ساخت دستگاه همودیالیز به دست محققان ایرانی

مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان گفت: توانستیم با ساخت دستگاه همودیالیز نام ایران را به عنوان پنجمین کشور سازنده این دستگاه به ثبت برسانیم.

ساخت دستگاه همودیالیز به دست محققان ایرانی

بهروز سبک دست مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان اظهار کرد: شرکت ما  از سال ۱۳۹۲ تا کنون با اختصاص سرمایه بخش خصوصی، دانش مستقل ایرانی و تجربه سی ساله مدیریت در عرصه‌های مختلف توانسته است با ساخت دستگاه همودیالیز، نام خود را به عنوان نهمین شرکت تولید کننده این دستگاه در دنیا به ثبت برساند.

سبک دست ادامه داد: با تولید دستگاه همودیالیز توسط شرکت ما نام ایران به عنوان پنجمین کشور سازنده این دستگاه کاربردی به ثبت رسیده است. 

او گفت: شرکت ما تنها تولیدکننده دستگاه همودیالیز در ایران و غرب آسیا محسوب می‌شود و مطابق پروانه بهره برداری اخذ شده از وزارت صنعت، معدن و تجارت  توانایی تولید یک هزار عدد دستگاه همودیالیز مدل ۱۰۲۲ ATF در سال را دارد.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان بیان کرد: همچنین از سال ۱۳۹۷ شروع به تولید تخت همودیالیز، دستگاه تصفیه آب RO مرکزی و دستگاه تصفیه آب RO پرتابل کرده‌ایم.

او گفت: در حال حاضر ۴۰۰ دستگاه همودیالیز تولیدی این شرکت در ۶۰ مرکز دولتی و خصوصی در حال ارائه خدمت به بیماران است. تعداد دستگاه‌های تولیدی تا پایان سال ۱۳۹۹ به ۲۵۰۰ عدد خواهد رسید.

 سبک دست با اشاره به صادرات این محصول به کشورهای همسایه بیان کرد: با ارسال اولین محموله صادراتی به کشور افغانستان و نصب آن در مرکز دیالیز بیمارستان افغان آریا، شرکت ما به جمع صادرکنندگان تجهیزات پزشکی پیشرفته پیوست.

 

ارسال نظر