در باشگاه استقلال چه خبر است؟

ضعف مدیریت در استقلال که کاملاً غیر قابل انکار است، چه در دوره سعادتمند و چه حالا اما نکته اینجاست که در آستانه هفته دوم لیگ برتر در استقلال هنوز صحبت از استراماچونی و فرهاد مجیدی است.

در باشگاه استقلال چه خبر است؟

 اتفاقات استقلال هر روز عجیب‌تر از دیروز می‌شود. رئیس هیئت مدیره باشگاه در حالی به تلویزیون می‌رود و فایل صوتی رو می‌کند که تیم بازی حساسی با فولاد دارد. از آن طرف سعادتمند از روزی که رفته مدام دارد مصاحبه می‌کند و حرف‌های حاشیه‌ای می‌زند. از عملکرد او و ماجرای مذاکراتش با استراماچونی که تحت هیچ شرایطی نمی‌توان دفاع کرد اما صحبت‌های خلیل‌زاده هم قطعاً کمکی به استقلال نمی‌کند که هیچ، لطمه هم می‌زند. با مزه اینکه مدیران خودشان به استقلال لطمه می‌زنند و حاشیه درست می‌کنند ولی بازیکنان را ممنوع‌المصاحبه می‌کنند، آن هم در حالی که در همین آبان‌ماه تعداد مصاحبه‌ها و استوری‌های مدیران استقلال ده‌ها برابر بازیکنان بوده است!

ضعف مدیریت در استقلال که کاملاً غیر قابل انکار است، چه در دوره سعادتمند و چه حالا اما نکته اینجاست که در آستانه هفته دوم لیگ برتر در استقلال هنوز صحبت از استراماچونی و فرهاد مجیدی است و انگار نه انگار که یکی مثل محمود فکری سرمربی تیم شده و مدیران وظیفه دارند آرامش را برای او و تیمش فراهم کنند. خلیل‌زاده چند بار اسم این دو نفر را آورد و سعادتمند هم که به یک پیامک استراماچونی افتخار می‌کند! جالب اینکه خلیل‌زاده گفت «اگر مجیدی می‌ماند استقلال قطعاً قهرمان می‌شد» اما آن موقع که فرهاد بود حمایتی از سوی هیئت مدیره و شخص خلیل‌زاده از مربی وقت استقلال ندیدیم، همان‌طور که امروز حمایتی از فکری نمی‌بینیم و مسلماً خود او هم چنین حمایتی را حس نمی‌کند. 

مشکل استقلال این است که در این تیم همه مدیرند و همه حرف می‌زنند؛ بدتر اینکه همه برای خودشان مدعی‌اند! خروجی کار هم این است که قراردادها ۲، ۳ برابر شده و فقط خدا باید به مدیر بعدی رحم کند چون صد درصد برای پرداخت پول به بازیکنان به مشکل می‌خورد. استقلال در فینال جام حذفی چوب مدیریت را خورد و حالا هم دارد می‌خورد؛ حتی اگر آبی‌ها بازی جمعه با فولاد را ببرند، این مشکلات باید حل شود و مدیران استقلال بدانند که وظیفه اول و آخرشان حمایت از کادر فنی و تهیه پول است نه انجام مصاحبه‌ها و رو کردن دست یکدیگر! مادامی که این تفکر در استقلال و مدیرانش (که همه را وزارت انتخاب می‌کند) حاکم باشد این تیم جام نمی‌گیرد؛ چه با استراماچونی (که خوب کار کرد)، چه با فرهاد مجیدی (که عملکرد کلی او هم خوب بود) و چه با محمود فکری که با این مدیریت قطعاً در طول فصل به مشکل می‌خورد. 

دیروز اعضای کمیته فنی استقلال هم معرفی شدند. چهره‌های موجهی مثل جواد زرینچه، نصرا... عبداللهی، بهتاش فریبا و... اما اصل کار ایراد دارد و مسلماً این کمیته حتی اگر بخواهد نمی‌تواند کمکی به محمود فکری بکند چون فرهنگ کمیته فنی و مدیر فنی در فوتبال ایران جا نیفتاده است. مسلماً فکری هم نباید زیر بار کمیته فنی برود حتی اگر از نظر فنی همه اعضای آن را قبول داشته باشد.

 

منبع: خبر ورزشی

ارسال نظر