دست بسته پرسپولیس در خط حمله

پیشکسوت فوتبال پرسپولیس معتقد است این تیم در خط حمله دچار کمبود است و باید از بازیکنان جوان استفاده کند.

دست بسته پرسپولیس در خط حمله

ضیا عربشاهی درباره پیروزی یک بر صفر تیم فوتبال پرسپولیس مقابل صنعت نفت آبادان در هفته دوم لیگ برتر، اظهار داشت: صنعت نفت در نیمه اول عقب نشسته بود و نتوانست بازی‌ای که هفته پیش مقابل پیکان داشت را به نمایش بگذارد. همین موضوع باعث شده بود پرسپولیس فشار را بیشتر و موقعیت‌هایی روی دروازه حریف ایجاد کند.

وی عنوان کرد: مشکل تیم نفت عمق خط دفاع‌اش بود و ما می‌توانستیم با دقت بیشتر چند بار گلزنی کنیم. عبدی از قدرت سرزنی بالایی برخوردار است و می‌توانست با سر گل بزند اما ارسال‌ها مقداری بی‌دقت بودند. پرسپولیس به خوبی از تدافعی بازی کردن حریف استفاده کرد و جلو آمد اما در ایجاد موقعیت چندان خوب عمل نکرد. 

پیشکسوت پرسپولیس عنوان کرد: زمانی که پنالتی برای پرسپولیس گرفته شد، کنعانی‌زادگان و سیدجلال حسینی در محوطه جریمه حریف بودند و این نشان می‌دهد که تیم چقدر جلو بازی می‌کرد. این روند در نیمه دوم هم ادامه پیدا کرد اما در نیمه دوم نفت مقداری جلو آمده بود و می‌توانستیم از فضاها بیشتر استفاده کنیم که متاسفانه در خط جلو کمبود داشتیم. 

عربشاهی با اشاره به ضعف خط حمله پرسپولیس گفت: در خط جلو بازیکنی نداریم که توپ را حفظ کند و این مسأله باعث می‌شود به تیم لطمه بخورد. با این وضعیت پرسپولیس مقابل یک تیم گردن کلفت به مشکل می‌خورد و به نظرم این تیم به یک مهاجم خوب نیاز دارد تا در کنار عبدی بازی کند و یکدیگر  را صاحب موقعیت کنند. 

وی عنوان کرد: نمی‌دانم چرا یحیی گل‌محمدی از برزگر که جوان است، استفاده نمی‌کند؟ ما باید به بازیکنان جوان انگیزه بدهیم و اگر مربی به آنها اعتماد نکند، آنها چه زمانی می‌توانند خودشان را نشان دهند؟ باید برای آنها ارزش قائل شویم. اگر بازیکن جوان به خودباوری برسد، می‌تواند به تیم  کمک کند. 

پیشکسوت پرسپولیس تصریح کرد: عبدی به تنهایی نمی‌تواند کار را جلو ببرد و ما به یک بازیکن دیگر که مهاجم باشد، نیاز داریم. وحید امیری توانایی بسیار بالایی در پست تخصصی‌اش دارد و بهتر است عقب‌تر بازی کند. هنوز بازی‌های سختی مانده و نباید به پیروزی یک گله آن هم با پنالتی اتکا کنیم و باید کارهای ترکیبی بیشتری وجود داشته باشد. تیمی که می‌خواهد قهرمان آسیا شود باید خیلی بیشتر توانابی‌هایش را نشان دهد.

وی اضافه کرد: از هافبک‌های پرسپولیس در طول بازی دو شوت هم ندیدیم. یکی از راه‌های باز شدن خط دفاع حریف شوت‌زنی است و این خیلی بد است که بازیکنانی مثل نوراللهی و سرلک که شوت‌زن هستند، این کار را انجام ندهند.

 

ارسال نظر