استقلال در پی انتقام شکست ها

فکری به چشم خود دید که با اولین باخت استقلال تا چه حد وارد بحران و حاشیه شد و حالا چاره‌ای ندارد جز آنکه بازیکنان آماده‌تر را راهی میدان کند و به هر شکل ممکن ماشین‌سازی را در تهران شکست دهد.

استقلال در پی انتقام شکست ها

استقلال قطعاً در بازی با ماشین‌سازی تغییراتی را نسبت به بازی قبلی خواهد داشت. اولین تغییر که قطعی به نظر می‌رسد حضور رشید مظاهری درون دروازه‌ است. در خط دفاعی هم قاعدتاً باید تغییراتی را شاهد باشیم که احتمالاً حضور محمد نادری است هر چند شرایط بدنی او را باید سنجید چون تازه از بیماری کرونا نجات پیدا کرده است. در خط میانی احتمال جانشینی مهدی‌پور به جای فرشید باقری زیاد است ولی در خط حمله شاید باز هم دیاباته بازی نکند و شاهد همان زوج مطهری و قایدی باشیم.

آنچه مسلم است چند بازیکن استقلال در همین ۲ بازی اول هم ضعیف ظاهر شده‌اند و فکری هم اصلاً در موقعیتی نیست که بخواهد بازیکنی را به خاطر اسم و شهرتش بازی بدهد. اگر به اسم و رسم بازیکن بود که استقلال در ۴ سالی که پرسپولیس قهرمان شد حداقل باید یکی از جام‌ها را مال خود می‌کرد چون بسیاری از کارشناسان می‌گویند استقلال حتی از پرسپولیس پرمهره‌تر بوده و هست اما به هر حال تمام جام‌ها در سال‌های گذشته به پرسپولیس رسید و اسم و رسم بازیکنان استقلال کمکی به این تیم نکرد. امسال هم استقلال شروع خوبی نداشته و باخت در اهواز نشان داد که تیم فکری خیلی کار دارد و نباید وابسته به مهره‌ها باشد. فکری در واقع هیچ چاره‌ای ندارد جز آنکه به آماده‌ها بازی بدهد نه اسم و رسم‌دارها و کسانی که فقط ادعا دارند اما عملکردشان نشان می‌دهد حتی در حد بازیکنان معمولی سایر تیم‌ها هم نیستند.

همان‌طور که  اشاره کردیم قرارداد بعضی از بازیکنان استقلال بی‌دلیل و بدون هیچ توجیه فوتبالی افزایش پیدا کرد که مسلماً در طول فصل دردسرساز می‌شود. جرائمی هم که باشگاه برای مسائل انضباطی لحاظ می‌کند (مثل ماجرای فرودگاه و حمله به پزشک تیم) مسلماً لحاظ نخواهد شد و با گذشت زمان شامل بخشودگی می‌شود که این مسئله هم طبعاً به بازیکن‌سالاری حاکم بر استقلال کمک می‌کند و دودش به چشم کادر فنی می‌رود. از طرفی فکری به چشم خود دید که با اولین باخت استقلال تا چه حد وارد بحران و حاشیه شد و حالا چاره‌ای ندارد جز آنکه بازیکنان آماده‌تر را راهی میدان کند و به هر شکل ممکن ماشین‌سازی را در تهران شکست دهد. فراموش نکنیم که همین ماشین‌سازی پارسال رفت و برگشت استقلال را شکست داد و حتی در آزادی ۲ بر یک از سد این تیم گذشت. پس فکری می‌تواند با غلبه بر این حریف تبریزی هم باخت هفته گذشته را تا حدی جبران کند و هم انتقام شکست‌های پارسال استقلال را بگیرد تا تیمش به آرامش بیشتری برسد. آنچه امروز استقلال به آن نیاز مبرم دارد همین آرامش و دوری از بازیکن‌سالاری است که این دومی مثل خوره به جان آبی‌ها افتاده و حتی کار به جایی کشیده که پزشکان باسابقه این تیم عطای ماندن را به لقایش می‌بخشند.

 

ارسال نظر