رقیب خطرناک برای استقلال

«فرشاد فلاحت‌زاده» یکی از مدافعان شاخص استقلال در دهه ۶۰ و اوایل دهه ۷۰ محسوب می‌شود. او با آبی‌پوشان تهرانی موفق شد قهرمان جام باشگاه‌های آسیا شود.

رقیب خطرناک برای استقلال
آنچه دیگران می خوانند:

«فرشاد فلاحت‌زاده» یکی از مدافعان شاخص استقلال در دهه ۶۰ و اوایل دهه ۷۰ محسوب می‌شود. او با آبی‌پوشان تهرانی موفق شد قهرمان جام باشگاه‌های آسیا شود.

فلاحت‌زاده با امیدواری به آینده استقلال حرف زد، او گفت من به این تیم امیدوار هستم تا به طلسم قهرمان نشدن‌های چند سال اخیر پایان دهد و بتواند در پایان لیگ بیستم جام را بالای سر ببرد.

متن این گفت و گو در زیر از حضورتان خواهد گذشت.

 

استقلال شروع خوبی در لیگ بیستم داشت، نظر شما در این باره چیست؟

شروع این تیم بر خلاف چهار سال گذشته خوب و مطلوب بود. استقلال با توجه به اینکه در سال‌های گذشته نتوانسته بود دیدار نخست خود را با پیروزی پشت‌سر بگذارد، فشار روحی زیادی را روی دوش خود احساس می‌کرد. تمام فوتبالی‌ها می‌دانند در تورنمنت‌های بزرگ اولین بازی از اهمیت و حساسیت زیادی برخوردار است. اگر در بازی اول به پیروزی برسید می‌توانید با آرامش و روحیه بیشتری مسابقات آینده را پیگیری کنید.

استقلال از لحاظ فنی چطور بود؟

مهم‌ترین چیزی که از استقلال در این مسابقه شاهد بودیم مالکیت توپ در هر دو نیمه بود، استقلال فضا و توپ را در اختیار داشت و به جز دو گلی که به ثمر رساند چند بار دیگر تا آستانه گل‌زنی پیش رفت اما بدشانس بود که نتوانست تعداد گل‌هایش را در این جدال افزایش دهد.

خط دفاع استقلال نمره قبولی در این جدال گرفت؟

وقتی تیمی در مسابقه‌ای گل نمی‌خورد یعنی عملکرد خط دفاعی و دروازه‌بانش مثبت است. خط دفاعی استقلال در یارگیری و جایگری خوب بود و همانطور که شاهد بودیم موقعیت گل در اختیار مس رفسنجان قرار نداد.

خط هافبک استقلال را چطور دیدید؟

خط هافبکی دونده که برای ندادن توپ به حریف تلاش و دوندگی زیادی انجام داد. بازیکنان خوب دویدند و جنگیدند اما یک ایراد کوچک داشتند.

چه ایرادی؟

من توانایی‌های فنی خط هافبک استقلال را زیر سوال نمی‌برم اما هنوز در خط هافبک استقلال بازیکنی طراح که بتواند در یک لحظه جریان بازی را عوض کند و موقعیت صد درصد گلزنی در اختیار سایر نفرات قرار دهد، خالیست.

مهاجمان استقلال چه عملکردی داشتند؟

با جرات می‌گویم که استقلال بهترین خط حمله لیگ بیستم را در اختیار دارد و آرزوی هر بازیکنی است که بتواند چنین نفراتی را داشته باشد. شیخ‌ دیاباته، مهدی قایدی و ارسلان مطهری هر کدام توانایی‌های خاص خودشان را دارند و می‌توانند هر رقیبی را به خطر بیندازند. یکی از دغدغه‌های شیرین محمود فکری در لیگ امسال این است که از این مثلث زهردار چه زوجی را به زمین بفرستد.

این استقلال با استقلال گذشته چه تفاوتی دارد؟

وزن نیمکت استقلال بالاست، از سرپرست تا مربیان استقلال هر کدام سابقه حضور در این تیم را برای سال‌های متوالی دارند و دلشان برای موفقیت و سربلندی این تیم می‌سوزد. من یک موضوعی را در بازی با مس رفسنجان دیدم که حسابی لذت بردم.

چه موضوعی؟

اینکه وقتی استقلال گل‌های اول و دوم را به ثمر رساند تمام نیمکت استقلال از خوشحالی به هوا پریدند. در یک تیم فوتبال همدلی و اتحاد حرف اول و آخر را می‌زند وقتی تیم یکدست و هماهنگ باشد میزان رسیدن به موفقیت به طرز قابل ملاحظه‌ای افزایش پیدا خواهد کرد.

می‌توان به قهرمانی این تیم امیدوار بود؟

به شخصه به استقلال این فصل خیلی امیدوار هستم و خوش‌بینی زیادی دارم تا آبی‌پوشان بتوانند پس از سال‌ها به طلسم قهرمان نشدن‌های چند سال اخیر پایان دهند و بتوانند در پایان لیگ بیستم جام را بالای سر ببرند. اگر استقلال در نیم فصل اول بتواند به امتیازات لازم دست یابد، شانس زیادی برای تصاحب جام دارد. پرسپولیس در این فصل نمی‌تواند رقیب خطرناک و جدی برای استقلال باشد و به طور حتم آبی‌های پایتخت از قرمزپوشان در جایگاه بهتری قرار خواهند گرفت.

محمود فکری فشار زیادی را روی دوش خود احساس خواهد کرد، اگر او به موفقیت نرسد انتقادات زیادی متوجه‌اش خواهد شد؟

نه برای محمود فکری بلکه برای هر مربی دیگری چنین شرایطی وجود خواهد داشت. فکری خودش می‌داند در چه راه پر خطری قدم گذاشته است و همه از او توقع دارند تا قهرمان شود. این انتظار تا پایان فصل از وی وجود خواهد داشت و باید حداقل یک جام به دست آورد.

استقلال جمعه به مصاف فولاد خوزستان خواهد رفت؟

بازی سختی در انتظار استقلال است. فولاد تیمی جوان و خوبی است و جواد نکونام برای رویارویی با شاگردان فکری انگیزه‌های فراوانی خواهد داشت. استقلال اگر بتواند در این جدال حداقل امتیاز را کسب کند نتیجه خوبی کسب کرده است.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه