کنعانی زادگان: پرسپولیس حالاحالاها قهرمان است

کنعانی زادگان: این پرسپولیس خیلی زحمت ‌کشیده و تلاش کرده تا به این نقطه رسیده و حمایت بیشتری می‌خواهد.

کنعانی زادگان: پرسپولیس حالاحالاها قهرمان است

یکی از زیباترین بازی‌های هفته دوم لیگ برتر بین دو تیم پرسپولیس و صنعت نفت آبادان زیر باران استادیوم آزادی برگزار شد. دیداری که با تک‌گل سیامک نعمتی از روی نقطه پنالتی به سود میزبان تمام شد. پنالتی ۳ امتیازی پرسپولیس که روی همکاری دو مدافع میانی این تیم حاصل شد. سیدجلال حسینی، کاپیتان پیش‌تاخته پرسپولیس در دقیقه ۴۰ این بازی، پاس عمقی برای محمدحسین کنعانی‌زادگان ارسال کرد که با خطای بازیکنان صنعت نفت آبادان متوقف شد و داور مسابقه به نشانه پنالتی در سوت خود دمید. شنبه شب گذشته و پس از پایان این دیدار با پرسش درخصوص پاس عمقی سیدجلال مصاحبه خودمان را با کنعانی‌زادگان آغاز کردیم که...  

عجب پاس عمقی کاردرستی سیدجلال به تو داد. چشم‌بسته همدیگر را پیدا می‌کنید؟!

بعد از بازی به خودش هم گفتم «دمت گرم آقاسید، عجب پاسی دادی»!

جواب سیدجلال چه بود؟

آقاسید فقط می‌خندید اما خداوکیلی یک فوتبالیست باهوش است. 

(به شوخی) می‌توانستید با این هماهنگی با یکدیگر زوج خط حمله پرسپولیس را هم بسازید؟!

(می‌خندد) نه بابا! من و آقاسید دفاع وسط هستیم. خدا را شکر که بعد از یک سال بازی و تمرین کنار هم خیلی هماهنگ شدیم و از این بابت خوشحالم. 

و دومین کلین‌شیت پرسپولیس در لیگ برتر را هم به ثبت رساندید.

کلین‌شیت کردن به کل تیم برمی‌گردد. از وحید امیری و مهدی عبدی در نوک حمله بگیرید تا حامد لک و همه تیم می‌دوند و تلاش می‌کنند تا تیم گل نخورد. خدا را شکر که با دفاع تیمی باز هم دروازه پرسپولیس برای دومین هفته متوالی بسته ماند. 

حمید مطهری هم پس از بازی همین حرف را زد. 

بله، گل نخوردن به یک تیم شخصیت و اعتماد به نفس می‌دهد. خوبی تیم پرسپولیس در این است که کمتر به تیم‌های دیگر موقعیت می‌دهد یا اصلاً موقعیت گل نمی‌دهد. این یک ویژگی برای همه تیم‌های بزرگ است. 

راستی چرا خودت پنالتی نزدی؟ در مصاحبه قبلی با ما گفته بودی اگر شرایط مهیا باشد، حاضری پنالتی بزنی؟

فرقی نمی‌کند من بزنم یا سیامک و انصافاً هم نعمتی خیلی خوب پنالتی زد. چمن ورزشگاه آزادی بلند بود و باران هم می‌آمد اما سیامک خیلی استادانه پنالتی خودش را زد و خدا را شکر که گل شد. اگر گل نمی‌شد، پاس سیدجلال و حرکت من هم بی‌ثمر می‌شد. 

صنعت نفت را چطور دیدی؟

انصافاً صنعت نفت تیم خیلی خوبی بود. نیمه اول دفاع فشرده‌ای داشتند و نیمه دوم جلو کشیدند که طبیعی بود. تیم‌های جنوبی معمولاً تکنیکی هستند و نفت هم چنین تیمی بود اما به نظرم تیم ما لایق ۳ امتیاز این مسابقه بود. ما در هر دو نیمه بازی بهتری ارائه دادیم و ابتکار عمل را در دست داشتیم که درنهایت مزد این برتری را هم با پیروزی گرفتیم. 

از چمن بلند ورزشگاه و بارش باران گفتی و مربیان و برخی همبازیان تو هم از این موضوع گله داشتند.

به هر حال بازی کردن در باران انرژی زیادی از بازیکن می‌گیرد و اگر هم چمن بلند باشد، کار سخت‌تر می‌شود. بازیکن زودترخسته می‌شود و انتظار می‌رفت چمن ورزشگاه کوتاه‌تر می‌شد اما شاید به دلیل کاورکشیدن روی زمین قبل از بازی به دلیل بارش باران این امکان به وجود نیامد. امیدوارم این مسئله در هفته‌های آینده که ما میزبان هستیم رعایت شود. هرچند...  

هرچند چی؟ چرا حرف خودت را خوردی؟!

چیز خاصی نیست و حرف خودم را نخوردم ولی وقتی بازی‌ها بدون تماشاگر برگزار می‌شود، عملاً فرقی بین میزبان و مهمان وجود ندارد به ویژه برای تیم پرطرفداری مثل پرسپولیس!

به نکته خوبی اشاره کردی که یحیی گل‌محمدی هم در نشست خبری پیش از بازی با صنعت نفت گفته بود. بازی بدون تماشاگر اصلاً جالب نیست. 

دقیقاً همین‌طور است. تیم‌های بزرگ و پرطرفدار به پشتوانه تماشاگران خود در مسابقات بازی می‌کنند و با دیدن آنها انرژی می‌گیرند. ما متأسفانه مدت‌هاست به دلیل بحران ویروس کرونا از نعمت داشتن هواداران خود در استادیوم‌های ورزشی محروم هستیم. 

به نظر خودت برگزاری بازی‌های فوتبال در این شرایط بحران کرونا کار درستی است؟

فوتبال جزو معدود سرگرمی‌ها و دلخوشی مردم است. من نه اینکه خودم فوتبال بازی می‌کنم این حرف را بزنم ولی تماشای بازی‌های فوتبال نشاط اجتماعی به بار می‌آورد. اغلب مردم بالاجبار این روزها در خانه قرنطینه هستند و بهترین تفریح می‌تواند تماشای مسابقات فوتبال باشد. البته باید در همه بازی‌ها پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود چون واقعاً بیماری خانمان‌براندازی است. امیدوارم و مثل همه مردم ایران و دنیا دعا می‌کنم این ویروس منحوس دست از سر مردم جهان بردارد یا اینکه هرچه زودتر واکسن آن ساخته شود. 

برگردیم به همان بازی با سایپا، تو و سیدجلال حسینی! موافقی؟

در خدمتم!

در حال حاضر تو و سیدجلال تنها مدافعان میانی تخصصی پرسپولیس هستید. سیدجلال در مصاحبه اختصاصی چند وقت پیش خود با خبرورزشی به این موضوع اشاره کرد که کمبود بازیکن دارید و اگر مصدومیت یا محرومیتی برای هرکدام از شما پیش بیاید، دست گل‌محمدی خالی است. نظر تو در این رابطه چیست؟

حق با آقاسید است. مشکلات ما زیاد است و اگر بخواهیم صحبت کنیم، طولانی می‌شود. به هر حال این کمبود بازیکن در برخی پُست‌ها به ویژه دفاع وسط هم جزو همین مشکلات است اما مهم‌ترین ویژگی پرسپولیس رفاقت و همدلی میان کادر فنی و بازیکنان تیم است. بچه‌های تیم سر خود را جلوی توپ می‌گذارند و بر همه مشکلات غلبه می‌کنند. (‌به شوخی ادامه می‌دهد) به لطف همین مربیان و بازیکنان فداکار پرسپولیس است که ما پرسپولیسیم و حالا حالاها قهرمانیم! (‌می‌خندد) این را ننویسی لطفاً!

چرا؟ این یک شعار قدیمی بود که...  

نمی‌دانم ولی واقعاً وحدت و همدلی برای موفقیت به تیم پرسپولیس کمک کرده و می‌کند. یک تیم برای قهرمانی به خیلی فاکتورها نیاز دارد و امیدوارم همه کمک کنند فینالیست لیگ قهرمانان آسیا دغدغه‌های کمتری داشته باشد. این پرسپولیس خیلی زحمت ‌کشیده و تلاش کرده تا به این نقطه رسیده و حمایت بیشتری می‌خواهد. 

یکی‌یکی یادم می‌آید ولی پس از اعلام پنالتی از سوی محمدرضا اکبریان داور مسابقه، دوربین شبکه سوم سیما لحظه‌ای روی تو و افشین پیروانی زوم کرده بود. یک حرفی پیروانی به تو زد که خنده بلندت را به همراه داشت. سرپرست تیم پرسپولیس به تو چه گفت؟

افشین‌خان با من شوخی کرد اما شما که نمی‌خواهید من اصل شوخی را بگویم؟ (‌خودش ادامه می‌دهد) البته نمی‌گویم ولی انصافاً آقای پیروانی رابطه خوبی با اغلب بازیکنان دارد و ما یک تیم صمیمی و باصفا هستیم. حرمت‌ها سر جایش است و به موقع هم شوخی می‌کنیم. خوشحالم در چنین تیمی توپ می‌زنم. 

تو خودت یک بازیکن خوزستانی هستی. این هفته باید دوباره با یک تیم جنوبی و با نفت مسجدسلیمان بازی کنید. این مسابقه را چطور می‌بینی؟

بازی کردن در خوزستان و مسجدسلیمان اصلاً و ابداً آسان نیست. نفت مسجدسلیمان تیم خوبی است که هفته اول تراکتور را در تبریز متوقف کرد و با تیم خوب سایپا هم مساوی کرد. ما کار سختی در مسجدسلیمان پیش‌رو داریم اما همه تلاش خود را می‌کنیم که دست پُر از خوزستان به تهران برگردیم و دل هواداران بامعرفت و دوست‌داشتنی پرسپولیس را شاد کنیم.

 

ارسال نظر