رقبای پرسپولیس از منطقه شرق در فینال لیگ قهرمانان آسیا

رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در منطقه شرق آغاز شده است تا حریف پرسپولیس در دیدار نهایی مشخص شود.

رقبای پرسپولیس از منطقه شرق در فینال لیگ قهرمانان آسیا
آنچه دیگران می خوانند:

با وجود شیوع ویروس کرونا، احتمال می‌رفت رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا لغو و برگزار نشود، اما با همکاری قطر و کنفدراسیون فوتبال آسیا، این رقابت‌ها در منطقه غرب آسیا برگزار شد و پرسپولیس ایران به فینال رسید. شاگردان گل محمدی در یک تورنمنت سخت موفق به کسب افتخار بزرگی شدند و به فینال رقابت‌های قاره کهن رسیدند.

از دیروز (چهارشنبه) نیز مسابقات منطقه شرق آغاز شد که در نخستین بازی شانگ‌های موفق شد با ۲ گل از سد پرث گلوری استرالیا بگذرد.

مسابقات شرق آسیا برای پرسپولیسی‌ها اهمیت زیادی دارد و به همین دلیل مربیان تیم سرخپوش این رقابت‌ها را آنالیز می‌کنند تا با آمادگی کامل در فینال به مصاف نماینده شرق آسیا بروند.

۲ سال پیش کاشیما ژاپن به فینال لیگ قهرمانان رسید که مقابل پرسپولیس به پیروزی دست یافت و قهرمان آسیا لقب گرفت، اما این تیم در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ از ملبورن ویکتوری شکست خورد و به مرحله گروهی نرسید. همچنین اوراواردز ژاپن نیز که فصل پیش از شرق آسیا به فینال راه یافت، امسال حضور ندارد و به جای آن‌ها توکیو، ویسل کوبه و یوکوهاما نمایندگان ژاپن در فصل ۲۰۲۰ هستند.

توکیو در گروه ششم با کسب ۴ امتیاز از ۲ بازی صدرنشین است و در بازی بعدی خود باید به مصاف شانگ‌های چین برود. این تیم دیروز (چهارشنبه) مقابل پرث گلوری به پیروزی۲ – یک رسید.

ویسل کوبه نیز که آندرس اینیستا را در اختیار دارد، با کسب ۳ امتیاز در گروه خود صدرنشین است، اما در لیگ ژاپن وضعیت خوبی ندارد و با کسب ۳۶ امتیاز در رده یازدهم جای گرفته است. این تیم به جز کاپیتان سابق بارسا، توماس فرمالن بلژیکی، هاراگوچی و بسیاری از ستاره‌های ژاپنی را در اختیار دارد.

 

یوکوهاما دیگر نماینده ژاپن در لیگ قهرمانان آسیا که در گروه هشتم با ۶ امتیاز صدرنشین است و ۲ بازی قبلی خود را با پیروزی پشت سر گذاشته است. این تیم در لیگ ژاپن با ۴۷ امتیاز هفتم است و باید در بازی آینده خود شانگ‌های چین بازی کند. آنگه پوستوگلو سرمربی سابق تیم ملی استرالیا، هدایت این تیم را برعهده دارد و بازیکنان ملی پوش ژاپنی زیادی در این تیم توپ می‌زنند.

کره جنوبی نیز در لیگ قهرمانان ۲۰۲۰، ۴ نماینده دارد. اولسان هیوندا، سوون سامسونگ، چونبوک موتورز و سئول که تیم‌های پرقدرتی محسوب می‌شوند. در سال‌های گذشته، اف سی سئول در لیگ قهرمانان آسیا مقابل استقلال به پیروزی رسید و به فینال لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۴ رسید.

چونبوک موتورز که به قهرمانی در لیگ کره فصل گذشته رسیده است، قوی‌ترین نماینده چشم بادامی‌ها محسوب می‌شود. این تیم تاکنون ۸ قهرمانی لیگ کره را بدست آورده و درحال حاضر در رده دوم گروه هشتم است. این تیم در نخستین بازی مقابل یوکوهاما در زمین خود ۲ – یک شکست خورد و در ادامه رو در روی سیدنی در استرالیا ۲ – ۲ متوقف شد و حالا امیدوار است در ادامه بازی‌ها بتواند نتایج خوبی کسب کند.

گوستاوو و هنریکه ۲ بازیکن برزیلی کره ای‌ها محسوب می‌شوند که در پست مهاجم بازی می‌کنند.

سوون سامسونگ نیز در گروه هفتم بدون امتیاز است و هفته اول مقابل ویسل کوبه یک – صفر شکست خورد. این تیم ۲ آذر باید به مصاف گوانگژو برود که بازی سختی محسوب می‌شود. در گروه G رقابت‌های لیگ قهرمانان که سوون سامسونگ، ویسل کوبه و گوانگژوی چین حضور دارند، چند روز پیش دبیر کل اجرایی باشگاه جوهور دارالتعظیم به کنفدراسیون فوتبال آسیا اطلاع داده بود که به دلیل مقررات خاص دولت مالزی که ورود به و خروج از مالزی را برای کلیه اتباع داخلی و خارجی ممنوع کرده است، قادر به مسافرت به قطر و یا هیچ کشور دیگری نیستند.

جوهور دارالتعظیم در نخستین بازی خود در ژاپن ۱-۵ از ویسل کوبه شکست خورده بود و در جوهور باهرو ۲-۱ از سد سامسونگ نماینده کره جنوبی عبور کرده بود.

اولسان هیوندای کره نیز در گروه ششم با کسب یک امتیاز از یک بازی در رده سوم است. این تیم در هفته نخست مقابل توکیو به تساوی رسید و حالا باید در ۲ بازی آینده به مصاف شانگ‌های شنهوا و پرث گلوری برود. در فهرست این تیم نام بازیکنان استرالیایی، برزیلی، هلندی و نروژی دیده می‌شود.

تیم سئول کره جنوبی با کسب ۳ امتیاز از یک بازی بهترین نماینده این کشور محسوب می‌شود. آن‌ها در هفته نخست مقابل ملبورن ویکتوری به پیروزی رسیدند و توانستند با لی وون، سرمربی موقت شان نتایج خوبی بگیرند. در این تیم علبائوف، هافبک تیم ازبکستان حضور دارد.

در گروه پنجم این رقابت‌ها نماینده کره جنوبی باید با بیجینگ گوان چین، ملبورن ویکتوری استرالیا و چیانگرای تایلند رقابت کند.

گوانگژو، شانگهای، بیجینگ گوان و شانگ‌های شنهوا ۴ نماینده چین در لیگ قهرمانان آسیا هستند. ۲ تیم بیجینگ گوان و شانگ‌های شنهوا از یک بازی ۳ امتیازی هستند و تیم‌های گوانگژو و شانگ‌های هنوز بازی‌های خود را انجام نداده اند.

 

شاگردان فابیو کاناوارو ایتالیایی باید در گوانگژو در اولین بازی خود به مصاف سوون سامسونگ کره بروند. این تیم ستارگان زیادی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به ژنگ ژی، الکسون، پائولینهو و … اشاره کرد.

شانگ‌های نیز در گروه هشتم مسابقات حاضر است که باید امروز به مصاف سیدنی استرالیا برود.

ملبورن ویکتوری، سیدنی و پرث گلوری نیز ۳ نماینده استرالیا محسوب می‌شوند که سیدنی از ۲ بازی تنها یک امتیاز بدست آورده است و به نظر می‌رسد شانگ‌های و یوکوهاما به مرحله بعد صعود کنند.

پرث گلوری نیز که در گروه ششم حاضر است، قعرنشین محسوب می‌شود و هر ۲ بازی اخیر خود را با باخت پشت سر گذاشته است.

ملبورن ویکتوری نیز از ۲ بازی ۳ امتیاز کسب کرده است. این تیم ابتدا چیانگرای تایلند را شکست داد و سپس مقابل اف سی سئول کره جنوبی شکست خورد.

تنها تیم باقی مانده از شرق آسیا، چیانگرای تایلند است. این تیم در گروه پنجم با تیم‌های ملبورن ویکتوری استرالیا، اف سی سئول کره جنوبی و بیجینگ هم گروه است و در ۲ بازی قبلی خود با نتیجه یک – صفر شکست خورده است.

این تیم در سال ۲۰۰۹ تاسیس شد و سرمربی موقت این تیم پریرا است. در این تیم ۴ بازیکن خارجی (۳ برزیلی و یک کره ای) توپ می‌زنند.

به هرحال مسابقات شرق آسیا و فینالیست این منطقه قاره کهن برای پرسپولیس اهمیت زیادی دارد تا حریف سرخ‌ها مشخص شود.

 

کادرفنی پرسپولیس نیز این بازی‌ها را مورد آنالیز قرار می‌دهند و در همین باره یحیی گل محمدی، سرمربی پرسپولیس بیان کرد: به طور قطع بازی‌ها را رصد خواهیم کرد. تیم‌های کره، ژاپن و چین مدعی اصلی صعود به فینال هستند. هر تیمی به بازی نهایی صعود کند قطعاً شایسته است. آن‌ها امکانات فراوانی دارند و با توجه به این که فوتبال سرعتی انجام می‌دهند، فکر می‌کنم شرایط خاصی خواهیم داشت. ما تمام تیم‌ها را آنالیز خواهیم کرد. برای ما فرقی نمی‌کند چه تیمی به فینال برسد. ما یک هدف بزرگ داریم و برای رسیدن به آن، حاضریم حتی جانمان را هم بدهیم.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه