خیلی زود بود آقای فکری!!!

رفتار مربیان در تیم‌های بزرگ، باید سنجیده و محاسبه شده باشد و هر حرفی حتی در کنفرانس‌های خبری از مربیان استقلال و پرسپولیس شنیده نشود.

خیلی زود بود آقای فکری!!!

چند روز پیش بود که اعتراض رسمی باشگاه استقلال در خصوص اعلام نام زاهدی‌فر برای قضاوت دیدار استقلال و فولاد، طی نامه‌ای رسمی از سوی احمد مددی به بهاروند ریاست سازمان لیگ تقدیم شد. اعتراضی که در مصاحبه‌ای عاقلانه از سوی محمود فکری مورد نقد و بررسی قرار گرفت و سرمربی استقلال گفت داور هم مثل همه افرادی حاضر در فوتبال مرتکب اشتباه می‌شود و قرار نیست هربار اشتباهاتش را به رخ او بکشند.

برداشت ما از این مصاحبه اما این بود که فکری قرار است با آرامش، تمرکز لازم و به دور از جنجال‌های مرسوم به کارش در این تیم ادامه بدهد اما یک ویدیو کوتاه در خوزستان، تمام کوشش‌های محمود فکری را بر باد داد. حالا همه چیز به ضرر فکری است؛ از شکست استقلال مقابل یاران نکونام در خوزستان بگیرید تا شکایت باشگاه فولاد و احضار سرمربی استقلال به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، این تیم را در هفته دوم رقابت‌های لیگ به کانون حاشیه سوق داد.

آنچه مسلم است اینکه محمود فکری چند سال از استقلال دور بود و روی نیمکت تیم‌هایی نشست که بازتاب رسانه‌ای آنها با تیم‌های بزرگ پایتخت قابل مقایسه نبود. فکری لابد برای لحظه‌ای فراموش کرد در استقلال، هر حرکتی زیر ذره‌بین قرار می گیرد و دوربین‌های امروز، در بدترین حالت ممکن همه وقایع را ثبت می‌کنند. در نتیجه رفتار مربیان در تیم‌های بزرگ، باید سنجیده و محاسبه شده باشد و هر حرفی حتی در کنفرانس‌های خبری از مربیان استقلال و پرسپولیس شنیده نشود.

مربیگری در این تیم‌ها باید با احتیاط، ظرافت و دقت لازم صورت بگیرد؛ در واقع این اتفاق به مردان صبور، عاقل و دوراندیش نیاز دارد که به نظر می‌رسید فکری می‌خواهد چنین مربی خاصی برای تیمش باشد. امروز اما با اتفاقات رخ داده در خوزستان چه باید گفت؟ آیا محمود فکری از این حاشیه‌ای که بی‌دلیل برای خودش ایجاد کرد، نجات پیدا می‌کند؟

هفته دوم لیگ، برای استقلال با یک باخت همراه شد و سرمربی اش (مقابل یک مربی جوان‌تر که لب خط، شاگردانش را تهییج می‌کرد و اصطلاحاً می‌دانست چه کند) به حاشیه رفت و این مسئله برای تیمی که باید برای قهرمانی در لیگ برتر بجنگد خیلی زود بود.

 

ارسال نظر