ماجرای جادوگر در اهواز چه بود؟

دیدار فولاد- استقلال حاشیه‌های زیادی به همراه داشت. علاوه بر منتشر شدن کلیپی از محمود فکری سرمربی استقلال، کلیپ دیگری از این دیدار پخش شد که در زمان پخش زنده، گویا همراه صدای یک جادوگر بوده است.

ماجرای جادوگر  در اهواز چه بود؟
آنچه دیگران می خوانند:

دیدار فولاد- استقلال مطابق انتظار یک دیدار حساس و پرحاشیه بود که در نهایت با برتری ۲ بر یک فولاد به پایان رسید. 

اما جدا از مسائل فنی، این دیدار حاشیه‌های زیادی به همراه داشت. علاوه بر منتشر شدن کلیپی از محمود فکری سرمربی استقلال، کلیپ دیگری از این دیدار پخش شد که در زمان پخش زنده، گویا همراه صدای یک جادوگر بوده است. 

داستان از این قرار است که در دقایق ابتدایی نیمه دوم و زمانی که عارف غلامی مدافع استقلال قصد دارد بازی را به گردش دربیاورد، صدایی از کنار زمین به گوش می‌رسد که یادآور انیمیشن‌های گذشته است که معمولاً شخصیت‌های کارتونی برای خواندن ورد جادوگری به زبان می‌آوردند. در گذشته این باور بود که واژه «اجی، مجی، لاترجی» ویژگی‌های شفادهنده دارد که البته خرافاتی بود که میان مردم رواج داشت. گمان می‌رود این واژه ریشه در زبان آرامی که بیش از ۳ هزار سال قدمت دارد، داشته باشد. اما برخلاف اینکه در فضای مجازی این شایعه به راه افتاده که این ورد را یک جادوگر خوانده که همراه یکی از دو تیم بوده است، داستان برخلاف شایعاتی است که در شبکه‌های اجتماعی نشر داده می‌شود. 

گویا یکی از همراهان دو تیم که به میکروفن‌های استادیوم نزدیک بوده، به قصد مزاح و شوخی عبارت «اجی، مجی، لاترجی» را به کار می‌برد که دست بر قضا صدای او از طریق تلویزیون منتشر شده و باعث شایعات عجیب و غریبی در رسانه‌ها می‌شود که آن را به حضور یک جادوگر در کنار زمین ربط داده‌اند. به هر حال جدا از حاشیه‌های درون و بیرون زمین، دیدار استقلال و فولاد تنها خبر حضور یک جادوگر را کم داشت.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه