته ناراحت هستم. ما ۱۰ امتیاز با تیم دوم جدول فاصله داشتیم و همه می‌دانستند قهرمانی پرسپولیس محرز است اما می‌گفتند لیگ باید تعطیل شود آن‌هم بدون انتخاب قهرمان!

شما تیم‌های سپاهان، تراکتور، استقلال یا مربیان و مدیران آنها را می‌گویید؟

افشین پیروانی گفت:

من اسمی نمی‌آورم اما چرا آقایان الان ساکت شده‌اند؟ دلواپسان کرونا در فصل گذشته چرا الان ساکت شده‌اند؟! تعداد درگذشتگان این بیماری مهلک و خطرناک ۱۰ برابر شده اما آقایان ساکت هستند، چرا؟! چون تیم‌های آنها الان به بالای جدول رفته‌اند و نباید لیگ تعطیل شود!

یعنی شما موافق تعطیلی لیگ هستید؟

من چنین حرفی نزدم. تمام مصاحبه‌های فصل گذشته‌ام هم در آرشیو وجود دارد. وقتی فصل گذشته لیگ به‌صورت موقت تعطیل شد، با توجه به اختلاف ۱۰ امتیازی پرسپولیس با سایر حریفان، آقایان مصاحبه کرده، بیانیه دادند و طومار نوشتند که سلامتی بازیکنان و مربیان خیلی مهم‌تر است. چرا الان حرفی از جان فوتبالیست‌ها و سلامتی نمی‌زنند؟ دیگر نگران کووید ۱۹ نیستند؟! چون این ویروس مهار شده است؟ حرف من این است که همین آقایان فصل گذشته آسمان را به زمین دوختند تا لیگ را تعطیل کنند و جلوی قهرمانی پرسپولیس را بگیرند، غافل از آنکه ما اختلاف ۱۰ امتیازی را به ۱۴ امتیاز رسانده و رکورد قهرمانی زودهنگام لیگ برتر را ‌شکستیم. کادر فنی و بازیکنان پرسپولیس قهرمانانه جنگیدند و بی‌توجه به حرف‌های دلواپسان کرونا بازی‌های بی‌نقصی انجام داده و جام گرفتند. بلافاصله بعد از آن پرسپولیس با هدایت دوست خوبم یحیی گل‌محمدی به‌عنوان یک مربی ایرانی و تلاش همکارانش و بازیکنان فداکار تیم به فینال آسیا رسید. همه، حتی هواداران متعصب این تیم‌ها هم به قدرت پرسپولیس ایمان آوردند.

حالا در فصل جدید با یک برد و یک مساوی در رده چهارم جدول ایستاده‌اید. نظری ندارید؟

افشین پیروانی گفت:

الان برای صحبت یا حتی نگاه کردن به جدول لیگ خیلی زود است. تازه هفته دوم لیگ برگزار شده و ۲۸ هفته دیگر باقی ‌مانده که می‌تواند آبستن اتفاقات زیادی باشد.

آیا باز هم پرسپولیس مدعی اصلی قهرمانی است؟

پرسپولیس همیشه مدعی اصلی قهرمانی است. چه کسی فکرش را می‌کرد تیم ما در دوحه قطر و در رقابت با تیم‌های پرامکانات و پولدار کشورهای عربی، موفق شود؟ اصلاً تصورش را می‌کردند ما به فینال لیگ قهرمانان آسیا برسیم؟ اما دیدید این اتفاق بزرگ و تاریخی رقم خورد. من انتظار تبریک گفتن آقایان به پرسپولیس بابت این اتفاق تاریخی را نداشتم اما همه هواداران ما توقع داشتند برخی بابت توهین‌هایی که کردند از طرفداران پرسپولیس عذرخواهی کنند.

با حضور جعفر سمیعی و ابراهیم شکوری شرایط باشگاه چطور پیش می‌رود؟ ظاهراً هنوز مشکلات مالی به قوت خود باقی است.

افشین پیروانی گفت:

آقای سمیعی تازه مدیرعامل باشگاه پرسپولیس شده و باید به ایشان زمان داد. مدیرعامل جدید باشگاه تلاش خود را انجام می‌دهد که مشکلات به حداقل برسد. ابراهیم شکوری هم یک پرسپولیسی اصیل است که خودش پیراهن این تیم بزرگ را پوشیده و با زیروبم کار به خوبی آشناست. ان‌شاءا… با زحمات این دو عزیز و سایر مسئولان مشکلات حل خواهد شد.

فکر می‌کنید پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا شانسی برابر غول‌های پولدار و پرستاره شرق قاره داشته باشد؟

من از این پرسپولیس چیزهایی دیدم که در باور نمی‌گنجد. برای این پرسپولیس جنگنده و امیدوار، غیرممکن وجود ندارد.

 

ارسال نظر