عجیب‌ترین پدیده‌ها، از بزرگ‌ترین آینه طبیعی جهان تا راز نورهایی عجیب زیر دریا

پدیده‌ها و مکان‌های طبیعی در سراسر جهان همیشه باعث شگفتی کسانی می‌شوند که دوست دارند با عجایب و نقاط دیدنی آشنا شوند.

عجیب‌ترین پدیده‌ها، از بزرگ‌ترین آینه طبیعی جهان تا راز نورهایی عجیب زیر دریا

جهانی که در آن زندگی می‌کنیم جاذبه‌هایی مثل یک خط ساحلی غرق در ستاره، گودال آتشین عذاب و مکان‌های دیدنی شگفت انگیزی برای تماشا دارد و اگر جزو کسانی هستند که در آینده قصد سفر به مقصدی را دارید، در اینجا مکان‌هایی را خواهید دید که میتوانید در برای این کار در نظر بگیرید.

همه مناظر دیدنی در جهان فهرست بندی نشده و یافتن آن‌ها ساده نیست، به همین خاطر تلاش شده موارد زیر از موارد نادری باشد که کمتر از آن‌ها صحبت شده.

The Danzia landform در چین

۱۰ پدیده طبیعی شگفت انگیز در جهان
سنگ‌هایی که رنگین کمانی هستند. این ترکیب رنگ‌ها نتیجه نشست بیش از ۲۴ میلیون سال ذهایر معدنی بر روی ماسه سنگ قرمز این رشته کوه است. نوار‌هایی یکپارچه روی زمین را پوشانده اند و این احساس را ایجاد می‌کند که روی زمین با چیزی پوشانده شده است.

سالار دو ییونی در بولیوی

۱۰ پدیده طبیعی شگفت انگیز در جهان
برای کسانی که همیشه دوست داشتند آسمان را لمس کنند، اما از ارتفاع می‌ترسند، بزرگتری آینه جهان را می‌تواند در زمین نمک بولیوی پیدا کرد. در این مکان پیدا کردن مرز بین زمین و آسمان سخت است و افق در یک ابی تیره محو می‌شود. این مکان با اتصال چندین دریاچه باستانی به یکدیگر ایجاد شده.

دریای ستارگان در مالدیو

۱۰ پدیده طبیعی شگفت انگیز در جهان
چشم انداز خیره کننده دریای ستارگان در جزیره وادهو، این مقصد را به یکی از مقاصد جذاب گردشگری تبدیل کرده است. زیست تابی فیتو پلانکتون‌ها این ساحل نورانی را ایجاد کرد که این باعث می‌شود این مکان طبیعی شبیه سکانسی از فیلم علمی تخیلی آواتار به نظر برسد.

غار سون دونگ ویتنام

۱۰ پدیده طبیعی شگفت انگیز در جهان
این مکان، بزرگتری غار جهان محسوب می‌شود که جنگل و رودخانه نیز دارد. این غار که در پارک ملی فونگ نها-که بانگ در استان کوانگ‌بن در کشور ویتنام واقع شده ۲ الی ۵ میلیون سال قدمت دارد و با این حال تازه ۲۰ سال پیش کشف شده.

غار‌های یخی مندنهال آمریکا

۱۰ پدیده طبیعی شگفت انگیز در جهان
این غار‌ها که در ایالات آلاسکا آمریکا قرار دارد، یخچال طبیعی عظیم الجثه‌ای است که غار‌های خارق العاده‌ای دارد. رنگ متمایل به آبی این مکان، جریان‌های شفاف و ساخت طبیعی حالت شگفت انگیزی به این مکان داده و مه‌هایی که در کف آن است زیبایی آن را تکمیل می‌کند. گفتنی است که این مکان منحصر به فرد به دلیل گرم شدن کره زمین در حال ذوب شدن هستند.

دریاچه هیلر استرالیا

۱۰ پدیده طبیعی شگفت انگیز در جهان
نام یک دریاچه آب شور در لبه جزیره میدل در نزدیکی ساحل جنوبی استرالیای غربی است. این مکان و پدیده طبیعی باعث می‌شود ذهن شما به دنیایی برود که دریاچه‌های شیر با توت فرنگی دارند. علت صورتی بودن این دریاچه هنوز تایید نشده، اما فرض بر این است که واکنش بین نمک و باکتری‌ها باعث آن هستند.

دروازه جهنم در ترکمنستان

۱۰ پدیده طبیعی شگفت انگیز در جهان
این مکان که توسط محلی‌ها به نام «دری به جهنم» شناخته می‌شود، یک میدان گاز طبیعی است که بیش از ۴۰ پیش توسط محققان شوروی در پی فعالیت‌های مربوط به اکتشافات نفت پیدا شد و هنوز هم در حال سوختن است. این دهانه ۷۰ متر پهنا دارد و عمق آن نیز ۲۰ متر است.

تونل عشق در اوکراین

۱۰ پدیده طبیعی شگفت انگیز در جهان
این تونل سرسبر نمونه‌ای کامل از تلاقی طبیعت و سازه‌های انسانی است. قطاری که از این مکان عبور می‌کند، راه خود را به مرور از این مکان تراشیده و درختان نیز شکل خود را نسبت به آن وقف داده اند و این مکان ایجاد شده است.

چاه آبی در برزیل

۱۰ پدیده طبیعی شگفت انگیز در جهان
این چاه چهل متری که در یکی از پارک‌های ملی برزیل قرار داد، آب به شدت تمیزی دارد و شما به راحتی میتوانید انتهای این چاه را ببینید. در طی ماه‌های آوریل تا سپتامبر باریکه از نور خورشید به این مکان میتابد و ورودی آن را روشن می‌کند و برای مدت محدودی به مسافران فرصت می‌دهد که از این آب درخشان دیدن کنند.

آب فشان فلای در آمریکا

۱۰ پدیده طبیعی شگفت انگیز در جهان
این آبفشان که در در ایالت نوادای آمریکا، که بر اثر فعالیت‌های انسانی به‌وجود آمده‌است. وقتی در سال ۱۹۶۴ یک شرکت حفاری برای استفاده انرژی زمین گرمایی در این منطقه عملیاتی را اجرا می‌کند و به حفر چاه مشغول می‌شوند این آبفشان به صورت تصادفی ایجاد شد و به مرور زمان با رسوب املاح به شکل کنونی درآمد.

 

ارسال نظر